Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek miért született...

Szerintetek miért született olyan sok anyósvicc a feleségek anyjáról?

Figyelt kérdés

2016. szept. 14. 22:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%
Jajajjj, kedves kérdező...99%??? Néztél már magadba? Pszichológiailag kimutatott tény, könyvek íródtak az anyósokról... Vajon miért??? Könnyebb másban keresni a hibát... Menyecske??? :D :D Na majd megtudod, ha látni akarod az unokád vagy jóban lenni a fiaddal " sárkányka "!
2016. szept. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%
Menyek 99%....khmmmm.... hát nem tudom... Menyecske...A gond az, hogy alárendeltként kezelik a menyeket....de nem azok...felnőtt emberek, saját értékrenddel. De ha fáj az, hogy a fiúk párt választanak és nagyon fáj beismerni, hogy NEM ! TI! vagytok az elsők és már is nem is lesztek azok, akkor lehet a hibát keresni a MENYECSKÉKBEN kedves, tökéletes anyukák... És igen....VAn pár könyv, ami az anyósokról írodott....nem is egy.... A menyekről még nem találtam, vajon miért????? :D :D :D Alázzuk a menyeket, de mindenki tudja, hogy kikkel van az igazi gond, csak nem kell beismerni, úgy könnyebb :-) SZAVAZZATOK LE!!!!! :D
2016. szept. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Olvassatok könyveket róla, van egy pár kedves anyósok! 99%????... hát itt van a kutya elásva :D :D

A viccet félretéve..... Valóban rengeteg pszichológiai könyv íródott... És ezek tényleg 99%-ban a FIÚS anyukákról szólnak... Nem a lányos, és nem azon anyukákról akiknek van lányuk is, csak azokról akiknek Fiúk van. Az extra feltét, ha még egyedül is nevelte őket. Ezeket az anyatípusokat boncolgatják az esetek nagy részében...És sajnos tényleg elviselhetetlenek...A barátnőm a szakdolgozatát pszichológia szakon írja ebből a témából és érdekes kutatások, illetve felmérés eredmények születtek...Van kivétel itt is biztos, de nagy részben a fiús anyák valóban féltékenyek, nem engedik el a gyereküket, manipulálják érzelmileg, félnek a magánytól és nem bírják elviselni, hogy valaki csinosabb, okosabb, egzisztenciálisan magasabb értékrendet képvisel és a döntésekbe már nincs beleszólása. Ha tetszik, ha nem, a szakirodalom és a kutatások eredménye sajnos egyértelmű.

2016. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 21959 ***** válasza:
51%
Nekem volt 2 anyósom. Az egyik a barátnőm volt, neki volt lánya is, egy tündér volt, de tényleg....Anyám helyett anyám ( a mai napig). A jelenlegi anyuka egy átok. 2 fia van, és elviselhetetlen. Volt viszonyítási alapom, és tapasztalatból mondom, hogy ég és föld a kettő. A mostani párom exei mind panaszkodtak rá, úgyhogy nem hiszem, hogy velem van a gond. ( Persze most jóban van mindegyikkel, meg az exek sem mondanak semmit neki, mert évek múlva ki mindaná már a szemébe, meg minek? Felesleges is. Elmúlt, kamasz szerelem volt, már mindenkinek családja van.) Az én anyósom facebookon éli az életét. Depressziós idézeteket tesz ki. Néha a fodrász, körmös, munkatárs belikolja, odaír valami okosságot és örül neki.... Szánalmas és beteges.
2016. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

Én láttam jópár anyós-meny viszonyt, nemcsak rokonokét, az esetek 99%-ában az anyós provokálja ki. Mert jaj, a kicsi fiát elvették tőle, rivalizálni akar az új nővel, meg akarja mutatni, hogy "pici fiacskámnak akkor is én vagyok a legjobb a konyhában, takarításban, az új nő a lábujjam körömpiszkáig sem ér fel", nem akarja elengedni. Vagy veri a tamtamot, hogy "tiszteljél engem akkor is ha verlek, mert én pottyantottam ki a férjedet". Ez nekem gusztustalan. Miért hiszem azt vajon, hmmmm, hogy egy sértődött anyós tette fel a kérdést.


És persze, hogy egy férj/vő egy anyósviccel elüti a dolgot, mert ott messze nem ez a helyzet, mint fiús anyukáknál. Ott nem rivalizál az anyóspajti, mert ugye az illető nem nő, nem tudja magát vele összehasonlítgatni. Ott max. az szokott lenni, hogy jaj, bánjál úgy a kicsi lányommal, mint a hímes tojással, max. ennyi. Ilyen esetben én is röhögök, elütöm az egészet egy rossz poénnal... de mondjuk adnék neked egy olyan anyóst, mint az egyik kollégám testvéréé vagy anyámé, hát megérted, hogy miért tartanak haragot a menyek.

2016. szept. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

11-12-13 No, erre mondják azt, hogy a

Stílus maga az ember.

:D

2016. szept. 15. 10:21
 17/22 21959 ***** válasza:
72%
Stílusod, az neked is van :-) Kedves Kérdező..... Már bocsika....
2016. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező, meg előtted fanyalgó, szívből kívánok nektek egy-egy olyan elviselhetetlen anyóst, akivel szerintetek semmi baj nincs. Ti is csak olyan emberek vagytok, akikkel ha nem történik meg konkrétan valami, akkor az a probléma nem is létezik és mindenki szembemegy az autópályán... Az ilyen buta emberkék csak néhány pofon után térnek magukhoz. Ti jajgatnátok és vinnyognátok a leghangosabban, ha az anyósotok folyton alázna, a férjetek meg csak mosolyogna és bólogatna. Úgyhogy kívánom, hogy gazdagodjatok egy ilyen csodás tapasztalattal.
2016. szept. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%
Én is hasonlókat kívánok a STÍLUSOMMAL! :D
2016. szept. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
56%

A menyecskék?

Én annyira próbáltam az anyósom kedvében járni az elején, mosolyogtam, bólogattam, vittem sütit, almát, amikor úgy döntött műkörmös lesz fél napokat ültem vele a tanításon, mint alany és meg se nyikkantam, mindent megtettem, hogy jó legyen a kapcsolatunk, aztán a hátam mögött elhordott mindennek, a páromnak mondogatta folyton, hogy én milyen vagyok, hogy nézek ki, rombolom az ő "renoméjukat", egy taknyosorrú vagyok, egy útszéli (ja végülis csak a fián kívül soha sem volt más férfi az életemben)....és minél hosszabb ideje vagyok együtt a kicsi fiával fokozatosan rosszabb.

De igen, a menyek azok az elviselhetetlen rosszmájú menyek, mindig azokkal van a baj. :)

2016. szept. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!