Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy értessük meg velük ezt?

Hogy értessük meg velük ezt?

Figyelt kérdés

Vőlegényem szülei (főleg az apja) mindenáron családi vállalkozást akarnak, hogy ne költözzünk el és stb indokkal.

Építőiparit, mert megunták, hogy dirigálnak nekik. Anyukája nem igazán talál munkát, mert nem szereti, ha megmondják, mit csináljon. Az apja pedig sokkal többet akar keresni, 200E felett.

Nos nekünk nem igazán van közünk az építőiparhoz, vőlegényem egyenesen utálja, van egy szuper szakmája, amiben megjárta a szamárlétrát, jól keres (nem tudna annyit adni neki az apja, azt mondta). Én is jól keresek, azt csinálom, ami a hobbim.

A szakmám a papírok szempontjából érinti az építőipart, de nem állnék be, mert az apja úgy áll hozzá (letojja az ilyesmit és szerinte a papírmunkáért nem kell fizetni). Folyton azt mondja, hogy megveszi a gépeket és elkezdi, nem nagy dolog, lesz olyan munkahelyük ahol azt csinálnak, amit akarnak. Jól tudom, hogy ennél azért több a vállalkozás ugye?? Főleg, ha nincs mellett állása. Elég sok pénz kell hozzá azért.

Most pont jó, hogy vége a napnak és ennyi, senki nem zaklat minket, a munka a munkahelyen van, nincs beleszólás az életébe a másiknak, a hétvégén szabadok vagyunk, néha van túlóra, de az túlélhető, valamit valamiért. Tudjuk, hogy ezzel ennek vége lenne és rángatnák a párom.

Mindig mondjuk, hogy nem akarunk, de csak hajtják.


2015. szept. 4. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

azt ugye apuka is vágja, hogy az elején viszi a pénzt a vállalkozás és több év mire lesz belőle nyereség?

am mi a kérdés?

nem akartok ilyet? nem. akkor nem mentek bele és kész.


velük laktok?

2015. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Pont, hogy nem, ő azt hiszi ráadásul, hogy egyből jól fog keresni, azt csinál, amit akar és semmi gondja nem lesz, csak dolgoztatni akar.

Hiába mondjuk, hogy nem, nem akarunk belemenni, nem hagyja abba, mondja, mondja, többször otthagytuk már az asztalnál és jön utánunk, mondja. Párom igyekszik leállítani, akkor rászól, hogy de hadd mondja már el. Csak már nem először és idegesítő ez az "álomvilág".

Igen, én költöztem hozzájuk, mert még nem találtunk megfelelő albérletet. Kicsit errefelé nehezebb találni, de terv az elköltözés még a tél előtt. Amióta ezt megsejtették, jön ez.

2015. szept. 4. 19:05
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
hadd mondja, mondja mondja. mit tud tenni? nem akarjátok, nem teszitek meg. ha meg elccucoltok, akkor legalább hallgatni nem kell.
2015. szept. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Attól tartunk azért, hogy ha elbukik, akkor mi leszünk akiknek ki kell őket ebből húzni. Így is van hitelük bőven.

Elég gyakran kérnek segítséget, néha nem akarom mondani a páromnak, hogy nem kéne, de látszik, hogy lehúzás.

pl elromlott a számítógépük, kaptak tőlünk bele alkatrészt, amit kért, nem javult meg, ezért vett magának egy táblagépet hitelre az apja, aztán 1,5 hét múlva rájött, hogy akar egy számítógépet is, mert ez nem annyira jó, most páromat fűzi, hogy úgy vegyék meg, hogy az apjának van X ezer rá, párom segítse ki, mert hogy: az előzőt még 5éve tőle kapta.

Párom meg nagyon jószívű és nem tudom, hogy beleszóljak-e.

2015. szept. 4. 19:16
 5/21 anonim ***** válasza:
ha különmentek albiba, és közös kassza van akkor igen, beleszólhatsz, vagy szépen a közös költségeket rendezitek és utána a maradékkal azt csinál amit akar, csak befigyelhet, hogy ad szülőknek, nektek meg egy mozira se marad. vagyis neki nem, neked igen és a szórakozást majd mindig te fizeted.
2015. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Eddig úgy beszéltünk, hogy az én fizetésemből (én kapom kézhez) megy az albi, rezsi, kaja. Ezt fedezi és az övé lesz a szabad felhasználású (mert kártyával neki megéri fizetni).

Én is ettől tartok, hogy lenullázzák, mert tényleg nagyon jószívű, a szülei meg képesek "sírni" ahelyett, hogy beosztanák a pénzüket.

Így is gyűjtenünk kell majd, hisz egyszer gyereket akarunk, hamarosan új autó.

2015. szept. 4. 19:22
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

oh ez így szerintem nem lesz jó

vegye ki ő is, ott a kp. ebből beteszitek:

- albi X ft.

- rezsi X ft.

- kaja/tisztítószer/ilyen mindennapi cuccok Xft.

- (megtakarítás ha akartok)

ez a három összeadva és kettővel elosztva, mindeki a saját részét beleteszi.

nos a pü-i kultúrája az első hónapokban ki fog derülni, ha odaadja, akkor beszélhetsz vele, ha változik akkor mükődő képes a kapcsolat

ha nem akkor húzhatod és fizethetsz te többet, de abból úgyis vita lesz és nem vállalható hosszútávon

2015. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére ez úgyis élesben derül ki és képlékeny. Én is a felezésre gondoltam, mondta hogy beszélünk majd róla, bár ő az enyémnek a 3x-osát keresi, ezért ő felajánlotta, hogy a szórakozást, ruhát fizeti, meg ami esetleg közbejön.

Jelenleg is kapnak a szülők havi 60-at tőlünk, de a hétvégéket pl az én szüleimnél töltjük, mert ők nagy városban laknak, oda járunk szórakozni, így könnyebb :)

Mi fizetjük a netet is. Legutóbb apukámat hívták segítségül, mert tönkrement a szobájukban a villany, kapcsolócsere stb és amikor apukám mondta, hogy mennyibe került ez (pár ezer ft), mert hát neki sincs ingyen a dolog, aznap nem dolgozott emiatt, órákat szerelt, álltak ott, hogy párom fizeti... (apukám neki elengedte, elmentek sörözni, mert neki is tátva maradt a szája). De pl. elromlott a szagelszívó, amit tőlünk kaptak karácsonyra és ők egyszerűen nem akarták megjavíttatni, mert tőlünk kapták, nekünk kellett ezt is megoldani... Sőt apukája sokszor panaszkodik, hogy az autóra szeretne ezt azt, üveg sötétítés, új küszöb és hát nincs rá, segítsen a párom. Ezek úgy elég "furák" nekem, hisz nem létfontosságú.

2015. szept. 4. 19:38
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
fú lesz itt még gond az tuti.
2015. szept. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Sajnos én is ettől tartok, és látom, hogy nem a párom a hibás, hanem a szülők, mert kihasználják, manipulálják, ahelyett, hogy addig nyújtóznának, ameddig a takarójuk ér.

Én is sokmindent szeretnék, de gyűjtök rá és nem sajnáltatom magam, hogy megkapjam.

Nem én látom akkor rosszul, hogy ez így nem jó?

2015. szept. 4. 19:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!