Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A fiam nem váltja be a hozzá...

A fiam nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, mit csináljak?

Figyelt kérdés

10 éves, és nem valami jó tanuló, elég szétszórt. Az apja négy nyelvet beszél, én hármat, mindketten vállalkozók vagyunk. Kiskorától kezdve mindent megkapott, külön foglalkozásokat, külön tanárt, tornát, úszást mikor mi kellett.

Az egyetlen gyerekünk, külföldre akartuk küldeni tanulni középiskolába, de így? A sportban nem emelkedik ki egyáltalán (az apja bezzeg focizott), a tanulásban sem (én éltanuló voltam), akkor meg kire ütött ez a gyerek?


2012. jan. 7. 11:41
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
74%
31-es válaszoló! Minden szavaddal egyetértek!
2012. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
100%

hagytátok volna élni, megélni a gyerekkort önmagától kiteljesedni, nem ráerőltetni a ti akaratotokat. Pont ezért ilyen mert tök frusztrált lehet a nyomás miatt. Tudod egyáltalán mi az vagy mik azok amik őt magát is érdeklik,és magától is szívesen csinálna?


Itt egy idézet hogy milyen egy jó szülői hozzáállás:

" Melyikre? Kérdezte Dwight D. Eisenhower amerikai elnök édesanyja mikor megkérdezték, hogy büszke e a fiára"

2012. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
100%
hát ha én 10 évesen tudtam volna hogy külföldi iskolába akarnak íratni a szüleim távol maguktól biztos nem azt gondoltam volna, hogy ejj mekkora lehetőség, hanem azt hogy meg akarnak szabadulni tőlem! Nem tettek ilyet apám is az álmát akarta megvalósítani velem soha nem tanulhattam azt amit akartam. 18 évesen magam akartam külföldre menni egy évre nyelvet tanulni ezt hasznosnak vélték úgyhogy mehettem. Na az ott megszűnő állandó ellenőrzéstől teljesen megváltoztam a nyelvet megtanultam ugyan de totális lázadáson mentem keresztül. Hazajöttem beiratkoztam főiskolára utáltam, otthagytam. Most 2 gyerek mellett járok olyan szakra ami nekem tetszik 30 évesen. Ha hagyták volna a magam útját járni és abban támogatni már gyerekkoromban akkor már most sikeres lehetnék, de így csak most fogom elkezdeni a szakmai életem ha ez még lehetséges egyáltalán.
2012. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem váltja be a reményeket, cseréld be egy mosógépre.
2012. jan. 9. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
78%
tíz évesen vannak elvárásaid? ne haragudj, de meg vagy te bolondulva? - arról hallottál már, hogy mindenki más és más az egyénisége, és nem kell leuralni, mert majd kijön az hogy miből jó..... valaha is érdekelt, hogy ő mit akar, vagy csak a saját álmaidat erőltetted rá mindig? tudod hogy az ilyen gyerekek lesznek egyszer öngyilkosok? Ő még gyerek nem kell neki mindenféle hülye különfoglalkozás, mert a tehetség úgy is kijön, de így meg csak meg fogja az egészet gyűlölni. 10 éves!!!! hagyd gyereknek lenni és játszani, mert csak egy gyermekkora van és ezt nincs jogod elrontani.... ellopni.
2012. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
89%
jah, és a gyermek NEM EGY TÁRGY!!!!
2012. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
64%
De azt írod hogy semmire nem kényszerítitek a fiút... ezzel szemben épp te írtad, hogy különfoglalkozások meg egyebek.... tudod mi van... kicsit többet kellene tanulnod a szeretet hatalmáról, mint a hatalom szeretetéről... ha nem feltétel nélküli a szereteted a gyerek iránt, nem vagy jobb mint aki árvaházba adja.... mert szenvedni nem csak az árvák tudnak, hanem azok is akikre ráerőltetnek egy csomó sz*rt
2012. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vidd vissza a szülészetre, és mondd meg, hogy másikat kérnél helyette, mert ez nem vált be. Azt kicserélik.
2012. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:
Az egyetlen fiunk...Sose lesz ennyi akaraterővel sikeres vállalkozó (vagy olyan orvos mint a nagybátyja, és a nagyanyám álmát sem fogja valóra váltani, mert ő meg ügyvédnek szánta) belőle. Ti ezt nem érthetitek, hogy mekkora csalódás ez nekünk, szülőknek.
2012. jan. 12. 14:47
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
sajnálak bennetek, a könnyeim pottyognak
2012. jan. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!