Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Amikor a család mérgezi az...

Amikor a család mérgezi az embert?

Figyelt kérdés
Ez nem is igazán kérdés, csak kijelentés. Én azt elhiszem, hogy kényelmetlen, rossz, önérzetsértő a szülőknek szembenézni, hogy ők is hibázhatnak. Ajánlom sok ember figyelmébe, susan howard Mérgező szülők című könyvét. Sok mindent leír, vannak szélsőséges példák is mint pl megerőszakolt gyerekek példái, de nagyon sok hétköznapi példa. Nem indok az, amikor ki vagy készítve anyu, apu álltal, hogy " azért vagyok veled kemény, mert az élet is az" ez sok esetben butaság. Saját frusztráltsága, vagy szintén nem megfelelő gyerekkor következményei ezek. Olvastátok már a könyvet? Az ilyen gyerekek ezt úgy élik meg, és később is ha nincs bennük feldolgozva saját magukat hibáztatják tudat alatt, illetve tudatosan, minden baj miatt, még azért is, ha indokolatlanul kaptak verést, vagy ha baj volt a családba, magukra vették. Nagyon érdekes az egész, és nem belebeszélső hüleség, ezek mind igazak.
2012. máj. 22. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Rengetegen átélünk,átéltünk itt Magyarországon hasonlóakat sajnos.Szerintem a magyar családok 80 százaléka így nevelik fel a gyerekeiket.Van ahol a gyermek átvészeli ezt,de sok esetben sajnos nem tud meg birkózni a szülők hibájával és saját magára vesz ilyen dolgokat,persze jogtalanul és oktalanul.Az én példám is ezt mutatja.Azért mert apám egy gerinctelen féreg volt azt most én felnőttként szenvedem
2012. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy tod a könyv szerint is "istenként" tisztelik a gyerekek a szülőket, vagyis, elnyomod magadban, hogy ők rosszak, és magukra veszik. Sok azt hiszi, mert van mit enned, dolgozik, a többi meg nem számít, hallgasson az ember. Pedig egy szülőnek ezekre is figyelni kéne, mi nem tehetünk róla, hogy ő frusztrált, vagy rossz a házassága, stb stb. nagyon bonyolult dolgok ezek. Kár, hogy sok ilyen ember van. De amúgy ezeket felismerni most túlzás ide vagy oda de inteligencia kérdése is nagyon sokszor.
2012. máj. 22. 09:12
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és mielőtt bárki azt hinné, hogy jaj ez egy amerikai könyv, ez ide nem vonatkozik Mo.ra azoknak mondom, hogy dehogynem. ez nem függ kontinenstől. és, hogy a mai pénzügyi dolgok mellett meg rohanó meg mittomén mikkel jönnek még hogy mik vannak a világba hidjétek el, hogy mentális egészséget is biztosítani kell a gyereknek. és nem arról beszélek, hogy ha rosszat csinál ne dorgáld meg, mert egyből sok iku szülő erre gondol. nem erről van szó!!! Való igaz a mondás, senki nem kéréte, hogy szüljék meg. keresni rá meg fedelet biztosítani meg kötelesség, mint ahogy a lelki részét biztosítani is.
2012. máj. 22. 09:15
 4/17 anonim ***** válasza:
Tudod amúgy lehet gondolkozni rajta sokat ki a hibás. Nyilván a mostani szülők is valahonnan ezt látták, tanulták valahonnan sok esetben ezeket a viselkedési formákat hiszen. :)
2012. máj. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Itt nem maga a viselkedés a lényeg, hogy mondjuk kétnaponta hazajön mérgesen. Hanem, amit sugároz közben. Nem arra gondolok, tehát, hogy mért nem mosolyogva jön és akkor én sem mosolygok. Okés, ő is ebbe nőtt fel valszeg, de biztos, hogy ezt kell átadni? Ez felmenti őt, hogy ő is így neveljen? Ennyiből állna a szülői lét? biztos ez?
2012. máj. 22. 09:43
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Nézd,két kisgyermekes fiatal szülő vagyok.Tiniként én is rengeteget gondolkoztam ezeken a dolgokon,ma már viszont értem a szüleimet.Bizony bevallom,hogy én is jártam már úgy nem egyszer,hogy kiabáltam a gyerekekkel valami hülye kis apróság miatt,ill. türelmetlen voltam.Ezt ezerszer megbántam utána,de sajnos ember vagyok én is és a fáradtság ezt hozta ki belőlem.Azóta másként látom a szüleimet is és természetesen ez nem ment fel a felelősség alól.Csúnya dolog az biztos és próbálok normális lenni,de bizony van,hogy nem sikerül.
2012. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%

Meg kell mondanom őszintén, én ki nem állhatom azt a könyvet. Mielőtt lepontoznál, hadd mondjam el, miért. :) Nagyon sok rettenetes, de igaz történet van benne, tönkrement családokról, megkínzott gyerekekről, de ezzel kész, vége. Azon kívül, hogy elmesél egy rakás felháborító történetet, semmi támpontot nem ad az embernek, hogy hogyan lehet mindezt feldolgozni. Miután az ember elolvasta, csak felháborodik, hogy ilyesmi egyáltalán megtörténhet, vagy hogy az ő saját életét is a családja tette tönkre, de ettől még nem fogja megtalálni a kiutat a helyzetéből, ami enélkül is éppen elég rossz.


Sajnos eddig még nem találtam olyan segítő könyvet, ami azon kívül, hogy felháborít, hasznos ötleteket is adna a családi viszályok feldolgozására.

2012. máj. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: :) Nem ilyenre kell gondolni, hogy mint egy ibolyavirágot még meg sem kell szólni a gyereket. Itt folyamatos leépítésekről van szó a könyvben is, nem arról pl, hogy egy szilveszteri buli után részeg volt az apa és......

Utolsó: Nem is lehet várni megoldást a könyvtől, viszont éppen ezaz, nem úgy kell olvasni mint egy Story magazint, mert amíg történetként olvasod csak, olyan mint mikor megnézel egy híradót és szörnyülködöl. Mint olvashattad sok heti terápia után voltak változások, tehát ők jártak kezelésre, nem megy úgy, hogy na én felbátorodtam mert rájöttem, hogy rosszat tettek a szüleim és jól beolvasok és kész. Láthattad, hogy szorongtak emiatt, sőt büntudatuk is volt, nem akarták megbántani a szüleiket, egy odamondással sem. Ennyire alárendelték magukat, és gondoljunk bele, sok szülőnek még ha nem is ennyire vadul, de könnyebb, hogy alárendelteti a gyerekét, mondjuk hogy mindennel beszámoltatja, így nem kell aggódnia, neki így könnyebb, csakhogy a gyerek meg még ötven évesen sem lesz képes magától dönteni.... ilyenekről is szól ez. szerintem nem hiába van talán már belőle második kötet is. Én is csak megszereztem pdf-be, szóval.... de nekem tetszik, alig tudtam abbahagyni az olvasást, de az is tény, hogy mikor magadra ismersz, felkavar azaz érzés, amibe úgy látod te is részese voltál, vagy.

2012. máj. 22. 13:20
 9/17 A kérdező kommentje:
de utolsó előtti annyi, hogy a kifogás jön azoktól is, hogy fáradt voltam, rosszul viselkedett a lányom, fiam, stb stb. Emberek vagyunk, nem minden szülő Mérgező, de rengeteg van, aki nem ismeri fel a hibáit. nagyon sok....
2012. máj. 22. 13:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti vagyok.Nem mentség,hogy felismerem a hibámat,attól még ugyan olyan rosszat tettem.Igaz,én tudok bocsánatot kérni és bizony olyan is előfordult már,hogy sírva fakadtam és kértem kislányomat,hogy ne haragudjon,fáradt vagyok,nem akartam őt bántani.És persze,ő is hibás volt,hiszen nem fogadott szót aznap már többedjére,de akkor sem ez a megoldás.Persze ne gondold azt,hogy állandóan terror van itthon,ezek nem gyakori esetek.Tudom,hogy te ennél komolyabb problémákra gondolsz.Szerencsére nekem boldog gyermekkorom volt,remek szülőkkel és bizony nálunk is voltak igazságtalanságok,de felnőtt fejjel könnyen megbocsájthatóak ezek.Remélem én is olyan szülő tudok maradni,akit majd öreg korára a gyermekei nem kakálnak le nagy ívben.Mert azt bizony ki kell érdemelni és igazából akkor derül ki,hogy jó szülők voltunk-e vagy sem.
2012. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!