Ki hogy örököl az alábbi esetben?
Szüleim majd 20 éve elváltak,egy omladozó ház kettejü nevén van még mindig.
Anya nevelt fel,nem kapott gyt-s soha.
Rengeteg tartozás gyülemlett fel a vér szerinti apám által,ebből kettejük nevén egy otp-s hitel volt,de anya sosem kapott róla semmit,lehet már nincs is.
De milliós nagyságrendű viz,villany,közüzemi számlák vannak,mint a vér szerinti apám nevén.
Ha meghal (esélyes),akkor mi lesz?
Azt tudom hogy én mondhatom,hogy nem kell semmi,se hátz,se tartozás.
És anya? Fele ház az övé.És a közüüzemi tartozások? A válásuk után keletkeztek.Akkor már ő és én is máshova voltunk bejelentve.
Te örökölnél, ha te vagy az egyetlen gyereke. Ha van több gyereke is, akkor mindannyian, fejenként egyenlő arányban örököltök.
Anyukád nem örököl semmiképp, hiszen már elváltak. Ha van új felesége, akkor a te visszautasításod esetén ő örököl.
Lemondani az örökségről az örökhagyó életében lehet, vele kötött írásbeli szerződés alapján.
A halála után visszautasítani lehet az örökséget, akkor belép a többi szóba jöhető törvényes örökös (felmenők, oldalági rokonok... aki van)
Ha senki sincs, az állam az örökös.
Tartozást a hagyaték erejéig lehet csak örökölni, attól nem kell félni, hogy a saját vagyonodból kéne öröklés esetén bármit is fizetned - legrosszabb esetben 0-ra jön ki.
mivel a ház értéke kb félmillió,a tártozás ennek többszöröse,mindenki lemondani fog róla.
Én nullán leszek,ezt tudom.
De anya? Ö nevén van a fél ház.Neki igazából a ház se kellene,eladhatatlan,csak a baj lesz vele.Ő ugye semmit nem kap a tartozásból azért mert az ő nevén is van a ház?
Annak az örökléshez semmi köze, hogy a ház a nevén van, viszont az igencsak megnehezíti a dolgokat a jövőre nézve, ha a ház másik felének a tulajdonosa az állam... Főleg, ha viszik a hitelezők.
Ebből a helyzetből még most ki kéne mászni.
Az sem kizárt, hogy a tartozás egy része is közös vagyonnak minősülhet. Az nem számít, kinek a nevén vannak a mérőórák, a tulajdonosoknak elvileg közösen kell fizetniük a közműveket is, kivéve, ha mondjuk az egyik használja csak az ingatlant.
Éppen ezek miatt a körülmények miatt nem lehet egyértelmű választ adni a kérdésedre ennyi információból.
Anyának nem kell a ház,amikor váltak,akkor is azért hagyta az egészet,csak hogy menekülhessünk attól az embertől,apának nem nevezném szivesen.
Olyan a viz,hogy ott élők alapján számlázzák,1 főre volt,mivel egyedül él benne.Mi 18 éve máshova vagyunk bejelentve,van házunk,anyának férje,öcsém,minden.
Valamilyen házkölcsönre emlékszik anya,de sosem kapott róla semmit,pedig a közjegyző ugyanaz huszonéve,ugyhogy valószinű az le lett tudva.
Közüzemi számlák vannak.vagy hitel amit felvett,de anya neve nem szerepel semmin,még a közüzemi számlákon se,mert kikpacsolták amikor elköltöztünk,anya nevére nem kapcsoltathatta vissza.(reméljük)
Alkoholista ,nem lehet vele értelmesen beszélni,már próbáltuk sok éve.
Csak próbálunk gondolkozni előre,nem sok lehet neki hátra.
A hitelnél nem számít, hogy kinek a nevén van, az számít, hogy a házasság fennállása alatt vette-e fel, esetleg előtte vagy utána.
Ha közben, akkor az bizony mindkettőjüké.
Ha anyukád nem akarja a házat, akkor pedig szabaduljon meg tőle, mert az akarat később nem fog számítani, csak az, hogy jogilag az övé is.
Adja vagy ajándékozza el a részét.
A közüzemi díjaknál továbbra is fenntartom, hogy a tartozások esetében őt is megtalálhatják majd mint tulajdonost, függetlenül attól, hogy hány személyre számláztak.
köszönöm a választ
teendők terén kezdek tisztábban látni
ki kell kérni valahonnan hogy házon milyen terhek vannak,ebből mi érinti anyát
majd meg kell tudni hogy hogy lehet megszabadulni a háztól
Első körben irány a földhivatal, nézzétek meg, milyen terhek vannak bejegyezve. Ott látszódik majd az is, kinek a javára van, és mikori.
Utána lehet tárgyalni az esetleges hitelezővel.
A nem bejegyzett terheket nyilván már nehezebb megtalálni.
Második körben végig kell járni a közműveket, és megtudni, hogy milyen esetleges tartozások vannak.
Anyukád vigyen tulajdoni lapot annak igazolására, hogy ő is tulajdonos. Ha te még helyette, vigyél meghatalmazást.
Az ajándékozás vagy eladás kérdésében pedig ügyvédhez kell fordulni (ingatlannál kötelező a jogi képviselet). Első körben a tulajdonostárs(ak)nak kell felajánlani eladásnál a házrészt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!