Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom miért szól bele,...

Az anyósom miért szól bele, hogy mi otthon hogy osztjuk meg a feladatokat a férjemmel?

Figyelt kérdés
Remélem nem kérdésben a válasz: hogy mert az anyósom... A férjemmel mi mindent szépen megosztunk, itthon azt csinálja mindenki, ami épp a fontossági sorrendben előbbre való. A férjem tényleg sokat segít, bár néha noszogatni kell, mint gondolom minden férfit, de utána megcsinálja, ha megkérem. Pelenkáz, etet, ha kell főz, porszívózik, szerintem ez így normális és nekünk is megfelel. Nemrég viszont anyósom beszólt, hogy miért a fiának kell ablakot mosni, az női munka, miért nem tudom megcsinálni. Ebben igaza is van, valóban inkább női munka, mondtam is Neki. De azt ugye nem látta, hogy pl. azon a héten én cseréltem olajat a kocsiban, felhasogattam 3 m3 fát, levertem a vakolatot a kerti budiról, stb. Az meg férfi munka, nemde? Hát igen, de ezeket akkor is nekem kellene csinálni szerinte. Az ilyet hogy kell kezelni? Neki miért fáj, ha nekünk így tökéltes?
2014. okt. 24. 22:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A mai vilagban mar nincs olyan hogy "ferfi" es noi" munka.. Az a jo ha mindenki segit a masiknak..

Pl: a ferfi felposzivoz ha ugy van,vagy ossze ut egy vacsit.. nem all meg az elet.... Az en parom is megcsinalja segit.. En is neki.. szerintem igy a normalis folag ha mindket fel dolgozik es nem az hogy huu a csavo csak leteszi a feneket es elvezi a rendet,tisztasagot.. Az anyosod meg regi modi,gondolom oregebb korosztály es abban nott fel hogy a nok otthon dolgoznak,a ferfiak meg a betevore.. mond meg neki hogy neha elkel a segitseg es nektek igy a jo punktum

2014. okt. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mond meg Igen Marika néne, de nekünk ez ìgy megfelel.


Amúgy meg honnan tudja? Minek mondjatok neki ha problémázik?

2014. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyik füleden be, másikon ki.
2014. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 intrepid ***** válasza:
79%
Az ablakpucolás az férfimunka: létrára, székre kell állni, nyújtózkodni kell, ha leveszkölődik az asszony valahogy, utána nekem kell porszívózni, főzni mosogatni.
2014. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

az én anyosom olyan családból jött ahol az asszony kiszolgàlja a családot, és kb kuss a neve. most kezdi kinyitni a szemét, velünk példàlozik : év házasság és 3 gyerek után látta hogy nálunk máshogy működnek a dolgok és mégis élünk (és virulunk).

a valasz amúgy tényleg egyszerű. 1: mert anyós. 2: mert ő nem ehhez van szokva,3: mert megengeditek neki.

2014. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

,,Az ilyet hogy kell kezelni? "


A. Közöd?

B. Igen, igen igaza van Mama (és minden megy tovább a régiben) - ez a bosszantóbb számára.

2014. okt. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Annál már dörzsöltebbek vagyunk, hogy az ilyenekbe beavassuk, de épp akkor érkezett és a saját szemével kellett látnia... Sokkot is kapott, hogy a férjem dudorászva spricceli az üveget:)

És tudom, az egyik füleden be, meg ki, de én nem vagyok ilyen sajnos, tudom, hogy ez a mai világban nagy hátrány. Vagy nem is érdekelne, hogy mit mond, csak amikor már a zöldségesnél is ezt hallod vissza, hogy mekkora egy lusta trehány asszony vagy, az nálam üti a biztosítékot.

2014. okt. 24. 22:36
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miféle idiótaság az, hogy "női munka"?!

Nem tudom, náluk mivel tisztítják az ablakot, de nálunk például nem petefészekkel vagy csöccsel, szóval egy férfi kiválóan el tudja végezni.


Esetleg attól tart, hogy a férjednek akkora lőcse van, hogy kiveri vele az üvegtáblát pácolás közben?


Vagy ha ezt így nem fogja fel az anyóspajtás, akkor mutass neki fotókat, ahol felhőkarcolók ablakait tisztítják professzionális módon kívülről kanok. Majd attól el fog ájulni, hogy milyen macsó dolog az ablaktisztítás.

2014. okt. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
69%

Megmondod: Az én házam, az én váram - az én szabályaim szerint.

Nálam egy csomó dolog másképp van, mint az anyám lakásában.

Például én a földön szeretek ülni, és csak egy fotel és egy szék van, ha vendég jön. És hasonlók. Szeretek hintázni, ezért van a lakásban hinta. Nem szeretek mosogatni, ezért eldobhatós evőeszközök vannak.

szeretem, ha a fürdőszobámba nem jön be senki, ezért két fürdőszoba van. Én lakom benne, olyan kell legyen, amilyen nekem tetszik. Nem?

2014. okt. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm úgy oldotta meg, hogy mikor pampogott az após, mondta neki, hogy nyissa már ki a bejárati ajtót és olvassa el, mi van oda írva. Majd ha a maga neve lesz ott, azt csinálunk, amit mond. :)
2014. okt. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!