Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A menye rokona-e az embernek?

A menye rokona-e az embernek?

Figyelt kérdés
Egy politikus sztárügyvédünk mondta, amikor a fia feleségét kinevezték valahova: "a menyem nem rokonom". Ez teljesen elbizonytalanított. Valóban így van ez?
2007. júl. 10. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Rokon, csak nem vérségi alapon.
2007. júl. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
A menye szerintem nem rokon, hanem csaladtag az az unokaid edesannya !Az unokaid az a sajat vered ami nagy orom!! szerntem !en mar alig varom!!!!!!!AZ UNOKAKAT!!
2007. szept. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

A meny a fiad felesége. Rokon, de nem vérszerinti, hanem "benősült" a családba.

Van, aki nem fogadja el rokonnak...

2007. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
86%
A meny nem rokon.Rokon csak az lehet, akivel valamilyen vérségi kapcsolatban vagyunk.Mindegy milyen távoli,a vérségi kapcsolatnak lenni kell.Az unoka már rokon, mert a fiúnk,lányunk által a kapcsolat megvan.
2008. jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
93%

No nézzük egy kicsit a jogszabályokat:


A Büntető Törvénykönyv érelmező rendelkezések 137. § 6. pontja szerint hozzátartozó: az egyeneságbeli rokon és ennek házastársa, az örökbefogadó és a nevelőszülő, az örökbe fogadott és a nevelt gyermek, a testvér, a házastárs, az élettárs és a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa.


Polgári Törvénykönyv záró rendelkezések, 685. § b) pont: b) közeli hozzátartozók: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és neveltgyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő, valamint a testvér; hozzátartozó továbbá: az élettárs, az egyeneságbeli rokon házastársa, a jegyes, a házastárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa.


Két fontos jogszabályból idéztem, amelyek szetint a meny (egyeneságbeli rokon házastársa) "hozzátartozó". Tehát jogi értelemben a meny hozzátartozó, amely szerintem megfeleltehető a "rokon" fogalomnak. Kérdés, hogy ki mit ért "rokon" alatt, erről lehet vitatkozni, ezt elismerem. A politikus esetében viszont nyilvánvalóan a konkrét ügy bagatellizálásról van szó, mely nem fogadható el, azaz a meny igenis rokonnak minősül! Szerintem.

2008. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!