Hogyan lehetnek ekkora különbségek higiéniás szokásainkban és mit lehet tenni?
A párom családjának nagyon eltérő a véleménye a tisztaságról, mint nekem... Kezdetben ezzel nem is volt gond, én nem tettem szóvá sosem, maximum ha senki sem látta igyekeztem udvariasan átmosni a dolgokat... De az a baj, hogy még ők kötekednek velünk.
Pl. a mosogatás, ők két mosogatótálcában csinálják, állóvízben. Na most ez persze oké, járható út, ha nincs folyóvíz valahol, de bármilyen más esetben miért csinálja ezt bárki? Konkrétan belenézek az állóvízbe és úsznak benne a kajamaradékok, undorító az egész, és ebben ázik minden edény, és nem is lesznek tiszták... Egyszer átjöttek hozzánk a mi lakásunkba, és már akkor is felháborodva mondták, hogy én folyóvízben mosogatok? Hát miért nem tudok megtölteni egy edényt és odarakni? És nem értették meg, hogy én így szeretem, arról meg nem akartam őket kioktatni hogy ez így higiénikusabb... Na azóta másik albérletben vagyunk, itt van mosogatógép (nem mi vettük, járt hozzá), és apósom szabályosan ideggörcsöt kapott, hogy én komolyan a géppel mosogatok? Miért nem tudok odatenni egy edényben vizet és abban? És egyszerűen nem értem, hogy ez mit fáj nekik... Ekkor meg is mondtam, hogy a gép kicsit magasabb hőfokon kezeli az edényeket és hogy víztakarékosabb is, úgyhogy márpedig én így mosogatok. Értem én, hogy más generáció, de nekem a szüleim, sőt a nagyszüleim is örömmel használnak mosogatógépet, ha van rá lehetőség, nem ragaszkodnak a gusztustalan állóvízhez...
De sok minden más dologban is így vannak, a lakásuk full poros, szerintem portörlés kb. sosem történik, pókhálósak a lámpák, a sarkok, porszívózni kb. egy évben egyszer porszívóznak...
Vagy nem takarítás, de mégis ilyen, amikor apósom süt-főz valamit, folyamat beleeszeget a kajába, de puszta kézzel pl. gyúrja a fasírtot, lenyalja a kezéről a húst és úgy nyúl vissza a tálba..Ez hol normális dolog? Vagy én reagálom túl?
És mit lehetne velük kezdeni? Én nem akarok nekik okoskodni meg kioktatni őket. Azonban hamarosan gyerekünk lesz, és ez így még kellemetlenebb, magamban még valahogy elviseltem valahogy azt, ami nekem gusztustalan, de gyerekkel nem lesz így jó...
Párom egyébként szintén az én pártomon van, eleinte vele is volt pár szokás amit "otthonról hozott" így nem figyelt oda a higiéniára, de amikor szóltam neki, hogy ezt már tisztítani kellene, cserélni kellene, csináljuk így, ne úgy, akkor mindig kérdés nélkül elfogadta a véleményemet, és úgy csinálja, ahogy én mondom, sőt nem egyszer megjegyzi, hogy tényleg, igazam van. Szüleivel szemben is igazat ad nekem, de ő sem oktatja ki a szüleit a dolgokról... Vajon kellene? Vagy csak tűrjük? És tényleg az is zavar, hogy még ők kötekednek velünk ilyen hülyeségeken, hogy mosogatógép..
Hát azt a pár napot évente, ha összeszorított fogakkal is, de ki lehet bírni náluk.
Ha meg nálam az anyós elkezdene okosítani, akkor megmondanám neki, hogy én így szeretem, és otthagynám, hogy ne gondolja, hogy ez vita téma.
Persze nem mindig minden esetben, alapvetően jóban vagyunk és szoktunk beszélgetni, meghallgatom a véleményét, ha valamihez érdemben hozzá tud szólni, de pl. a mosogatógép nem ilyen lenne. Vagy hogy felmosok-e, és ha igen mikor, mit, hányszor, azt az én háztartásomban úgy csinálom, ahogy én jónak gondolom.
Elmondta, hallottam, ha jó ötlet, TALÁN megfogadom, ha nem, vagy macerás, akkor meg nem.
Talán az lehetne megoldás, hanem ti járnátok hozzájuk, hanem ők hozzátok 1-1 éjszakára. Ha baba lesz, terhesen meg újszülöttel amúgy is kényelmesebb lenne így.
Vagy vigyél magaddal poharat, tálat, és mondd meg nekik, hogy kivert a herpesz és Te majd gondoskodsz erről az 1 tálról és pohárról, a többiek meg egyenek úgy, ahogy a gusztusuk megengedi.
Gondolom, hogy undorító, nekem a nagymamámhoz volt szörnyű átmenni, komolyan gyomorforgató, de 94 évesen max. segítettem neki egy picit, ami persze 10 percig nem tartott. De nem is szerette ha belenyúlkálnak a dolgaiba, ő úgy szokta meg, én meg hát.. nem fogtam meg semmit :)
Esetleg valamilyen kifogásra hivatkozva menjetek panzióba arra az 1 vagy 2 éjszakára, ha a pároddal dűlőre tudtok jutni ezzel kapcsolatban. Pl porallergia.
Megváltoztatni nem tudod őket, szerencsére a mindennapi életedre nincs kihatással, így azt a néhány alkalmat kell valahogy kihúzni.
A mosogatógép öblítőmaradványokat hagy az edényeken, amit utána megeszel. Ezek megtámadják a gyomorfalat, gyulladást okozva, bejutást biztosítva a baktériumoknak. Aztán nem tudod, miért fosik a család. Elméletileg nem kellene semmiféle tisztító-öblítőmaradványnak maradnia, de sokan nem tudnak rendesen bepakolni a mosogatógépbe, túlzsúfolják, hanyagul rendezik el, eco és alacsony hőmérsékletű gyorsprogramokat használnak, nem pucolják ki rendszeresen a gépet, így néhány edényt nem ér rendesen a vízsugár, nem mossa le az öblítőmaradványt és máris megvan a baj.
Messze ártalmasabb, mint amikor valaki kiveszi a mosogatóléből az edényt, amit aztán tiszta vízzel elöblít. A hagyományos zsíroldó mosószer nem is annyira agresszív anyag, mint a kombinált tabletta és öblítő.
Aki mosogatógépet használ, az nem is igen mossa el utána az edényeket vízben, vagy későn veszi ki a gépből, amikor már minden rászáradt. Így ugyan könnyebb mosogatni, nem kell törölgetni, cserébe a pohár alján, tányér szélein megtapadt vegyszert eszi a család.
Biztos higiénikusabb.
Mosogatásról annyit, hogy múltkor láttam az óvodában ugyanígy mosogattak. Egyik lekanalazta a maradékot, beledobta a vízbe, a másik kiszedte leöblítette a másik álló vízben és kész is volt.
Nálunk is hasonló higiénia uralkodott a nagyszülőknél. A lányuk és a menyük takarítottak, amikor ott voltunk. Nem nagy dolgokat, de az alap tisztaságot megcsinálták, már csak miattunk is.
#32: A túlzsúfolással egyetértek, de én pl. nem szoktam nagyon telepakolni, valamint mindig 65 fokos teljes programot használok.
Néha látok kis maradványt rászáradni, de azt akkor elöblítem.
Tudom,nem ugyanez a téma,de nekem is van egy hasonló sztorim. Párom elvált a feleségétől. 10 év után jöttem én a képbe. Mivel van egy közös gyerekük,természetes volt,hogy néha eljött meglátogatni. A gyerek az apjával élt,illetve velünk. Egyszer pont mosogattam,és mikor meglátta,hogy folyatom a vizet,egyből hívta a párom,hogy én milyen pazarló nő vagyok. ...
Nekem is a folyóvizes mosogatás jön be,de nagymamám műanyag lavórban mosogatott este,az egész napi adagot. Egy másik lavórban pedig volt az öblítő vize. Mondjuk én ha csak ittunk valamit,vagy nem maszatoltuk össze a tányért annyira,azokat egyből elöblítem. Sokszor csak hideg vízben. Így csak a zsirosabb edényeket kell főzés után elmosogatni.
Itt az a gond,hogy hiába ajánlod fel hogy te elmosogatsz,mert amint meglátják hogy folyatod a vizet,egyből szólni fognak érte. Èn talán azt csinálnám,hogy vinnék magammal valami speciális baktérium ölő mosogatószert,és azt mondanám,hogy nem rég beteg voltam,így mindig fertőtlenítenem kell amiből eszek.
Aha, szóval a gyárak a szemetek, értem.
Környezettudatos gondolkodás hülyeség? Jesszus...
Minden a gyárak hibája? És ki miatt termelnek úgy ahogyan a gyárak? Esetleg nem miattad, aki megveszel mindent, amit ontanak magukból, gondolkodás helyett? De bizony. Ne a gyárakat hibáztasd, amíg te nem a saját készítésű jurtádban élsz otthon, és nem a kendert is magad tilolod a ruháidhoz, hogy csak egy példát említsek a millió közül. Ha már kényelmesen akarsz élni, legalább a közvetlen fogyasztásodat csökkentsd a lehetőségeidhez mérten!
23-as, kutató gyógyszerész vagyok, szóval de, bejártam bioszra, sőt egészen jó eredménnyel írtam meg az érettségit is belőle :D
Ami baktériumot a kézzel forrónak érzett (40-45 fokos) víz és a mosogatószer (ami ugyebár nagyon szereti megkötni a micellákban a lipideket, és mivel a sejtmembrán - ami a kórokozók bőre gyakorlatilag, az védi őket a környezetüktől és tartja egyben - is lipidekből áll, ezért képzelheted, mennyire tesz jót nekik, ha eltűnik a külső határuk), kombinációja nem pusztít el, azt a 60 fok sem fogja, ebben biztos lehetsz. Mellesleg miért is kellene csíramentesnek lennie az edényeknek? Van immunrendszered, az majd megoldja, ahogyan napjában több százszor teszi, a nap minden másodpercében. Ugyanis a belélegzett levegő is tele van mindenfélével, csak szólok.
Legközelebb személyeskedés helyett kérdezz! Látod most is mennyi félinformációt sikerült helyretenni!
#37#
Minimalista életet élek. Energiatakarék8s Gépek. Azokból is a legfontosabb.Egyszerű a bútorzat, kevés ruha. Nem vagyok konzum vásárló, rám nem hatnak a reklámok és a színes csomagolás. Élelmiszert, ételt sosem dobok ki. Az egyetlen vesszőparipám a tisztaság, amit ugyebár vízfelhasználásával jár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!