Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom folyton etet. Hogy...

Anyósom folyton etet. Hogy kerüljem ezt el?

Figyelt kérdés
Anyósoméknál lakunk, ő szokott főzni. Mindig rengeteg ennivalót kiszed nekem én pedig nem akarom megbántani, de rosszul vagyok, ha enni kell. Ráadásul jó zsírosan is főz, így ha sokat eszem fáj a gyomrom. Nem akarok sértődést.
2014. nov. 9. 15:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
73%

"Köszönöm, elég lesz"


Ha nem bírod a főztjét, miért nem ajánlod fel heti többször is, hogy főzöl te a családnak, hadd kímélje magát? Ha már a nyakán éltek, ennyit megtehetnél érte a nyavalygás helyett.


Plusz lehet nem törne le a kezed, ha magadnak szednél.

2014. nov. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%

Jaj, de nehéz kérdés...

Gyorsabbnak kell lenned a mamánál és neked kell először kézbe venned a merőkanalat!

Ha pampog, akkor mondd, hogy köszi már felnőttem és tudok szedni magamnak!

Ennyi!

2014. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen mamák szeretnek mindenkinek szedni.
2014. nov. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Utolsó! Pontosan így van. Amint belépek munka után az ajtón már szedi is az ennivalót. Szed a páromnak, apósomnak stb
2014. nov. 9. 16:48
 15/27 anonim ***** válasza:
87%
Én anyóséknál mindig annyit szedek (vagy a férjem szokott még nekem szedni) amennyit meg tudok enni. Ez kb. 1-2 merőkanálnyi. :D Mindig ennyit eszek, legalábbis náluk. :D Ha véletlenül több került a tányérra, otthagytam. Ezen igazán nem kell megsértődnie senkinek. Én sem tenném. Az a lényeg, hogy mindenki annyit egyen a főztömből, amennyi kellemesen jólesik. Azért nem kell gyomorrontást kapni, hogy ne sértsenek meg.
2014. nov. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Én megőrülnék. A párom is. Egyrészt, nem vagyok 6 éves, hogy szedjenek nekem. Valahogy udvariasan megértetném vele.. Másrészt engem idegesítene, hogy a páromat is 6 éves gyereknek nézi az anyja. Tudom, mindnekinek mások a körülményeik, de mi pont az ilyen helyzetek elkerülése miatt költöztünk el albérletbe. Hétvégente én is élvezem az anyós ebédeket, de nálam siman beválik a "köszönöm, nagyon finom, de eleg lesz" bár én legtöbbször magamnak szedek, max szóban mondják, hogy egyek még. Lehet tévedek, mert nem lakom veletek, de azért elég nehéz lesz nektek önálló életet élni, mert ha mar ebbe sem enged nektek szabad kezet az anyósod, akkor mi lesz a komolyabb kérdésekben? Párod nem szól az édesanyjára, hogy ne tömjön?
2014. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értem h egy felnőtt h lehet ilyen tehetetlen. Megmondod h most jöttél haza még nem kérsz. Ha szedni akarsz megmondod h nem köszönöm majd szedek. Tényleg nem értem h miért engeded h kisgyereknek nézzen??!
2014. nov. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ezt szereti a kérdező! Mert aki arra próbál rávilágítani, hogy viselkedjen felnőttként és szedjen magának ételt, azt lepontozza!

Csak a kifogások, hogy már ki van szedve...persze mert mama lesben várja, hogy szedhessen neked!

2014. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%
Azt pontozza le aki még sose járt igy és csak irkálja a hülyeségeit.
2014. nov. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező! Van két tökéletes megoldásom számodra. Sőt, ha már itt tartunk 3.

1. költözzetek el

2. válj el

3. tedd hidegre a mamit

2014. nov. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!