Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kérlek elegem van mindenből...

Kérlek elegem van mindenből micsináljak? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Na szóval egy 12-éves lány vagyok...de nem az a jókislány tipus.Hogy is mondjam h megértsétek eléggé úgy nézek ki mint egy 14.éves...anyukámmal nagyon nem jövök ki mostanság mert állandóan beleköt mindenbe.Mikor elkísért olyan éjjfél fele egy fiú (cigány) de nekem nagyon tetszik de azt mondta engem ő ne kísérgessen haza.Ez még semmi...1x volt egy 22 éves barátom (ne nézzetek hülyének de nem tudtam gondolkozni) és ma elkísértem én + uncsim és anyukám már jött is elém h miért vagyok vele stb. Elegem van már mindenből az apukám rákos a 7-dik hetet van a korházba ...meg anya mindenbe beleköt mert h visszabeszélek neki hogy kellene ezen változtatnom?mert szertnék de úgy vok vele hogyha ő is ordíbál akkor én...segítsetek
2010. aug. 2. 22:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy nagyon nehéz neked/ nektek. Biztos, hogy Édesanyád hangulata attól (is) ilyen, mert Édesapád kórházban van és beteg.

Egy ismerősünk ismerőse szintén rákos volt, (nem tudom, hallottatok -e róla) és egy Moksa Elixír nevű (84 féle gyógynövény-készítménytől) megggyógyult. Ha gondoljátok, nézzetek utána az interneten, ill. a helyi orvosnál. (Igaz, elég borsos ára van: 6.000.- Ft) Az én nagypapámat ez hozta ki a tüdőgyulladásból (amikor az orvos azt mondta, hogy már nincs remény!)


A másik: segíts többet Édesanyádnak, hogy lássa, mennyire szereted Őt! Esetleg mire hazaér a munkájából, főzd/ süsd meg Neki a kedvencét, biztos, hogy nagyon! fog neki örülni!

Most itt a nyári szünet (az elkövetkezendő 3 és fél hetet használd ki!) több időd van! Ne (csak) a fiúkkal foglalkozz!

Rendezd át a szobádat,

Menj fagyizni a barátnőiddel,

Írj naplót, esetleg könyvet,

Olvasd el a kötelező olvasmányt (bár tudom, hogy ez nem a legjobb szórakozás, de sokszor olyan jókat tudnak feladni)!



És: LEGYÉL NAGYON TÜRELMES ÉDESANYÁDDAL!


Remélem, tudtam egy kicsit segíteni, kérlek ne hidd, hogy kioktatni akartalak!

2010. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Írok pár könyvet is, remélem, elolvasol belőlük valamennyit, és tetszeni is fog! (Ha nincsenek meg, menj el a könyvtárba, és kölcsönözd ki őket! De én úgy is voltam már, hogy nem akartam kikölcsönözni, ezért leültem egy székre, és ott (el)olvastam)

Ja, igazából nem tudom, hogy mi az érdeklődési köröd, de ettől függetlenül megpróbálok írni (párat), és leírom a könyv rövid ismertetését:


-MEG CABOT: Tinibálvány

("Az indianai Clayton kisváros egyetlen gimnáziumának 11. osztályos tanulója, Jenny Greenly remek problémamegoldó képességgel rendelkezik. Így őt kéri fel az iskolaújság szerkesztősége, hogy Annie álnéven tanácsokat adjon a lelki problémákkal küszködő diákoknak. Jenny nagyon élvezi az iskola anonim pszichológusának szerepét, de azt már kevésbé, hogy mind a tanárok, mind a diákok szerint ő a "kedves kislány", akire mindig lehet számítani, akire mindent rá lehet bízni.

Ám amikor Luke Striker, a 19 éves filmsztár inkognitóban az iskolába érkezik, hogy elkövetkező szerepéhez anyagot gyűjtsön, olyan bonyodalmak kezdődnek, melyeket még Jenny sem tud megoldani... Vajon hogyan végződik a "tinibálvány" látogatása a Clayton gimiben, és Jenny képes lesz-e rá, hogy végre a saját életében is rendet tegyen, és megtalálja az igaz szerelmet?")



-LOUIS SACHAR: Laura titkos társasága

("Laura titkos klubot szervez az osztályban, melyet viseltes baseballsapkájának relytéjes felirata után, Malacvárnak nevez el. Minden tagtól kér valami különleges zálogot biztosítékként, hogy senki kívülállónak nem beszélnek a szupertitkos egyletről. A hallgatag Gabriel ideális tagnak tűnik. Ő maga is csatlakozni szeretne. Ám miután Laura valóban fel is kéri, valami félresiklik. Most aztán két titkos egylet tevékenykedik Mr. Doyle osztályában, és mit gondoltok, ki a főnök a másikban? Hát persze, hogy Gabriel! Reszkess Malacvár! Majomszigetet sem akárkik alapították")



-NÓGRÁDI GÁBOR: Az anyu én vagyok!

("Amikor Mesi meglátja, hogy a macska felkergeti a kutyát a fára, rögtön tudja, hogy tudós nagyapja kísérlete sikerült: a kutya és a macska "helyet cseréltek". De a Tata igazi célja nem az, hogy állatokkal kísérletezzen. Ő sokkal többre vágyik. Szerinte két ember csak úgy ismerheti meg egymást igazán, ha személyiséget - lelket - cserélnek, legalább egy kis időre. De ki lesz az a két ember, aki ezt vállalja? Mesi anyukája, a komoly tanárnő hallani sem akar ilyen őrültségről. Mesi pedig, aki az ötödikes lányok csapatában focizik, inkább a híres futballsztár, David Beckham bőrébe szeretne bújni.

Az izgalmas, humoros és érzelmes regény a többszörös díjnyertes, PetePite című könyv párja. Abban a történetben apa és fia, ebben anya és lánya cserélnek személyiséget. És a világ most is a feje tetejére áll...")



-JACQUELINE WILSON: Szerelmes lányok

("Aki tizenhárom éves, az több mint valószínű, hogy volt is, lesz is szerelmes. Vagy ha mégsem, annyi azért bizonyos, hogy kezd másképp nézni a fiúkra. Így van ezzel a három barátnő, Ellie, Nadine és Magda is. Van tehát miről sugdolózniuk. Ha azonban az ember füllent, vagy ha nem ismeri igazán a kiszemelt ideált, bizony csalódhat, bajba kerülhet. Ez alól hőseink sem kivételek. Olykor kínos helyzeteket kell átélniük - és sok mindent újragondolniuk.")



-THOMAS BREZNIA: Fiúk kizárva! (Ez a könyv sorozatos, szóval azt hiszem, hogy 14-15 részből áll)


("Ez a könyv két nagyon különböző természetű lányról, Liziről és Tinkáról szól, akik ki nem állhatják egymást. Ráadásul úgy hozza a sors, hogy testvérekként kell együtt élniük. Ők persze pokollá teszik egymás életét. Egy napon azonban megismerkednek Schicketanz nénivel, aki egy titokzatos házban lakik, és akiről mindenféle hátborzongató dolgot rebesgetnek a népek. Valóban boszorkány lenne? És mit akarhat éppen Lizitől és Tinkától")



Remélem, hogy tudtam segíteni, jó válogatást!

2010. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van anyukádnak. Túl beképzelt vagy. Értsd meg.
2010. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
teljes mértékben megértem anyukádat 12-évesen ÉJFÉLKOR??? 22-éves barát 12 évesen én el se mehettem sehova nem hogy éjfélkor hazajövök
2010. aug. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
segítsinkább anyukádnak amiben tudsz
2010. aug. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

pf.már bocs de te 12 évesen kis k*va vagy.bocs tényleg nem tudtam "szebben" megfogalmazni...

éjfélkor jársz haza..(y) jól nyomod csajszi..

cigó : D mégjobb...

22 évessel járni...szupeer végülis csak 10 év...

anyukád helyében..uu...nem engednélek sehova!

ne nagylányoskodj-.- lesz még arra időd.Ilyen idős koromban még babázam.

Pff hihetetlen...

anyukádnak meg igaza van!Járjon csak utána,hogy mit akarsz holvagy és mit csinálsz.

Azért csinálja mert szeret.Azért aggódik...ha nem csinálná akkor azt mondaná h. menj akárhova...akkorjössz amikor akarsz...

hosszú a póráz :)

2010. aug. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

anyukádnak igaza van és elég nehéz időszakon megy keresztül..te meg bulizol s járkálsz az éjszakába mint valami 20 éves...12 évesen..jóvagy:D

véletlenül nem anyukádnak kéne segítened vagy apukáddal foglalkoznod?...

sajnálom anyukádat...

12 évesen mint egy 14 éves...ez is tetszett..majd 40 évesen nem fogsz örülni ennyi évvel idősebbnek kinézni ;)

szállj magadba.

2010. aug. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szia.

Abból tudom hogy milyen nehéz neked.

Én is 12 éves voltam mikor anyukám korházba került es jó ideig bent maradt nem rák miatt más miatt de eléggé megváltozott az életünk utána. De eszem ágában sem volt ilyeneket csinálni.

Egy picit ülj le és fúj egyet, majd kezdjél el gondolkozni anyukád szemével. Apukád korházban rákos beteg sajnos ez elég súlyos betegség anyukád azért olyan mostanában amilyen mert fél attól hogy elveszti és te is úgy viselkedsz ami nem helyén való félt és ennek örülnöd kell.

A helyedben nem 22 éves fiúval mászkálnék mert ő csak meg akar du..ni semmi más.

Ezt az időt nem fiúkkal tölteném hanem a helyedben minden időt bent töltenék a korházban az apukám mellett.

Ülj le beszélgetni anyukáddal és mondj el neki mindent amit érzel hogy szeretnél változtatni viselkedéseden azt te hogy éled meg ezeket a napokat hogy apukád beteg és kérd meg hogy ő is beszéljen az érzéseiről és hallgasd végig.

Próbáljátok vigasztalni egymást még ha ez olyan nehéz is most.

A fiúkkal kapcsolatban én a helyedben várnék még, ha elhamarkodod hidd el késöbb megbánhatod.

Inkább barátnözz sokkal jobb élményeket tudnak adni most mint a fiúzás.

Erről anyukáddal is beszélj kérdezd meg ő miket csinált a te korodban avasd be az életedbe.

És ne akarj rögtön felnőtt lenni. Legyél még kamasz barátkozz biciklizetek fagyizzatok sétáljatok.

A kiabálás ellen pedig a legjobb hogy nem kiabálsz leginkább nem anyukáddal aki szeret ha ezeken változtatsz nem fog kiabálni. És ne maradj ki éjfélig pláne hogy kezdődik a suli.

Ha el is mész otthonról kérdezd meg anyudat mehetsz-e mindig mond kivel és hova mész mindig legyél otthon a megbeszélt időre.

És köszönd meg hogy elenged ha mégsem enged ne kezdj kiabálni mert oka lehet annak hogyha nem enged nem akar rosszat csak félt hiszen a lánya vagy és szeret.

Legyél figyelmes segíts a házimunkában neki ebből is látni fogja hogy változni akarsz.

Remélem apukád meggyógyúl és te is belátod hibáidat minden jót.

2010. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!