Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régi és új felfogás az együttm...

Régi és új felfogás az együttmaradás okozatai?

Figyelt kérdés
Manapság azt mondják, hogy túl könnyen és hamar, megoldás nélkül, csak elvállnak a párok egymástól, azaz meg sem próbálják megmenteni a kapcsolatukat. Én ezen gondolkodom mióta, és egy példa jutott az eszembe. Főleg régi időkben felnövő emberek mondják ezeket, és szerintem hiába verik a mellüket. Sok rossz házassságot láttam kivülről, iszákos férj, bár dolgozik, de minden nap részegen megy haza, az asszony veszekszik, egy idő után beleszokik, és így élt le több évtizedet. Ezt jónak találja. De biztos az? A gyerekek végignézték a veszekedéseket, stb, ezek mind negatívan csapódtak le, de amire büszke a szülő, hogy jóban rosszban, mégsem hagyta el a párját mint "manapság" Ti mit szóltok? Szerintem inkább ez mint a régi megalkuvó példa inkább.
2013. márc. 14. 17:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szerintem akik mondjuk két évnyi rossz viszony után vállnak el, az elég idő ahhoz, hogy megtudják van e értelme. Sokszor az emberek nem tudják inkább hogyan tegyenek azért, hogy megmentsékvagvy az egyik fél, vagy mindkettő hibájából, tudatlanságából
2013. márc. 15. 11:40
 12/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem régen sem voltak jobbak az emberek problémamegoldásból. Ezért sem vagyok meglepődve, hogy most sem jobbak. Ezen kéne változtatni, egyéni szinten, így nem okoz gondot, hogy megvan a választás szabadsága. A szabad választás lényege épp az lenne, hogy éljünk vele, nem pedig az, hogy visszaéljünk. Szerintem éppen ez most a feladat, megtanulni a problémamegoldást.
2013. márc. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

"Ez valahogy megmaradt azoknak a fejében, akik ma verik a mellüket. De az én véleményem is az, hogy nem éri meg bent maradni egy rossz kapcsolatban, főleg nem büszkének lenni arra, hogy milyen rossz családban nőttek fel a gyerekek. Én is ismerek ilyen embert. Inkább érdemes kidobni a régi rosszat és újat találni."


Egyre kell csak ügyelni: Hogy a csere még azelőtt történjen, mielőtt a rosszal gyereket csinálsz!

2013. márc. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
tegnap 23:04: De ha már ott a gyerek, akkor sem érdemes a sz@rban maradni. Üdv: az előző válaszoló.
2013. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos sokszor a gyerek érkezése után hülyül meg a hím.Sose gondoltam volna,jó férjnek és jó apának tartottam.A fejébe vette,hogy nem foglalkozom vele,elhanyagolom.(heti 2-3 szex,főtt kaja mindig,szerintem nem)Aztán szeretője lett,akkor nem tudott választani.Adtam időt a dolognak,végül elváltam.
2017. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kikre gondolsz, akik úgymond "verik a mellüket", felteszem, ma is élő emberek az illetők.:-) Nagy tévedés, hogy az ő idejükben nem létezett válás, vagy a szülők választották ki a leendő házastársat, ne keverjük már össze a 20. századot a középkorral.:D Ami sokkal kevésbé volt jellemző, az a szélsőséges individualizmus, ami most nagyon sok párt megakadályoz abban, hogy elég fontosnak tartsa a kapcsolatot ahhoz, hogy tegyen is érte. Messzire vezet, e szerintem benne van ebben az egész fogyasztói társadalomra jellemző attitűd, nem a tartós, hanem az új jelent értéket.

Az iszákos férjet, egyebeket meg ne keverjük ide, a válások nagy része nem ezért van.

2017. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!