Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért van még mindig ez a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van még mindig ez a felfogás gyermekelhelyezés terén? 2012-ben?

Figyelt kérdés

"A magyar bíróságok mindig az anyának ítélik a gyermeket"

Kik és miért "tejesztik" ezt? Magukat akarják nyugtatgatni vagy miért? Köszönöm


2012. júl. 19. 22:32
1 2
 1/15 gelazso ***** válasza:
69%
talán a biológiai kötödés miatt.
2012. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Mert ez a tapasztalat. Sok elvált családot ismerek,de csak egyet,ahol az apának ítélték a gyerekeket. Igaz,itt az anya a tárgyaláson esett részegen a bíró asztala elé.
2012. júl. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
Az apa ugyanúgy kötődhet a gyerekhez, mint az anya. Egy válásnál a gyermek jobban járna az esetek többségében az apával. Többet keres, jobb körülményeket biztosíthat. Ha új asszony jön a házhoz, a mostohamama sokkal elfogadóbb tud lenni, mint egy mostohaapa.
2012. júl. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
utolsó, abba azért gondolj bele, hogy egy nő általában azért keres kevesebbet, mert 1) ő van otthon a gyerekkel gyesen, 2) a munkáltató eleve feltételezi, hogy ő fog otthon maradni gyesen, ezért nem őt veszi fel a jobban fizető munkára... akkor legyen már valami haszna is ebből a nőnek.
2012. júl. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Mert megszokták. Azért azt tegyük hozzá, hogy az elvált pasik nem is akarnák, hogy hozzákerüljön a gyerekük, és válás után a gyerek felé sem néznek, vagy csak 2 hetente jópofiznak.
2012. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kérdésre egyszer már előkerestem egy statisztikát - ezt bárki megteheti Google barátunk segítségével.

60%-ban ítélik az anyának, 40%-ban az apának. Tehát nem olyan hűdenagyon anyapárti a bíróság.


A szoptatós gyereket viszont megértem, őt az apa nehezebben tudná ellátni. 3-4 éves kor felett viszont már szinte fele-fele az arány, hogy kinek ítélik a gyerekeket.

2012. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6-os jól mondja, én is olvastam a statisztikát. Annyival egészíteném ki, hogy a válások 90(!) %-ánál a férfi meg sem próbálja a gyermeket magánál elhelyeztetni. Sokszor szerintem ők is azt hiszik, hogy úgysem lenne esélyük. A maradék 10 %-nál, amikor perre mennek, a százalék 60-40 az anyák javára. Ami azért már nem olyan jelentős különbség.
2012. júl. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

ma 01:39


Haszna????

Már bocs, de ez a gyerekről szól, nem az anyáról. Ha a gyermek egyformán kötődik mindkettőhöz, egyformán jó a kapcsolat mindkét szülővel akkor legyen inkább az a szempont, hogy hol lesz jobb a gyereknek. A férfiak könnyebben alapítanak új családot mivel egy idegen nő könnyebben elfogad egy gyermeket, mint egy idegen férfi. A gyerek nem csonka családban nő fel, és ez szerintem mérvadó kellene legyen. Ha nem csecsemőről van szó, akkor a gyermeknek nincs nagyobb szüksége az anyjára, mint az apjára.

2012. júl. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Már hogyne lenne nagyobb szüksége egy gyereknek az anyjára?Ált. ő gondozza születése óta, ő van vele otthon, ő viszi iskolába-óvodába, hozzá kötődnek a gyerekek. Az anya mond le a karrierrőlcserébe a gyerekekért.Ha az apa volt velük otthon gyesen, akkor kellene elgondolkodni, hogy hozzá kerüljenek.
2012. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Haszna???? Már bocs, de ez a gyerekről szól, nem az anyáról."


Nyilván olyan esetekre gondoltam, ahol egyébként mindkét szülő megfelel, nem azt írtam, hogy alkesz anya is kapja meg csak azért, mert ő szülte.


"A férfiak könnyebben alapítanak új családot mivel egy idegen nő könnyebben elfogad egy gyermeket, mint egy idegen férfi."


Erről statisztikát tudsz? Szerintem a férfi azért alapít könnyebben új családot (ha tényleg így van), mert az esetek nagy részében nem nála van a gyerek és nem az új nőnek kell nevelnie. Idegen férfi is könnyebben elfogadná az ex gyerekét, ha nem neki kellene együtt laknia vele...

2012. júl. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!