Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért fontos annyi embernek,...

Miért fontos annyi embernek, h fel legyen kutatva a családfája?

Figyelt kérdés
Valószínűleg túl fiatal vagyok(20 éves) de semmi értelmét nem látom ennek a nagy keresgélésnek amit egyesek lerendeznek. Ismerem az őseimet dédapáig személyesen, a többit ismerik az idősebb rokonaim, de engem nem annyira érdekel. És ha nemesi leszármazott vki? Az mire jó? bocsi ha vkit megbántok
2012. márc. 13. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
mert az emberek kíváncsiak és érdekli honnan jöttek. És "ismerem" az őseimet jópár százévre visszamenőleg és kiskoromban is érdekes volt nézni többszáz évvel ezelőtt éltek levelezését,tudni, hogy az a széket az ük-ük nagyapám hozta Párizsból, ez a gyűrű pedig az ük-üknagymamámé volt. És hallgatni a régi történeteket, amik azóta mesélődtek a családban
2012. márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondjuk kapásból azért, mert a te helyzeted elég ritka. Sokan még a nagyszüleiket sem ismerhették személyesen, nemhogy a dédit. Én egyik dédszülőmet sem ismertem, az utolsó dédmama egy évvel a születésem előtt halt meg. A nagyszüleimet ismertem mind, e tekintetben szerencsés vagyok.

De én is kíváncsi vagyok a családfámra, kik lehettek az őseim. Ez már fiatalabban is érdekelt.

23L

2012. márc. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én is ismerem a dédnagyszüleimet, még mindig élnek, hetvenvalahány és nyolcvanvalahány évesek és engem sem érdekelnek az őseim. De ha minden apróságra rákérdeznénk ami minket nem érdekel, az mást miért, tele lenne a gyik ilyen kérdésekkel... 20N
2012. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Engem érdekel honnan jöttem. A párom pl. régi nemesi családból, aztán most anyósék szegények mint a templom egere, hitel hitel hátán :)


Egyébként én is csak egy nagyimat ismerem, a többi rokonomat egyáltalán nem. Viszont anyám szerint az üknagyszüleim még a német árjába tartoztak.


Nagyon szívesen utánanéznék, de szinte semmilyen adatot nem tudok anyám és apám nevén-születési idején kívül, és pénzem sincs rá :(


Már nem azért, menni semmire nem megy vele az ember, de van, akit érdekel.

Gondolom nem rajongsz a töriórákért :)

21/L

2012. márc. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én még nem próbálkoztam ezzel, nem is tudom, hogy hogy kell, de igazából érdekelne, hogy miféle emberkék voltak a felmenőim közt. Hallottam pár érdekes szélsőséget, kíváncsi lennék, hogy igaz-e. Érdekes lehet.
2012. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja hozzáteszem én még a nagyszüleimet is csak anyám részéről ismerem, és itt véget is ér a sor.
2012. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom,számomra is jelentéktelen,egy dédszülőmet ismertem és nagyon szerettem sajnos ő sem él már.

Viszont ha valakit érdekel,azzal sincs semmi gond,had kutasson.

2012. márc. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Engem csak szimplán a kíváncsiság hajt,amikor összeírogatom, meg érdeklődök, hogy ki, mikor, hol, kivel és milyen módon élt. :)

Sajnos még nem sokáig tudtam visszavezetni, mert csak a papám elbeszéléseire hagyatkozhatok. Na, de majd egyszer biztosan be fogok tévedni a levéltárba, csakazértis. :)

20l

2012. márc. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem érdekel. Az, hogy valaki nemesi sarj, vagy sem, az csupán érdekesség. De szerintem nem az vezérli az embereket, hogy kiderüljön, hogy ő gróf lenne, avagy herceg.


Bár megjegyezem, egy grófot személyesen ismerek. orvos lett belőle, és használja is a címeit. Dr. Gróf XY Nem nagy ismeretség, viszont érdekességnek nagyon jó.

2012. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Minden embert más érdekel, én meg azt nem értem, a sportért miért van oda valaki :D Én is kutatok családfát, ilyenkor próbálom elképzelni, milyen lehetett az életük az őseimnek azokban a régi történelmi korokban.
2012. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!