Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nálatok takarít anyós?

Nálatok takarít anyós?

Figyelt kérdés
Vagy anyukátok, hogy veszitek, ha jön látogatóba, és mondjuk lesikálja a tűzhelyet?
2012. szept. 28. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
15%

Ha normálisan le lenne takaríva, talán Nálad sem csinálná...


üdv

2012. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére nem szokott idejönni sose. :)
2012. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami okból (betegség vagy hasonló) megkérem, akkor igen, egyébként nem, mindenki a saját lakásában takaritson.
2012. szept. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Bizonyos szitukban igen. Pl.:közös főzés
2012. szept. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Szeretne, de nem engedem.

Ha itt vannak, ő akar főzni, ő akarja rendbe tenni a konyhát, ő akar porszívózni, mindent ő akar, egyiket se hagyom. Hiába beszélek neki, hogy inkább pihenjen, unokázzon, nem az ő feladata/dolga ezeket megcsinálni nálunk. Falra hányt borsó....

2012. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A tűzhelyem tényleg gáz:)Kösz első:)

Anyukám már nem él, de ha anyós jön, mindig akar csinálni valamit.

Van mosogatógépem, de állandóan a mosogatóban akar mosogatni, hiába mondom, h csak tegye a gépbe.

Tudja, h én nem vasalok, ezért ha eljön, vasalni akar.

Ha ebédre jönnek, mindig jóval korábban itt vannak, és mindig ki akarja venni a kezemből a főzést, és kuktának akar.(Pucoljam a krumplit, zöldséget), majd ő főz helyettem. Mikor rákérdeztem, azt mondta, h szereti ahogy főzök, de kímélni akar. De akkor hívjon meg hozzájuk ebédre, nem?

2012. szept. 28. 12:54
 7/20 anonim ***** válasza:
55%
Addig örülj amig segiteni szeretne és ez a legnagyobb gondotok egymással.. :) Egyébként én sem engedném...
2012. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Nekem anyukám ilyen: még levegőt is venne helyettem, ezért többször megpróbáltam elmagyarázni, hogy hagyjon élni, ne akarjon megmenteni az életemtől, mert szívesen főzök, mosok, takarítok... Akkor mindig édesen mosolygott, megbeszéltük, eltelt 1 nap és ha éppen nálunk aludt (mert ő vigyáz sokszor a gyerekekre éjjel), tuti másnap reggel a vasaló már a kezében volt, mikor én ébredtem.

Anyósommal csak felszínes a kapcsolatom, én nem szeretem őt (olyat tett a gyerekem ellen, amit soha nem fogok megbocsátani). Ő olyan vendég nálam, aki leül és még azt is megkérdezi, használhatja-e a mosdót. Biztosan sosem venné a bátorságot, hogy nálam takarítson vagy főzzön... Nem akarja kihúzni a gyufát nálam, ezért próbálunk békésen élni a férjem kedvéért.

Én nem tudok megoldást, de kiváncsian várom, ki mit tud ajánlani.

2012. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

van egyéb problémánk is, lehet, h pont ezért nem veszem szívesen, h segíteni akar.

Ő akarja megmondani a tutit, de tényleg mindenben, főleg, mióta unoka is van. Nála nincs olyan, h csak elmondja a véleményét, ő utána rákérdez, h úgy csináltuk-e, ahogy ő mondta. És ha nem, akkor balhé van.Emiatt nem igazán tartjuk a kapcsolatot, a férjem kérte, h ne avassuk be szinte semmilyen szinten a dolgainkba, így csak 3-4 havonta találkozunk, születésnap, karácsony, ilyesmik.

Csak nehéz nem belevonni, mikor eléggé erőszakosan kérdezget...

Pont ilyen erőszakosan takarít, ha megkérdezne, h mire van szükségem, pl vigyázzon a gyerekre, akkor más lenne, de majd ő tudja, h nekem miben kell segíteni...

2012. szept. 28. 13:26
 10/20 anonim ***** válasza:
Anyukám állandóan talál valami tenni valót, ha idejön, hiába mondom, hogy ne, inkább unokázzon. Szereti rendbe kapni a dolgokat, de nem vagyok én sem koszbúvár. Anyósom Hála Istennek ritkán jön, de nem csinál semmit. Nem is várom tőle mondjuk. Ha csinál, akkor utána még takarítanom kell. Dzsuvásan mosogat, ha mosogat. Hányingert kapok tőle. Koszt nem venni észre, ahogy semmilyen más tenni valót nem lát meg. Mondjuk a lakása is elég érdekes. Gyereket oda nem fogom vinni...
2012. szept. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!