Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régi és új felfogás az együttm...

Régi és új felfogás az együttmaradás okozatai?

Figyelt kérdés
Manapság azt mondják, hogy túl könnyen és hamar, megoldás nélkül, csak elvállnak a párok egymástól, azaz meg sem próbálják megmenteni a kapcsolatukat. Én ezen gondolkodom mióta, és egy példa jutott az eszembe. Főleg régi időkben felnövő emberek mondják ezeket, és szerintem hiába verik a mellüket. Sok rossz házassságot láttam kivülről, iszákos férj, bár dolgozik, de minden nap részegen megy haza, az asszony veszekszik, egy idő után beleszokik, és így élt le több évtizedet. Ezt jónak találja. De biztos az? A gyerekek végignézték a veszekedéseket, stb, ezek mind negatívan csapódtak le, de amire büszke a szülő, hogy jóban rosszban, mégsem hagyta el a párját mint "manapság" Ti mit szóltok? Szerintem inkább ez mint a régi megalkuvó példa inkább.
2013. márc. 14. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem kéne ilyen szélsőségesnek lenned. Nem csak egyik vagy csak másik van....


Ésszel is kéne élni...

2013. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Gondolom, épp válás előtt állsz...
2013. márc. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Régen volt:

Sírig tartó kitartás egymás mellett.

Régen nem volt:

Választás lehetősége szerelmi alapon. Inkább a szülők döntöttek a fiatalok házasságáról...


Ma van:

Szabadság, szabad önálló döntés alapján történő házasság.

Ma nincs:

Kitartás, hűség.



Élni kellene tudni a szabadsággal... Csak nem divat a hűség, a kitartás egymás mellett. Sokaknak jó a több rövid kapcsolat.

Értelmesebbek régen sem csetepatéztak, és a hülyék még ma is azt teszik...


Aki gyereket vállal, az jusson előtte el addig, hogy tudja, hogy nem fog balhézni a társával. Amíg ez nincs meg, minek házasodni? Nem erőltetik már a szülők...

2013. márc. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek. Régen csak azért maradtak sokáig együtt az emberek, mert szégyen volt elválni. Ma viszont mindenki szabadabb és ki is mutatják az igazi énjüket. Bár az is igaz, hogy régen más világ volt, ma már egyre gonoszabbak az emberek és a világ is. Szerintem a világháborúk után kezdett el igazán romlani a világ. Meg azt is vedd bele,hogy régen a nők nem dolgoztak, a férjükre voltak szorulva és ha már benne voltak a korban, akkor már nem kellettek a kutyának sem és így esélytelen volt a jobb élet. Ez valahogy megmaradt azoknak a fejében, akik ma verik a mellüket. De az én véleményem is az, hogy nem éri meg bent maradni egy rossz kapcsolatban, főleg nem büszkének lenni arra, hogy milyen rossz családban nőttek fel a gyerekek. Én is ismerek ilyen embert. Inkább érdemes kidobni a régi rosszat és újat találni.
2013. márc. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem mindenki maga dontse el, mennyit er a kapcsolata.
2013. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Dehogy állok vállás előtt. Csak olyanban nőttem fel félig, aminek régen vége kellett volna lennie, jobb lett volna előbb mint utóbb, mert sok rosszat kaptunk ezalatt. Régen hűség, ma nem? Most ha teszem fel a férj nem érti meg, hogy segítségre van szüksége, az alkohol miatt, de ő nem megy, akkor azért maradj vele együtt, mert a hűség, az milyen nagy szó? Ugyan már....
2013. márc. 14. 18:16
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Valahol a kettő között lehet az igazság. Meg kell próbálni megmenteni egy házasságot, de ha látszik, hogy nem megy, akkor merni kell lépni.

Minden kapcsolat egyedi, ezért van ahol az együtt maradás, van ahol a válás a megoldás. Ezt mindig az adott helyzetre vonatkoztatva kell eldönteni.

2013. márc. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

régen azért nem váltak, mert szégyen volt, ma meg azért nem válnak, mert nincs pénzük, energiájuk új életet kezdeni.


persze, van akinek jobban megy, ő mer lépni. akinek nem engedik meg a körülményei az tűr és szenved.

én is láttam alkesz apa-szenvedő anya felállást, és sajnáltam a gyerekeiket, akik ebben nőttek fel. annyi szerencse van az egészben, hogy a lányok legalább nem ezt a vonalat vitték tovább, normális férjük van, aki nem iszik, hanem dolgozik a családjáért.

2013. márc. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Persze, több oka is lehet, hogy nem tudnak, félnek, stb váltani. De azt senki ne mondja ahogy sokan ezt teszik, hogy tűrni kell, ilyen az élet, stb. Egy élete van mindenkinek, és a gyerek sem egy olyan tulajdon, rá felelőséggel tartozik egy szülő.
2013. márc. 15. 09:20
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

A gond ott van eltuntek a keretek a korlatok a soc ellenorzes a szegyen erzet.Az emberek nem tudnak problemat megoldani tovabballnak hiszen se hit se szokas se csalad nem tartja oket vissza.

Az emberek elni elvezni akarnak mindent mert nekik ez jar Muszaj boldognak lenni ez a divat.

Es tenyleg boldogok? Nem hinnem a kovetkezo kapcsolat ugyanugy kihul ugyanoda jutnak ahonnan indultak.teljes szabadsag inkabb boldogtalanna es elegedetlenne tesz mint boldogga.

2013. márc. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!