Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom miért szól bele,...

Az anyósom miért szól bele, hogy mi otthon hogy osztjuk meg a feladatokat a férjemmel?

Figyelt kérdés
Remélem nem kérdésben a válasz: hogy mert az anyósom... A férjemmel mi mindent szépen megosztunk, itthon azt csinálja mindenki, ami épp a fontossági sorrendben előbbre való. A férjem tényleg sokat segít, bár néha noszogatni kell, mint gondolom minden férfit, de utána megcsinálja, ha megkérem. Pelenkáz, etet, ha kell főz, porszívózik, szerintem ez így normális és nekünk is megfelel. Nemrég viszont anyósom beszólt, hogy miért a fiának kell ablakot mosni, az női munka, miért nem tudom megcsinálni. Ebben igaza is van, valóban inkább női munka, mondtam is Neki. De azt ugye nem látta, hogy pl. azon a héten én cseréltem olajat a kocsiban, felhasogattam 3 m3 fát, levertem a vakolatot a kerti budiról, stb. Az meg férfi munka, nemde? Hát igen, de ezeket akkor is nekem kellene csinálni szerinte. Az ilyet hogy kell kezelni? Neki miért fáj, ha nekünk így tökéltes?
2014. okt. 24. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Az még hagyján, hogy az anyósod látja. De a zöldséges mégis honnan a fenéből tudja? Szerintem ezért vegyétek elő a férjeddel együtt, mert egy idegennek ne pletykáljon a ti dolgaitokról, mert ahhoz neki semmi köze. Ha legközelebb véletlenül szex közben nyit rátok, akkor majd az oráltechnikád fogod visszahallani vadidegenektől?


Egyébként ezzel nem tudsz mit csinálni. Millió és egy érvvel tud előállni, hogy ő miért szólhat bele az életetekbe. Valahogy tanuld meg elengedni a füled mellett, mert a te életed keseríti meg..

2014. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én fiúként így nőttem fel, de nem valami feminista családban, csak anyámnak szertettem volna segíteni.

Fősök, mosok, vasalok, - főleg, mióta a egyedül élek, de hát nem is tartom sokra az azt apát, aki nem fürdeti, meg pelenkázza a gyerekét...


Az anyós viszont nem lesz képest ezt felfogni, szóval kb mindegy mit reagáltok. Se a szép szót, se a gúnyt nem fogja se érteni, se elfogadni, láttam egy idevágó képet, majd mellékelem, - hátha...


Az a pozitív az egészben, hogy a férjed meg te egyetértetek, a többi mag akkor nem nagyon számít!

2014. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
2014. okt. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%
El sem olvasom, azért szól bele mert hagyjátok, hogy beleszóljon.
2014. okt. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az hagyján hogy beleszól. Nem is ezért vennem elő, hanem hogy mi a f....szt pletykál a zöldségesnek. Na azt magyarázza meg de nagyon gyorsan!!
2014. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ez a mi dolgunk. Nekünk így jó. Nem kértünk véleményt."


esetleg


"Sepregessen a saját portája előtt."

2014. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szép lenne, ha nem lenne női és férfi munka a mai világban, de van. Ha nincs, akkor úgy nincs, hogy a nő csinálhat nyugodtan mindent. Szerintem a férfiak nagyon elkanászodtak, természetes, hogy semmihez se ért, mindenhez szerelő kell, meg szakember, meg tök tudja, de persze a nő az lássa már el a házi munkát meg mindent, sőt ahogy nézem az ismerősök körében, újabban még azt is nekik kell elintézni, amihez valakit ki kell hívni, mert a ház ura nem tudja megcsinálni. Mert elintézni a dolgokat is olyan nőies dolog.


Nem tudom mi lenne akkor, ha szakácsot kéne hívni a vacsorához, varrónőt a lyukas pólóhoz, takarítónőt a wc-hez stb...


Kevés helyen működik a munkamegosztás! A legtöbb helyen, ahol azt hiszik igen, ha csendbe leül a nő átgondolni, akkor leesik neki, hogy igaz, hogy férje besegít ebbe-abba a háztartásba, de azért a nagyját ő csinálja cserébe viszont ahhoz, ami régen normális volt, hogy a férfi értett, ahhoz most egyáltalán nem ért és azzal is neki kell foglalkozni, hogy ki oldja meg.

2014. okt. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen semmi joga beleszólni.

A konkrét esetben, ha megkérdezi, hogy miért a fiának kell ablakot mosni, akkor a következő variációk merülnek föl.


1. Megkéred a férjed, szóljon az anyjának, hogy semmi köze ahhoz, hogyan osztjátok be a házimunkát. Azért ő szóljon, hátha ő jobban szó ért vele.


2. Te szólsz: megmondod neki, hogy semmi köze hozzá (garantált mosolyszünet).


3. Bevezetni, hogy kizárólag előzetes telefonos bejelentkezés után engeditek be, amikor értelemszerűen senki nem végez házimunkát, hanem őt várjátok.


Az biztos, hogy nem szabad magyarázkodni, hogy miért a férjed pucolja az ablakot, mert ehhez konkétan neki semmi köze nincs.

2014. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
..mert anyuci pici fiat ovni kell a nehez munkatol, nem tudtad? :))))
2014. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!