Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A fiam nem váltja be a hozzá...

A fiam nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, mit csináljak?

Figyelt kérdés

10 éves, és nem valami jó tanuló, elég szétszórt. Az apja négy nyelvet beszél, én hármat, mindketten vállalkozók vagyunk. Kiskorától kezdve mindent megkapott, külön foglalkozásokat, külön tanárt, tornát, úszást mikor mi kellett.

Az egyetlen gyerekünk, külföldre akartuk küldeni tanulni középiskolába, de így? A sportban nem emelkedik ki egyáltalán (az apja bezzeg focizott), a tanulásban sem (én éltanuló voltam), akkor meg kire ütött ez a gyerek?


2012. jan. 7. 11:41
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen gondolkodású szülők mellett mit vártál?
2012. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit sokat vársz el tőle, állandóan magatokhoz hasonlított, hogy bezzeg mi milyen királyak vagyunk. Ez nagy stressz a gyereknek. Nem hülye a gyerek, ezt ő is érzi, hogy csupa csalódás nektek. Legyél lazább, 10 évesen még nem dől el kiből lesz atomfizikus (vállalkozó)
2012. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
95%
Már a kérdésed totálisan lesújtó. Remélem, éreztetitek is vele, hogy ő két sikeres szülő selejtgyereke... Könnyen lehet, hogy direkt nem akar engedni a nyomásnak és lázad az ellen, amit rá erőltettek! Ő is biztosan jó valamiben, csak kicsi korától meg van neki mondva, hogy ezt kell csinálnod meg ebben kell jónak lenned!
2012. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
93%

Húúú, de rossz anya és apa vagytok... ÉS ha a gyereketek nem lesz éltanuló soha és nem megy egyetemre, akkor megveritek, vagy kitagadjátok? Jesszusom... Még csak 10 éves, bármi lehet belőle.

Mi az, hogy az apja BEZZEG focizott? Az az apja. Nem ő. Miért nem klónoztattátok akkor apucit, ha a saját gyereketeket utáljátok?

2012. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 bánomisén ***** válasza:
93%

Úgy hangzik ez a kérdés, mintha azért született volna ez a gyerek, hogy a saját be nem teljesül álmaitokat valóra váltsa.

El kell, hogy keserítselek, egy gyereknek közel sem ez a feladata. Saját személyisége, saját mentalitása, saját érdeklődési köre van, független a szülőkétől. Segítsétek inkább a saját útján, a saját tempójában járni, a saját álmaitokat meg valósítsátok meg ti magatok, ne egy 10 éves kisgyerektől várjátok.

2012. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
94%
nahallod. Nektek inkább kutya kellett volna. Az teljesít, ha ti mint hibátlanok kiképzitek. Bár sajnálnám azt a szegény állatot. Apám is focizott sokat régen. Én nem és? Nem erőltették soha hogy nabammeg neked is kell. Nah mindegy a többi gondolatom nem írom le, mert fölösleges időpazarlás lenne. De egy szó mint száz, mint szülők kb megbuktatok.
2012. jan. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem, provokatív, kamu kérdés! De ha mégis igaz, akkor sajnálom a fiatok, hogy ti vagytok a szülei!
2012. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
De hát semmiben sem erőltetjük. Azt lessük, hogy mit szeret csinálni! De valahogy semmihez sincs kedve. Azt mondja nem érdekli semmi. Nektek meg sárdobálás helyett ötletelni kéne, örülök hogy nincs ilyen problémátok.
2012. jan. 7. 11:55
 9/53 anonim ***** válasza:
90%
Amikor a szülõk tùlsagosan okosnak tartjak magukat, akkor a gyerekeiket elbutitjak! Mindent akartok ettõl a gyerektõl. Szegénykém elhiszem, hogy lazong ellenetek és nincs kedve tanulni. Magatokba keressétek a hibat!
2012. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
91%

Hát egy átlagembernek ezerszer nagyobb problémái vannak, minthogy jaj, nem tudom a szerintem nem tökéletes gyerekemet külföldi iskolába íratni! Bár ennyi problémám lenne! Ezt arra írom válaszul, amit te írtál megjegyzésként.


Biztos érzi, hogy erőltetitek. Mai divat, hogy a gyerek 8 nyelven beszéljen, 5félét sportoljon, járjon 50 magántanárhoz, mindezt 8 évesen... Már persze azoknál, akik unalmukba nem tudják hova szórni a pénzt.

2012. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!