Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy értessük meg velük ezt?

Hogy értessük meg velük ezt?

Figyelt kérdés

Vőlegényem szülei (főleg az apja) mindenáron családi vállalkozást akarnak, hogy ne költözzünk el és stb indokkal.

Építőiparit, mert megunták, hogy dirigálnak nekik. Anyukája nem igazán talál munkát, mert nem szereti, ha megmondják, mit csináljon. Az apja pedig sokkal többet akar keresni, 200E felett.

Nos nekünk nem igazán van közünk az építőiparhoz, vőlegényem egyenesen utálja, van egy szuper szakmája, amiben megjárta a szamárlétrát, jól keres (nem tudna annyit adni neki az apja, azt mondta). Én is jól keresek, azt csinálom, ami a hobbim.

A szakmám a papírok szempontjából érinti az építőipart, de nem állnék be, mert az apja úgy áll hozzá (letojja az ilyesmit és szerinte a papírmunkáért nem kell fizetni). Folyton azt mondja, hogy megveszi a gépeket és elkezdi, nem nagy dolog, lesz olyan munkahelyük ahol azt csinálnak, amit akarnak. Jól tudom, hogy ennél azért több a vállalkozás ugye?? Főleg, ha nincs mellett állása. Elég sok pénz kell hozzá azért.

Most pont jó, hogy vége a napnak és ennyi, senki nem zaklat minket, a munka a munkahelyen van, nincs beleszólás az életébe a másiknak, a hétvégén szabadok vagyunk, néha van túlóra, de az túlélhető, valamit valamiért. Tudjuk, hogy ezzel ennek vége lenne és rángatnák a párom.

Mindig mondjuk, hogy nem akarunk, de csak hajtják.


2015. szept. 4. 18:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Abban, amit leírtál, szerintem minden a közös vállalkozás ellen szól, de nagyon, és az ég világon semmi nem szól mellette.


"nekünk nem igazán van közünk az építőiparhoz, vőlegényem egyenesen utálja, van egy szuper szakmája, amiben megjárta a szamárlétrát, jól keres"


Ha ilyen helyzetben lennék, akkor sem mennék ebbe bele, ha az apósom fel tudná mérni, hogy mivel jár egy ilyen vállalkozás, és meg lenne hozzá a szaktudása, gyakorlati tapasztalata és a kellő indítótőkéje is, nemhogy így, hogy a jelek szerint álomvilágban él, és teljesen irreális elképzelései vannak.


Az exem építési vállalkozó, építőmérnökként komoly cégeknél dolgozott évekig, mielőtt saját vállalkozásba kezdett, és azt is csak úgy tudta megtenni komoly összegű, a fizetéséből erre a célra félretett pénzből, hogy az apukája egész életében ebben dolgozott, neki már volt egy saját építőipari cége, dolgoztak egy darabig közösen, így ott volt mögötte a géppark, megrendelői kör, bejáratott szakemberek, olyan alvállalkozók, akikre nyugodt szívvel rá lehet bízni valamit úgy, hogy tudja, hogy minőségi munkát végeznek akkor is, ha nem áll valaki 24 órában a sarkuk mögött, és még így is tiszta stressz volt a munkája, rengeteg idegeskedéssel, felelősséggel és nem kevés anyagi kockázattal, időnként több milliós kifizetetlen munkákkal, amikor elvégzett munka és megvásárolt, beépített építőanyag, nyílászárók, szerelvények stb. ellenértékét nem, vagy jó esetben is évek pereskedésével lehetett behajtani, közben neki meg nyilván rendesen ki kellett fizetnie az alkalmazottai bérét és az alvállalkozóit.


Ha az apósodnak nem megtakarított milliói, hanem hiteltartozása van, ráadásul amit írtál, abból nem derül ki, hogy lenne lövése ez építőiparhoz, akkor ez az ötlet kb. agyrémnek tűnik, amihez biztosan nem akarnék asszisztálni semmi módon.


Szerintem egyszer elég elmondanotok az ellenérveiteket (ezt is inkább a párodnak kéne, a helyedben nem vonódnék be ebben, ha elkerülhető), de sokadszorra magyarázkodni felesleges. Próbáljátok rövidre zárni a dolgot, és egyértelművé tenni, hogy nem további vita tárgya, hogy nektek más a jövőképetek.


Ha az apóst nem lehet jobb belátásra bírni, és egyedül vagy más társakkal belevág ebbe (amit őszintén szólva kétlek is, az alapján, amit írtál), akkor igyekezzetek egyértelművé tenni, hogy ha ekkora kockázatot vállal (gondolom, hogy komolyabb hitelt csak jelzálog fedezettel kaphatna, ha egyáltalán kaphatna), akkor ti nem tudjátok kihúzni a bajból. Ha a saját vagyonukat (részben) feléli, az szar ügy, de nektek ott a saját életetek, ott vannak a saját céljaitok (saját otthon, családalapítás stb.), szóval ne a ti rovásotokra akarjon belebukni valamibe, amihez, ha jól veszem ki a szavaidból, még csak nem is ért, csak a könnyen jött pénzt látja, vagy inkább vizionálja benne.

2015. szept. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Annyira alapozza az egészet, hogy burkolóként dolgozott fiatalon, most 50éves, és egy ismerős mondta, hogy van vállalkozása és lehet tudna nála fusizni, erre ő már saját a vállalkozást tervezi, hogy látta a tescoban a csempevágót 30-ért.

Az én szüleim 30évig voltak vállalkozók, ebből gondoltam, hogy nem kis pénz, idő, energia és áldozat kell, de a nem minőségi, olcsó "felhígulás" miatt ők is abbahagyták, ráment az egészségük majdnem. Párom szülei amúgysem egészségesek, ráadásul nagyon türelmetlenek (ha valamit vesznek és pl 5 nap az átfutás, akkor a 3. napon telefonál, hogy lecsessze őket és nem kéri így).

2015. szept. 4. 20:16
 13/21 anonim ***** válasza:
58%

# 12


Mondjuk az azért ég és föld, hogy építőipari vállalkozást akar létrehozni, vagy burkolóként olyan munkát akar végezni az ismerőségénél, amihez ért, ehhez pár 10, vagy pár 100 ezer forintot befektetve esetleg eszközökbe.


De egyrészt azt írtad, hogy nem szereti, hogy megmondják neki, hogy mit csináljon, másrészt "ő azt hiszi ráadásul, hogy egyből jól fog keresni, azt csinál, amit akar és semmi gondja nem lesz, csak dolgoztatni akar".

2015. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%

"Eddig úgy beszéltünk, hogy az én fizetésemből (én kapom kézhez) megy az albi, rezsi, kaja. Ezt fedezi és az övé lesz a szabad felhasználású (mert kártyával neki megéri fizetni). "


" Én is a felezésre gondoltam, mondta hogy beszélünk majd róla, bár ő az enyémnek a 3x-osát keresi, ezért ő felajánlotta, hogy a szórakozást, ruhát fizeti, meg ami esetleg közbejön. "


borítékolom a végét: szétmentek, te egy fillér nélkül, pasas meg hatalmas megtakarítási számlával

2015. szept. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Az ismerős csak az ötletet adta (felajánlotta), mert nem akarja, hogy dirigáljanak neki, ezért ő inkább vállalkozásban csinálná, akár ezt, hogy felvesz embereket és őket dolgoztatja.


Nagyon remélem, hogy ezt megoldjuk majd, mert amíg ez nem volt, ezek a dolgok a nyár elején kezdődtek, amikor megtudták, hogy majd költözünk, semmi gond nem volt, most hogy takarékoskodni kéne, a szülei meg lehúzzák, mert azért ez szerintem az, azóta gondolkodom, hogy leülök vele erről beszélgetni (szerintetek? jó ötlet?)

. A megtakarítási számla közös lesz amúgy. Jövőre lesz az esküvőnk.

A hitel pedig úgy tudom, örökölhető, főleg, hogy egy gyerek.

2015. szept. 4. 20:41
 16/21 anonim ***** válasza:
79%
Az esküvőt én még halasztanám, ilyen problémákkal előbb legalább egy évet együtt kellene élnetek, aztán kiderül, mennyire képes párod leszakadni a szüleitől. Ennek így semmi értelme. Vállalkozás, ilyen mentalitással? Egyenes út az anyagi csőd felé.
2015. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
43%

ne menj hozzá rögtön.

éljetek együtt, kiderül a pénzügyi része a dolognak. ilyen háttérrel mire összecsiszolodtok ilyen szinten el is megy 1 év simán

meg adósságot akarsz majd örökölni? én lefektetném, hogy az "bocsi, de te szüleid a hülyék, te öröklöd, én nem fizetem".

2015. szept. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
61%

Hát a vőlegényed önállósága a kérdés, - képes lesz-e e tőletek távol tartani ezt a hm.. ostoba mentalitást.

Minél gyorsabban költözzetek külön, aztán figyeld csak, ha gyereket lesz, kit fog előnyben részesíteni, őt-e, vagy a szülei hülyeségeit?

2015. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%

Legyetek már felnőttek a jó ég áldjon meg!

Nem mentek beel, és kész. Senki nem nyom pisztolyt a halántékotokoz semm ost, hogy de igenis betársultok, és később, a csőd után sem, hogy de igenis, ti fizettek após-anyós helyett! Nem vagy már te sem kisgyerek, a vőlegényed sem az, slussz.

Amúgy azért kellenétek ti, hogy ne kelljen fizetést adnia, mert úgyis ott laktok, mit akartok még? Ez csak gyanúm, de megalapozott.

2015. szept. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

Tudod, mi az, amit még mindig nem értek?


Azt írtad, apósod "nem akarja, hogy dirigáljanak neki, ezért ő inkább vállalkozásban csinálná, akár ezt, hogy felvesz embereket és őket dolgoztatja."


A fiának mégis milyen szerepet szán ebben a vállalkozásban, azok után, hogy úgy fogalmaztál, hogy neki ráadásul "köze nincs az építőiparhoz, egyenesen utálja"?


Ha apósod úgy gondolja, hogy ez a vállalkozás azért jó ötlet, mert így neki magának sem kell majd igazából dolgozni, csak másokat dolgoztatni, akkor mégis mit várna a vőlegényedtől? Rá miért lenne ott szükség egyáltalán?


Ha az apósod a cégét el tudná vezetni, akkor oda másik irányító emberke nem kell, azt meg feltételezem, hogy ő sem gondolja, hogy a vőlegényed mondjuk beáll burkolónak napi X órában, úgy, hogy "van egy szuper szakmája, amiben megjárta a szamárlétrát, jól keres (nem tudna annyit adni neki az apja, azt mondta).

2015. szept. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!