Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nektek ez hogyan esne? Apaprob...

Nektek ez hogyan esne? Apaprobléma

Figyelt kérdés

Már jó ideje kirepültem a családi fészekből, de azért visszajárogatok.

Csak félig vagyok magyar, édesanyám ágáról vend. Ez egy kihalófélben lévő nyelv, az Őrségben, Alpokalján van néhány idősek lakta falu, és a környékbeli városok "idős negyedében" egy két utca (többit nézd ki Wikiről)

Miután kihaló nyelv, nincsenek új szavak, a nyelvtan is szinte összeolvadt a magyaréval.

Valahányszor szóba kerül ez anyukám és köztem, apukám gunyorosan közbeszól, hogy mond vendül, hogy gépjármű, vagy autó, orvosi rendelő, meg ilyenek. Ezeket a szavakat a vendek egyszerűen átvették a magyarból.

De annyira bántó stílusban teszi, és ezzel édesanyámat, és engem is megsért, hiszen, bár nem tudjuk a nyelvet (anno nagyon támadták a vendeket ezért a nagyszüleim nem tanították meg a gyerekeiket), attól függetlenül azok vagyunk.

Ráadásul látom anyukámat kifejezetten bántja édesapám megnyilvánulása, ezek után beszélgetni sincs kedve.


2011. dec. 22. 06:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Hmm.Hát ez tényleg nem szép apukád részéről.Esetleg finoman megbeszélhetnéd vele hogy mellőzze az ilyen hozzászólásait.
2011. dec. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.

Ráadásul pl. a jászoknak sincs már saját nyelvük, hanem magyarul beszélnek, mégis jászok maradtak.

2011. dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

horvát nyelvbe sincs a fent emlitett szavakra horvat megfelelő,

pl.péterfán is a tűzhelyet,tűzhelynek mondják,mikor horvátul beszélnek.

Apukád csak kötözködik,ne törödjetek vele.

2011. dec. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!