Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnam elfogadni az...

Hogyan tudnam elfogadni az anyosomat?

Figyelt kérdés
Az anyosom teljesen ellentete az en anyukamnak. Anyu meg dolgozik, meg par ev, es elmegy nyugdijba, de addig is rengeteg idot tolt az unokaival, a gyerekek nagyon szeretik, sokszor mennek programokra, hetvegen mindig megyunk ebedre vagy vacsorara, egyutt toltjuk az unnepeket, ha nem talalkozunk, felhivjuk egymast vagy facebookon beszelnuk, szoros a kapcsolatunk. Ezzel ellentetben az anyosom nem sok idot tolt az unokakkal, mert rengeteget dolgozik, egy ceg hr reszlegenek a vezetoje, nagy rajta a nyomas es a felelosseg, viszont nagyon jol keres, elismert a szakmajaban es elvezi is a munkajat. A gyerekeket nagyon szereti, viszont ha egy honapban egyszer latja oket, sokat mondok, van olyan, hogy kethavonta tudunk csak talalkozni, mert nem er ra, mennek valahova hetvegen vagy tulorazik es otthon is dolgozik. A gyerekek is szeretik ot, sokszor kerdezik, miert nem talalkozhatnak vele es sokszor elszomorodnak, mikor kiderul, hogy a mama nagyon elfoglalt es nem er ra. Egyebkent jo ember anyosom, sokat tamogat minket, ha segitsegre van szukseg, mindig segit, egyedul ez zavar benne, hogy a gyerekekkel nem tolt tul sok idot. Ferjemen is sokszor latom, hogy ez zavarja ot, o sem hallott mar regota az edesanyjarol es nem is beszeltek egy ideje. Hogyan tudnam megakadalyozni, hogy ez engem ennyire zavarjon?
2015. aug. 10. 17:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Az hogy te miben nőttél fel egy dolog. Majd akkor te is közeli viszonyt ápolsz az unokáddal feltehetőleg. Anyósod meg más világ miért nem fogod fel? Minden áron bele akarsz kötni?
2015. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem, valami lusta, házsártos anyósról lesz szó, de nem. Inkább örülj neki, hogy ilyen anyósod van, lehetne ezerszer rosszabb is. Ő ilyen. Kehet, ha majd nyugdíjba megy és lesz kistesó, akkor vele többet tud majd foglalkozni.
2015. aug. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezt túlfilózni, egyszerűen csak nem vagyunk egyformák. Inkább egy ilyen anyós, akire azért ha kell számíthattok, még ha nem is igényli, hogy az unokák állandóan rajta lógjanak, mint egy lumpen rokonság.
2015. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad le a magyarázatot: anyósodnak van tartalmas ÉLETE, aminek ti a részei vagytok, de nem a középpontjai. Mit nem lehet ezen elfogadni? Nektek talán ő minden gondolatotok, hogy hogyan tudtok neki segíteni, vagy csak örömet okozni? Keményen dolgozik, jól keres, természetes, hogy egyrészt élvezi a munkája gyümölcsét, másrészt, szabadidejében pihenni IS akar, amit valljuk be: nem biztos, hogy mindenki úgy képzel el, hogy az unokák körül ugrál. Nem vagyunk egyformák.
2015. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz, ha valamelyik gyereked is olyan típus lesz, mint ő? Mert benne van a pakliban. Egyszerűen nem tudod megszabni, hogy x ember milyen legyen. Értem, te máshogy nőttél fel, de ettől még nem fog mindenki úgy viselkedni, ahogy te elképzelted és a lelkizés nem oldja meg.
2015. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%
Mi lesz, ha valamelyik gyereked is olyan típus lesz, mint ő? Mert benne van a pakliban. Egyszerűen nem tudod megszabni, hogy x ember milyen legyen. Értem, te máshogy nőttél fel, de ettől még nem fog mindenki úgy viselkedni, ahogy te elképzelted és a lelkizés nem oldja meg.
2015. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már. Én mindkét nagymamámat alig látom kicsi korom óta, mert egyikük nagyon messze lakik, őt évente 3-4 alkalommal látom, másikuk pedig orvos, ezért szinte mindig dolgozik, vele sem tudok sokkal sűrűbben találkozni. De nem lettem lelki sérült, a szüleim sem akadtak fenn ezen, nem okoz problémát a családban. Annál jobban értékeljük, amikor találkozhatunk. Persze, mindenki szeret unokázni, játszani a gyerekekkel, de azért elsősorban nem ebből áll az életük. Nem kell minden másnap átfutkozni. Ettől függetlenül a férjed szerintem bármikor felhívhatja az anyukáját, nem fogja rácsapni a telefont...
2015. aug. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósod egy aktív ember, aki igen felelősségteljes munkát végez. Nyilván megvan a maga programja a szabadidejében, és az unokáinak ennyi idő jut. Ez van, az ő életét ő irányítja.

Gondolom gyerekvállalás előtt csak a férjeddel egyeztettetek, az anyóssal nem. Az unoka szuper dolog, és az a jó, ha az együtt töltött idót a nagyi és az unokák is élvezik. Lehet, hogy a tóbb együtt töltött idő a nagyinak terhes lenne. Ettől ő nem rossz ember, csak más felfogása van, mint a te családodnak. Fogadd el.

2015. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan tudnam megakadalyozni, hogy ez engem ennyire zavarjon?" - Fogadd el a helyzetet. Ennyi.


Másnak meg az a furcsa, hogy családos, felnőtt feleség és anyaként még mindig ennyire igényled az édesanyád jelenlétét az életedben.


Szűk családi körben vannak programjaitok? Rád, a férjedre és a gyerekere gondolok.

2015. aug. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked NEKED legyen a legfontosabb - miért akarod, hogy valaki másnak is az legyen.

Dolgozik, komolyan is veszi, nem a nyugdíjas éveit várja.

Mifelénk ez nem akkora nagy újdonság.

2015. aug. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!