Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Amikor a család mérgezi az...

Amikor a család mérgezi az embert?

Figyelt kérdés
Ez nem is igazán kérdés, csak kijelentés. Én azt elhiszem, hogy kényelmetlen, rossz, önérzetsértő a szülőknek szembenézni, hogy ők is hibázhatnak. Ajánlom sok ember figyelmébe, susan howard Mérgező szülők című könyvét. Sok mindent leír, vannak szélsőséges példák is mint pl megerőszakolt gyerekek példái, de nagyon sok hétköznapi példa. Nem indok az, amikor ki vagy készítve anyu, apu álltal, hogy " azért vagyok veled kemény, mert az élet is az" ez sok esetben butaság. Saját frusztráltsága, vagy szintén nem megfelelő gyerekkor következményei ezek. Olvastátok már a könyvet? Az ilyen gyerekek ezt úgy élik meg, és később is ha nincs bennük feldolgozva saját magukat hibáztatják tudat alatt, illetve tudatosan, minden baj miatt, még azért is, ha indokolatlanul kaptak verést, vagy ha baj volt a családba, magukra vették. Nagyon érdekes az egész, és nem belebeszélső hüleség, ezek mind igazak.
2012. máj. 22. 08:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A bántás alatt nem fizikai bántalmat értek,hanem,hogy felemelem a hangom és általában persze olyankor,amikor nem is csinált olyan egetverő rosszaságot.
2012. máj. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled, mert nem igaz mikor a szülők aztmondják, hogy "de felneveltelek, dolgoztam rád, öltöztettelek, főztem rád..." mert lássuk be, ezek mind kötelezettségek, ezek plusz bűnök lennének, ha ezeket nem tenné meg szerintem, főleg, úgy, hogy családi pótlék jár a gyerekre, adókedvezmény ha melózik, stb, de tényleg nem akarok vaskalapos lenni, de lássuk be, egy gyerek nem tudja megvédeni magát és sok rossz szülő ezt így vagy úgy de kihasználja, mert különben jön a veszekedés, elzavarás, stb.

Másik dolog abban is lehet, ha túl gondtalan családba nősz fel, akkor a jövőbeni házastársal ha jönnek a problémák akkor sok esetben nem tud vele mitkezdeni, és mutogat az ő családjára, hogy de náluk nem volt ez....

2012. máj. 22. 18:00
 13/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok és baromira egyetértek veled!Gondatlan családban nőttem fel,mi feltétel nélkül szeretjük egymást,összetartunk,érdeklődünk egymás felől (ez az érdeklődés szívből jön,nem kötelességből).Párom teljesen más családban nőtt fel.Bizony eleinte azt hittem,hogy azért nem szereti a családomat,mert már engem sem szeret és kiakar cseszni velem,aztán később rájöttem,hogy egy,elfogadja a családomat,kettő,nem szemétkedik velem,hanem fogalma sincs arról az életről,hiszen ő teljesen másban nőtt fel.Sajnos azt is észrevettem,hogy néha irigykedik,zavarja,hogy telefonálunk egymásnak (nem órákig beszélünk,de akkor is zavarja),azt szeretné,ha csak őt szeretném,kizárva érzi magát valamiből,pedig őt is befogadják,őt is szeretné mindenki,csak hát nem érti,nem tudja,nem tapasztalta.ERre gondoltál?Annyira igazad van,ha veszekszünk,akkor csak ezen és én ekkor vagyok ideges és a gyerekekkel is ilyenkor türelmetlen vagyok.Azt gondolom azonban,hogy ezt egy normális kis családnak le kell küzdenie,hiszen tökéletes boldogság nincs,kompromisszumot kell találni és ezt a családoknak el kell fogadniuk.
2012. máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Persze ilyenre is. Nekem is volt ilyen kapcsim, és tod nehéz hogy is mondjam nem is látni, csak tapasztalni, mikor van egy barinőd, két tesója, anyja az irányító, védte őket kiskoruktól, az apa éjjel nappal ment, melózott, ő otthol látta el a dolgokat és tod bejutsz egy ilyen családba. Na most ők nekik ez a jó, megy a mederbe a folyó nekik, stb. Így neki ez volt a nagyon jó, a bevált. Mikor próbáltam vezeteni, irányítani, saját életet építgetni nem tetszett neki. Én is ha mondtam valamit ami nem tetszett ahogy szóltak hozzám, akkor " te csak köszönettel tartozol anyuéknak, mért bántod őket, stb stb" szóval jól elvan ám cseszve a világ. Könnyen kerül az ember érzelmi válságba elég hamar amúgy. Vannak keményebbek is mint abba a könyvbe, de az a szülő aki azt hiszi, ő milyen pedáns, lehet mégsem olyan jó az. Mert lássuk be önzően, ha látod, a felnőtt gyerekedet, hogy másféle irányt akar járni mint amit "tanítottál" neki sok sok esetben dumálás követi. Csak ugye ezt nem veszi észre. Jól mutatja az anyós--- férj, feleség problem.
2012. máj. 23. 07:07
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is rengeteg embernek ajánlottam már ezen az oldalon ezt a könyvet. Ijesztően sok embernek.
2012. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
7-es... ad tanácsot a könyv! Olvasd végig. Tele van hasznos gyakorlatokkal, amiket végig kell csinálni, és akkor meg tudod oldani a problémádat. Én is megcsináltam őket, listát írsz, pipálgatsz, igaz-nemigaz, stb. Papír kell hozzá, ceruza, meg szabadidő. És az én problémám megoldódott, még a szüleimmel sem kellett leülnöm beszélni, tisztázni tudtam magamban tőlük függetlenül. A szülők nem nagyon változnak. De ha neked van szükséged változásra, ez a könyv kiváló.
2012. máj. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azért mondom, hogy nem beszélek én hülyeséget ezzel. De akinek jobb, elfolytani, és máson kitölteni a frusztráltságukat azok folytsák csak nyugodtan. De az ilyen szülő, vagy gyerek meg ne csodálkozzon, ha elkerülik egy idő után, nem kell a szegény elhagyatott szülőt játszani, ha a gyerek ritkán néz rá. Ennyi!
2012. máj. 23. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!