Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan rendeznétek az alábbi esetben a vagyon megosztást?
Bennem csak annyi merült fel a kerdes olvasasa közben, hogy vajon nem lehet-e meg rendbehozni ezt a hazassagot, ha a feleseg nem akar valni?
Batorkodnam meg megjegyezni, hogy szerintem egy kivülallo 3.-nak (a kerdezö e szemszögböl teszi fel a kerdest)
1. semmi köze ehhez,
2. kivülallokent nem is tud objektiv velemenyt mondani.
Mert nagy kerdes, hogy hogyan rendeznem akkor, ha en melyik szereplö vagyok? Melyik szereplönek meg milyen, a kerdesböl nem kitünö szempontjai vannak? (Pl. a gyerek erdekei.)
Hú de bonyolult.
Kérdés kitöl van a másik gyerek?
A szocpol megeleölegezö volt 2 gyerekre vagy a meglévöre vettétek fel?
Mert a szocpolt ha a felét vissza kell fizetni, az egy kisebb vagyon lesz, de muszály lesz egyszer.
a szocpol vissza fizetésére még rájön a banki kamat + az államnak a jegybanki alapkamat kétszerese. vagy is egy kisebb vagyon, talán még duplája is mint a szocpol.
ez igen szép summa amit haza adsz. te meg gondolom gürizel a semmiért, és még a házadban is laknak.
Véleményem szerint nem elvárható, hogy bárki benne maradjon egy olyan "házasságban", amiben nem akar. Ha viszont kilép belőle, akkor már az nem várható el tőle, hogy eltartsa azt a felnőtt embert, akivel már nem él együtt.
Ezért a válókereset benyújtásához nem is feltétel a másik fél beleegyezése. Ha Ő nem akar válni, ezt az akaratát nem kényszerítheti rá a másik félre. Az együttéléshez kell mindkét fél szabad akarata, az egyik nem elég. Ha nem tudtok megegyezni, akkor sincs semmi baj, lehet kérni a bíróságtól is, hogy hozzon mindkét fél számára elfogadható döntést, hiszen pont erre van. Gond abból szokott lenni, amikor az egyik (vagy mindkét) fél agya elszáll és nem is törekszik kompromisszumra, már csak ártani akar a másiknak. Csakhogy ezeket a helyzeteket legtöbbször nem a másik fél, hanem a közös gyerek sínyli meg legjobban, aki nem is tehet semmiről.
A vázolt szituációban a férj helyében beadnám a válási papírokat, és új életet kezdenék. Nem igazán törődnék azzal, ami nem tartozik közvetlenül rám. A lányom láthatását tenném mindenek elé. Ha a ház fedezi a szocpol visszatérítendő részét + a hitelt, és még marad is belőle, akkor arról lemondanék a lányom nevére. A többit oldja meg a volt párom, ahogy akarja, felnőtt ember, nem vagyok az apukája, csak a -rövidesen elvált- férje. (Ezek a szereptévesztések elég gyakoriak az életben szerintem.)
Szerintem a ház eladása nélkül nem tudtok elszámolni egymással. Ha el tudjátok adni, a bank viszi az ő részét, az állam a szocpolt kamatostól, a feleséged az 5 milliót (ha házasság előtti különvagyona volt), ami marad, azt felezitek. Az évek alatt utalt összeg közös tulajdon, mert a házasság alatt keletkezett.
Ha nem tudtok megegyezni, nem fizetitek a törlesztőt, a bank három hónap után árvereztet, marad a nagy semmi, azt felezitek.
(Mellesleg gerinces ember az ilyen férj, 25 év hitel oké, két gyerekre szocpol oké, egy gyereket le is gyárt, asszonyka meg oldja meg a problémáit. Mondjuk az élet úgyis visszaadja mindenkinek, amit másokkal tesz.)
"A férj lemondana a részéről a kislány nevére, de az Anya nem tudja egyedül vállalni a hitel fizetését, "
Miről is mondana le a férj? A részéről? Mármint a HITELRŐL? De kedves....
Ha jól értem az a helyzet, hogy asszony beletett 5 millió önerőt a házba, 25M hitel közös és a férj külföldön dolgozik és küldi haza a megélhetést. Ilyen helyzetben:
Az igazán normális megoldás az lenne, hogy:
- Asszony maradhat a házban
- Férj a gyerek nevére iratja a fél házrészét
- Továbbra is fizeti a hitel felét!
És ennyi. A gyerek nincs kisemmizve, mert van egy fél háza. Az apuka letudta a gyerektartást a hiteltörlesztéssel és még mindig többet ad így, mintha küldene havi 30 gyt-t. Anyuka meg húzzon el dolgozni, ha apuka 5 éve külföldön dolgozik akkor a gyerek legalább 4,5 éves.
A "b" verzió (a bonyolultabb) pedig, hogy házat eladni (bár manapság ingatlant eladni szinte lehetetlen), mindent felezni, asszonynak visszaadni az 5 millióját és fizetni valamennyi gyerektartást. Persze ez anyukának nyilván nem feküdne, mert ebben a verzióban is el kell mennie dolgozni, mert a GYT nem arra való, hogy ketten megéljenek belőle.
Már elnézést, de ez egy iszonyat balek férfi.
A gyerekről ha gondoskodni akar, akkor adják el a közös lakást és a maradékból vegyen egyet külön, ami majd a gyereké lesz, és amíg felnő, addig meg ki tudja adni.
Azt kellen tenni, hogy szépen abbahagyni a fizetgetést, leállni a törlesztéssel, asszonytarással, stb, de azonnal, beadni a válókeresetet, a megítélt tartásdíj meg úgysem lesz annyi, mit amennyit most hazautal.
A férj által fizetett hiteltörlesztés pedig egyérlelműen az ő tulajdonrészét növeli.
De az is megoldás, hogy a férj kifizeti az asszonyt az ötmilliójával + a szocpol ráeső részével és övé lesz a ház. (De nehogy elajándékozza, még a gyerekének sem, mert az asszony azonnal visszaélne vele és kisemmizné.) aztán fizteve ugyanúgy a kölcsönt már simán mehetne a dolog tovább és marad egy biztos tőkéje, amiből ha a gyerek felnő, majd tud segíteni neki.
Jó élet ez az asszonynak, persze hogy nem akar válni, mivel a férj távollétében azzal van akivel csak akar, a férjtől meg leakaszt havi 300.000 forintot. Honnan máshonnan tudna ennyit leakasztani m unka nélkül manapság egy nő? Majd hülye lenne feladni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!