Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetek? (a többi lent)

Mit tehetek? (a többi lent)

Figyelt kérdés

Mit lehet tenni, ha az apám egyfolytában parancsolgat nekem, és irányítani akar? Soha nemhagy nyugton, és dolgoztat. Ez mindenkinél normális? Csak néha enged gépezni...


16/f


2011. júl. 15. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
miért ha nem mondaná,h csinálj valamit akkor mit csinálnál egésznap?Egésznap gépeznél?)
2011. júl. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez a helyzet a 15 éves fiacskánkkal. Csak annyi különbséggel, hogy nemcsak az apuka, hanem én mint Anyuka is előszeretettel irányítom, néha tiltom is és ő meg játssza a hattyúk halálát és a bunkó focista modorával próbál meg minket bírálgatni, hogy milyen izé szülők is vagyunk. Követelőzni felsőfokon tud, de ha mi megkérjük valamire akkor már a kibúvókat keresi.

Csak reménykedni tudok benne, hogy nem sokára kinövi ezt az idegeket próbára tevő kamaszkort és egy normális felnőtt fog belőle válni.

Képzeld el! Mi lenne akkor ha nem lenne számítógép, annyi márkás cuccos? Mert amikor mi voltunk tinik akkor nem volt ennyi választék. És lám! Ezek nélkül is feltudtunk nőni.

2011. júl. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megértem, de nem minden háztartásban van ez:(

A szomszédbna 2 gyerek van és sosem ugráltatja őket senki..

2011. júl. 15. 22:58
 4/11 anonim ***** válasza:
A fiúnk is mindig ezzel jön. Neki 2 haverja is van akiknek állítólag marha jó fejek a szülők: külön számítógépet kaptak, ha összejövetel van náluk sört, vodkát is ihatnak a fiúk és még sorolhatnám. Ajánlom , hogy kérdezz rá Apudtól, hogy miért ilyen Veled? Mit szeretne veled kapcsolatban? Miben változz meg? És ha ezekre választ kapsz akkor talán könnyebb lesz kérdésedre választ adni vagy megoldást javasolni.
2011. júl. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én tudom mit szeretne..Mániája hogy dolgozz..dolgozz..16évesen én már ezt meg ezt is megcsináltam..Meg ilyenek..Egyfolytában munkát adna, még ha nincs is már..Folyton fenyeget h nemlesz ember belőlem ha nem dolgozok minden szart..:@
2011. júl. 15. 23:07
 6/11 anonim ***** válasza:

Az is számít, hogy Te hogy állsz ezekhez a munkákhoz. Mert ha csak húzod a szádat és beszólások közepette teszed meg az nem olyan... én azt mondanám, hogy akkor ne is tedd meg.

Egyrészről megértem Apudat, hogy a munkával embert próbál belőled faragni. Másrészt viszont úgy érzem az is nagyon fontos, hogy az önértékelésedet megerősítse a jól elvégzett munkád után. A leírtak alapján úgy érzem ez nem történik meg, ezért is érzed úgy, hogy nehéz megfelelned Apukádnak. Talán ha leülnétek ezt megbeszélni.Elmondhatnád, hogy jól esne néha megdicsérne... Ha erre ő nem hajlamos, akkor nincs más választásod mint elfogadod, hogy ő neki olyan amilyen a természete. A konfliktusok elkerülése végett nem szólsz be neki és lenyeled a békát. Felnőttkorban már nagyon nehéz változtatni bizonyos szokásokon.

Gondolj inkább arra, hogy bármilyen is ő azért belül büszke rád. még ha nem is tudja ezt olykor kimutatni.

2011. júl. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké

Köszi a választ:D

Elégedett vagyok^^

2011. júl. 15. 23:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Páromnak az apja is ugyanilyen volt! Kint éltek németbe anyukával elváltak pár év múlva hazajöttek az apjukhoz mert Őt választották de itthon meg dolgozni kellett suli után...

Volt az apjának egy lakásfelújítós cége, és az Ő mániája is az volt hogy dolgozz, dolgozz, dolgozz! Sza.rrá nyüstölte Őket szó szerint! Suliban elvárta az ötöst! Suli után meg a munkát!

Ha járólapot raktak le simán visszaszedette velük ha az egyik alá több ragasztó került! Ha falat húztak fel az öreg lekapcsolta a villanyt oda ment egy nagy elemlámpával rávilágított a falra ahol pukli vagy lyuk volt ott bekarikázgatta, hiába tűnt lámpa nélkül jónak! 100% ot várt el az öreg!


DE(!!!) nincs olyan munka amihez páromat nem lehetne odaállítani! egy polc felfúráshoz, tetőkészítéshez, múltkor öcsémnek egy tetőtéri ablakot rakott a szobájába (amire szakember 70.000 is elkér, hogy a tetőkészítésről már ne is beszéljek! Az sok-sok százezer forint) stb... Nincs köze a munkájához mert autóelektronikus, szinte teljesen más irány!

Nem a hátrányodra akar cseszegetni, hanem szeretné ha az életben majd könnyebben megállnád a helyed! Ha szájhúzással állsz neki mindennek sose lesz jó a munkád!

Én pl. páromon nagyon meglepődtem nem is egyszer! Nem lehet neki olyat mondani amit ne vigyorogva csinálna meg vagy 100%os ra! Kerttakarítás, kutyasz.art összeszedni! MIndenben jön és segít! Szó nélkül is! Nem lehet neki olyat mondani ami kifog rajta! Kicsit tovább tart mint egy szakembernek, de megcsinálja!


Legközelebb ha "felrángatnak" a gép elől Apudék akkor próbálj meg jókedvet erőltetni magadra! Már nem lesz olyan idegesítő amit meg kell csinálni, és már nem is fog olyan sokáig tartani!

2011. júl. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt hogy párom 13 volt mikor hazajöttek! Csak németül beszélt még akkor!
2011. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem sem akar kicseszni veled az öreged. szerintem 90% ban ilyenek a szülők. az én faterom is ezt nyomatta, és hidd el meg lesz a gyümölcse. 20 vagyok szóval túléltem:) és imádom az apámat.
2011. júl. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!