Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért ilyen anyukám? Nem...

Miért ilyen anyukám? Nem tudok kiigazodni rajta.

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, lassan 1 éve élek komoly párkapcsolatban. Anyukámnak a barátommal vannak kisebb nézeteltérései (szerinte megbízhatatlan). Amikor nincs itt a barátom, anyukám szinte állandóan szidja vagy megjegyzéseket tesz rá, de amikor itt van, akkor mézes-mázos vele. Rögtön leáll vele beszélgetni, kérdezgeti mindenről, mikor elmegy, mondja neki, h gyere ekkor meg akkor is, várunk szeretettel meg ilyenek. Nekem állandóan magyaráz, h kínáld már meg ezzel meg azzal, így meg úgy csináld, mert mit fog gondolni rólunk ha nem úgy lesz. Mostanában az lett a mániája, h kitalálta, h pl. el akar jönni velünk moziba. Merthogy azt a filmet ő is meg akarja nézni és azon balhézott, hogy én fel se ajánlom neki, hogy ő is jöjjön velünk vagy h megkérdezem a barátomat, hogy ő mit szólna hozzá. De nem csak a mozival van ez, hanem szinte már mindennel. Akárhova megyünk, ő is jönni akar, mert az milyen jó. Most, a hétvégén mentem egy rendezvényre, 1 órával az indulás előtt derült ki, h a barátom is jön, szóval megyünk együtt. Mikor ezt utólag elmondtam anyunak, akkor jajj, hát miért nem szóltunk neki, velünk ő is eljött volna (de amikor úgy volt, h egyedül megyek, akkor azt mondta, h ő most ezt kihagyja). Egyszerűen nem értem, hogy miért akar mindig velünk lenni, főleg mert nem is tudunk túl sűrűn találkozni a barátommal, mert nem egy városban lakunk, csak kb. hetente egyszer-kétszer. De nem értem, hogy anyu miért nem látja, h kettesben szeretnénk lenni, vagy h miért van így elfoglalva azzal, h mi mindent adjak neki meg mi lesz rólunk a véleménye, ha közben meg állandóan szidja meg más pasikat ajánlgat nekem, akik "normálisabbak"?
2012. okt. 21. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet anyád le akarja csapni a kezedről a srácot.
2012. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy anyád egy zsarnok uralkodó típusú ember, és nem bírja elviselni, hogy nincs a kezében az irányítás. Gondolom azért támadja a barátodat a háta mögött, mert vélhetően minden veled kapcsolatos dolgot is le szokott értékelni, és ez is csak egy közötte. Amikor a barátod személyesen megjelenik akkor egy más reflex kapcsolódik be, mégpedig az, hogy hogyan kell a vendéggel bánni, de ennek keretei között szintén megtalálja azt, hogy miért te vagy a rossz. Veletek menni is azért akar hogy felügyelje, hogy nem történik-e valami ami veszélyezteti a feletted gyakorolt uralmát.
2012. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem unatkozik. Nincs társasága, ezért rajtatok lóg.

Mond el neki, járjon a hasonló korú barátaival, ismerőseivel társaságba. Ez így nem normális dolog.

2012. okt. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem tetszik neki a barátod :)
2012. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hehe, rögtön nekem is az jutott eszembe, hogy anyukád le akarja nyúlni a pasidat! :)

Egyébként meg szerintem zsarnokoskodó és szemmel akar titeket tartani állandóan. Szerintem gusztustalan, amit művel. Szerencsére még nem voltam ilyen helyzetben, ezért nem tudom hogy lehetne lekoptatni rólatok. Barátod tud erről, mit szól, hogy ennyire rátok akaszkodik?

2012. okt. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én anyám is ilyen... Valószínű az is benne van, hogy "félti az ő kicsi lányát" de már nem is vagy kicsi :P Felnőtt nő vagy, te dolgod. Szerintem próbáld azt mondani, hogy a barátodnak ez kicsit kínos, de nem szeretné őt megbántani, ezért nem szól anyukádnak. Próbáld meg úgy, hogy amikor elmentek moziba, mondd azt, hogy egyedül mész, és a pároddal majd a mozi előtt találkoztok. Valami ilyesmi
2012. okt. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!