Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnam elfogadni az...

Hogyan tudnam elfogadni az anyosomat?

Figyelt kérdés
Az anyosom teljesen ellentete az en anyukamnak. Anyu meg dolgozik, meg par ev, es elmegy nyugdijba, de addig is rengeteg idot tolt az unokaival, a gyerekek nagyon szeretik, sokszor mennek programokra, hetvegen mindig megyunk ebedre vagy vacsorara, egyutt toltjuk az unnepeket, ha nem talalkozunk, felhivjuk egymast vagy facebookon beszelnuk, szoros a kapcsolatunk. Ezzel ellentetben az anyosom nem sok idot tolt az unokakkal, mert rengeteget dolgozik, egy ceg hr reszlegenek a vezetoje, nagy rajta a nyomas es a felelosseg, viszont nagyon jol keres, elismert a szakmajaban es elvezi is a munkajat. A gyerekeket nagyon szereti, viszont ha egy honapban egyszer latja oket, sokat mondok, van olyan, hogy kethavonta tudunk csak talalkozni, mert nem er ra, mennek valahova hetvegen vagy tulorazik es otthon is dolgozik. A gyerekek is szeretik ot, sokszor kerdezik, miert nem talalkozhatnak vele es sokszor elszomorodnak, mikor kiderul, hogy a mama nagyon elfoglalt es nem er ra. Egyebkent jo ember anyosom, sokat tamogat minket, ha segitsegre van szukseg, mindig segit, egyedul ez zavar benne, hogy a gyerekekkel nem tolt tul sok idot. Ferjemen is sokszor latom, hogy ez zavarja ot, o sem hallott mar regota az edesanyjarol es nem is beszeltek egy ideje. Hogyan tudnam megakadalyozni, hogy ez engem ennyire zavarjon?
2015. aug. 10. 17:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

El kéne már fogadni, hogy vannak emberek akiknek nem kikapcsolódás ha gyerekekkel veszik körül magukat. Egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a gyerekekkel, és nem is igazán az a típusúak akiknek minden az unoka. Ez van.

Ha találkozni akarnak a gyerekek a mamával, vigyétek ti el hozzájuk sűrűbben. Ne azt várjátok, hogy mindig valamelyik nagyszülő lefoglalja az unokáit.

2015. aug. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mikor elkezdtem olvasni amit írtál, miszerint anyud még dolgozik, és ennyit foglalkozik az unokákkal azt hittem hogy most jön a fekete leves miszerint az anyós otthon ül sz art se csinál és még a gyerekekre is tojik magasról. Magad írod mire megy el az ideje akár hétvégén is szóval teljes mértékben magadnak generálod a dolgot ilyen mondvacsinált problémával. Ha dolgozni akar dolgozzon, ha a szabad idejében meg kikapcsolódni akar akkor tegye meg ahelyett hogy neked akarna megfelelni.
2015. aug. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem véletlenül szeretik, gondolom, azt a kevés időt, amit rájuk tud fordítani, nagyon tartalmasan töltik el. Tényleg tudomásul kell venned, hogy az emberek különbözők, mivel hasonló típus vagyok, mint anyósod, el tudom képzelni, hogy nyugdíjasként, amikor a gyerekek is már idősebbek lesznek, olyan dolgokat fog nekik nyújtani, ami maradandó élmény lesz, és hasznos is (pl. elviszi őket városnéző utakra, színházba, koncertre stb., intéz nekik ezt-azt pl. nyelvtanuláshoz, később álláskereséshez stb). Ő így mutatja ki a szeretetét, viszont nem rendeli magát, a saját életét alá senkinek, még az unokáknak sem.
2015. aug. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Engem igazabol az zavar, hogy mindegy, hogy en akarom atvinni a gyerekeket, vagy azt szeretnenk, hogy a mama jojjon, legtobb esetben az a valasz, hogy most nem er ra, ezert latjak ritkan a gyerekek, holott 10 percre laknak tolunk
2015. aug. 10. 18:01
 5/22 A kérdező kommentje:
Ertem, persze, nem lehetunk egyformak.
2015. aug. 10. 18:02
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

De ha tényleg nem ér rá? Nem mindenki akarja a gyerekeket babusgatni.

Bevallom én is az a típus vagyok aki nem tud mit kezdeni egy gyerekkel. Egyszerűen 2 perc után lefárasztanak, de olyan szinten mintha árkot ástam volna.

Anyósodnak nem pihenés a kisgyerekek. Majd amikor már okosabbak, nyugisabbak lesznek, amikor lehet majd velük értelmesen beszélgetni akkor az anyósod is jó partner lesz..

2015. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Gondolj rájuk szimplán csak úgy, mintha messzebb laknának.
2015. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltatok vele beszélni erről hogy hiányzik a gyerekeknek?

Nem véletlen szeretik a gyerekek szóval ha a maga módján is de igenis jó nagymamájuk.

2015. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Téged ne zavarjon, ha az anyósod más típusú személyiség, ha egyébként szereti az unokáit és ők is szeretik a nagyanyjukat és te is elismerően nyilatkozol róla. Nekem olyan benyomásom támadt a kérdés kommentálásából, mintha te akarnád megszabni, hogy az anyósod hogyan viselkedjen. Nem felemás dolog ez a részedről ??
2015. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem akarom megszabni, hogyan viselkedjen, csak nekem nem ez a termeszetes, nem ebben nottem fol es meg mindig nem szoktam meg. Szerintem tulsagosan is szeretnem anyukamhoz hasonlitani, ezt az erzest szeretnem legyozni, mert tudom, hogy o ilyen es kesz es mar ideje lenne megbekelnem vele, csak nekem meg mindig furcsa. En rengeteg idot toltottem dedimmel es nagyimmal is, szinte minden nap mentunk valahova, hetvegen is, sokszor aludtam mamameknal, kirandultunk, egyutt nyaraltunk es nekem ezek mind mind szep emlekkent maradtak meg. Talan azt hiszem, ha ez nincs meg a gyerekeimnel es az anyosomnal, az valamiert nem az igazi.
2015. aug. 10. 18:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!