Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szülők akik furcsa nevet...

Szülők akik furcsa nevet adnak a gyereküknek nem tartanak tőle, hogy majd a többi gyerek vicceskedni fog a nevén?

Figyelt kérdés
napsugár hunor ajándék hugó...
2014. okt. 4. 19:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
74%
Generációnként van egy névújítási hullám. Ami most divat, abból 30 év múlva pont úgy normális név lesz, mint a maiakból. Én is a klasszikusabb neveket szeretem, de meggyőződésem, hogy majdani fiam mondjuk egy Ádám névvel elbújhat majd az Alexanderek és Koppányok között. A most született Zselykék pedig majd Viktóriának meg Annának nevezik a gyereküket, mert akkor az lesz a ritka.
2014. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%

Húgomat Napsugárnak hívják, de szerencsére a szüleinkben volt annyi, hogy csak második névnek adták egy normális mellé. A szüleim Napsunak meg Sugárnak hívják, de ellehet képzeli rajtuk kívül még hányan, illetve tesóm melyik nevét használja.

Én mindig azt mondom, hogy oké élje ki a szülő a gyerekén a kreativitását, de akkor adja meg neki egy másik "átlagos" névvel a lehetőséget, hogy később választhasson.

2014. okt. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Nem gondolnak bele szerintem... nekem is van Napsugár ismerősöm, mindenkinek Nusi-ként mutatkozik be, évekig azt hittem, hogy Anna, míg egyszer felköszöntöttem Anna napom és kínosan mosolyogva bevallotta.

Nem örülnek neki a viselői. Tényleg az a legjobb, ha legalább kap 1 2. nevet is, ha már mindenképpen ki akarnak vele szúrni azt ilyen Zille, Csille, Gördeszka, Kazetta, Fradi stb. elvetemült nevekkel...

Nekem az ősmagyarkodó nevek sem tetszenek. Akkor, a lóháton kumiszt iszogatva biztos férfiasnak számított pl a Töhötöm... ma egész életében röhögnék. Nem 1000 évvel ezelőtt vagyunk, be kellene látni.

2014. okt. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem azt remélik, hogy ettől lesz különleges a gyerek, holott jobban tennék, ha olyanná nevelnék, hogy a személyiségével tűnjön ki a tömegből, csak hát egyszerűbb Hófehérkének vagy Vulkánnak keresztelni, mint értékeket adni neki. Csúfolódni ugyan bármilyen alapon és alap nélkül is képesek a gyerekek, de tény, hogy ha már eleve hülye neve van valakinek, akkor nagyobb eséllyel fogják megtalálni.
2014. okt. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
45%

Ez egy általános tévhit, és a könyökömön jön ki. Nem a gyerekek vannak ezen fennakadva, hanem a kotnyeles felnőttek. A gyerekek egy egyszerű Gergőt vagy Annát is tudnak csúfolni, ha akarnak, ehhez nem kell furcsa név.

Minden eddigi ismerősöm, aki különleges nevet viselt, szerette, és senki sem csúfolta miatta. Persze itt most nem Luszeszíta és társaira kell gondolni.


Nekem pl. nem mániám a régi magyar keresztnevek, de egyszer rábukkantam egy magyar férfinévre (egy neten kommentelő srácot hívtak így), amibe beleszerettem, férjem, mikor említettem neki, úgyszintén. Egyszer fiút szeretnénk, és senki nem fog eltántorítani tőle, hogy ezt a nevet kapja, és pont letojom, mit mondanak mások. Ha furcsán hangzik, ha nem, majd megszokják.

Nem azért akarok ilyen nevet adni, hogy ettől legyen különleges. Egyszerűen megtetszett a név, és ha leendő kisfiunkra gondolunk, csak ekképp beszélünk róla. :)

2014. okt. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

"A most született Zselykék pedig majd Viktóriának meg Annának nevezik a gyereküket, mert akkor az lesz a ritka."


Hogy lenne már majd ritka a ma született Zselykék idejében az Anna, mikor hosszú évek óta elsők közt van ez a névadásban?

2014. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%
Az én lányom Pálma. Nem épp egy megszokott név, de ő imádja, és még sosem csúfolta miatta senki az elmúlt 20 évben. Ráadásul egy szokatlanabb (persze nem valami elborult förtelem, hanem valami vállalható, de ritka) név előnyt is jelent suliban, állásinterjún, stb, mert azonnal megjegyzik.
2014. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
55%
Öhm... nem tudom de én fura beceneveket kaptam a közönséges Andrea névre is, szóval szerintem ha nem a neve miatt, akkor más miatt csúfolják.
2014. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
54%
Hű, belelendültek a leszavazó idióták. :) Nem baj, higgyétek azt, hogy nektek van igazatok, mert meg akarjátok mondani másoknak, hogy hívják a gyereküket. :)
2014. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%

Varnus Xavér orgonaművész egy interjúban elmondta, hogy iskolás társai Szarvérnek gúnyolták.

Szóval, csak óvatosan az egyénieskedő nevekkel!

2014. okt. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!