Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az anyós általában véve miért...

Az anyós általában véve miért korlátozza jobban menye szabadságát, mint a fia?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha az anyósom vagy a férjem korlátozni próbálna 2 évig se tartana a házasságom...
2013. jan. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%
Nehéz kérdés ez. Nekem azt mondta egy ilyen kis nő (mellesleg az egyik legjobb ember akit valaha láttam), hogy az elején még azt hitte, a férje is úgy szereti mint ő a férjét, nagyon meg akart felelni mindenkinek, aztán meg már két gyerekkel nem akarta a szülei idős korát tönkretenni. Megvárta míg felnőttek a gyerekek aztán eljött. Az anyósa még mindig él, kilencven feletti, és az egész falu a volt menyét szidja, milyen hálátlan, az anyós egész életében segítette, most, hogy ő szorulna rá meg lelépett. Nem biztos, hogy a hosszú házasság jó házasság is.
2013. jan. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Némelyik anya nem képes elengedni a kicsi fiát (ez inkább a magabiztosabb, határozottabb nőkre jellemző) és mivel sokáig ő volt az 1. számú nő a fia életében, a feleségben riválist lát, nem akarja átengedni neki.. Apám is ez a típus, úgyhogy én ebben nőttem fel. Mikor a mami eljött hozzánk, mindenbe beledumált, édesanyámat - akinél kedvesebb, rendesebb, béketűrőbb ember nem ismerek, és nem csak azért mondom ezt, mert az anyám - a sárga földig lehordta mindennek, fúrta a házasságukat, és utána mindig veszekedés volt. Azért tette, mert megtehette, apám MINDIG az ő pártját fogta. Ezzel mamám azt érte el, hogy 2 ember boldogságát vágta haza, illetve bizonyos szinten a tesóimét és az enyémet is befolyásolta...

A normális pasik nem függnek az anyjuktól, aki igen, - pláne 30-40 évesen is még - annak el lett cseszve a nevelése és a személyisége is, az ilyen soha nem fog kiállni melletted! Minél előbb tiplizz!

2013. jan. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
39%

kedves utolsó válaszoló, megkérdezhetem, hogy MIÉRT hagyta papád mindezt??? Gyáva, és önző stílus ez!

Én is benne voltam jócskán egy ilyen kapcsolatban, ahol anyósom riválisként akart látni. Na de én nem hagytam magam, és a férjem felvilágosítottam az anyukája abnormális viselkedése felől. És képzeld, a férjem belátta, hogy az anyja szét akar minket választani (mi más célja lett volna?),

és megtette a kellő lépéseket. Igaz, hogy így a kapcsolata az anyjával drasztikusan leromlott, és engem is elmondott mindennek (talán még most is) a "kedves" anyósom, de kivívtuk a győzelmünket! Nem találkozunk velük, mert nincs értelme egy olyan kapcsolatot fenntartani, ahol az anya képtelen elengedni a fiát, ahol az ÖNZŐ szeretet uralkodik.

Nálunk anyós viszont nem magabiztos típus, hanem após a hangadó, anyósom el van nyomva, és a fiát használta férj pótlónak. Nem erős, hanem depresszív és gyenge alkat, aki majdnem tönkretette a fia felnőtté válását a tapadó, önző "szeretetével".

Az ilyen férfiaknak üzenem, akik hasonló családban élnek, hogy álljanak a talpukra és tegyék meg a Mami helyett a kellő lépést a leváláshoz. Nincs más megoldás.


A kérdezőnek pedig: minden két emberen múlik. Ha a fia hagyja az anyját tapadni, betegesen viselkedni, akkor a feleségén fog az anyja bosszút állni. Mert biztos, hogy a fiú előbb-utóbb menekülni fog ebből az abnormális viszonyból.

2013. jan. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!