Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki, mit reagálna egy ilyen...

Ki, mit reagálna egy ilyen helyzetre? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát azzal kezdeném, hogy a párom szüleivel,és nagyszüleivel a 2,5 év alatt nem volt zökkenőmentes a kapcsolatunk nekik ami a szívükön a szájukon, és akármilyen probléma adódott ők elmondták, persze már akkor sem állt ki mellettem a párom, de nem gond elfelejtettem. Viszont ami nemrégiben történt az már elégé rosszul esett nekem. Történt ugyanis hogy egy délután felhívtam a nagyszüleit a papája vette fel a telefont, és eleinte még kedvesen beszélt azután, hát nem valami kedvesen vázolta, hogy mi a véleménye rólam, illetve hogy mindketten haragszanak rám, mert amikor legutóbb meglátogattuk őket a városukban az egyik családi ebéden nem tudtam részt venni és a szüleinél maradtam betegség miatt, de ő azt állította hogy csak azért csináltam hogy én legyen a közép pontban. Persze egyátalán nem erről volt szó szimplán csak sűrűbben vagyok beteg mint egy átlagember, de mivel nem élvezem ezt az állapotot ezért eléggé fájt ez a kijelentése. Azután pedig azt mondta hogy nem köszöntöttem fel (véletlen nem jutott eszembe) ezért elnézést kértem és utolag felköszöntöttem, nem lett jobb tőle, de magam részéről lezártam ezt a részét a dolognak. Ezek után azt sérelmezte, hogy nekem nincsen munkám (sajnos 1500-as kisfaluban ezzel nem vagyok egyedül) nyilván ez is olyan volt mintha nyakonöntöttek volna azzal a bizonyossal, de elmondtam neki hogy folyamatosan igyekszem keresni, és nem a párom tart el aki mellesleg a szüleimnél lakik velem együtt már 1 éve. Na és mindezekért ők már nem látlak engem szívesen pedig én eddig nagyon igyekeztem, hogy elfogadjanak így ahogy vagyok, a páromat megkérték a szüleim nemrégiben, hogy mondja meg a nagyszüleinek ez nem így lenne a helye mert ahogy az én családom elfogadta a korántsem tökéletes unokájukat úgy nekik is így kellene tenni főleg hogy alig találkozunk. De azóta sem mondta el nekik, nem tudom miért a párom szerint nem fognak változni már , amit persze én nem is várok el viszont a tolerancia egy alap dolog a máikkal szemben, és amíg én nem csinálok semmi rosszat addig nem fogok megérteni hogy miért viselkednek így velem. És azt sem hogy miért nem beszélget el velük a párom, mert ilyen esetben én kiállnék mellette. Lehet, hogy tart tőlük vagy nem tudom, de sosem azt kértem hogy vesszen össze a családjával.Bocsánat elég hosszú lett, aki elolvassa vagy válaszol is előre köszönöm! :)
2014. júl. 5. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Velem az apósjelöltem nem áll szóba, levegőnek néz és kimondottan gyűlöl... Igyekszem vele nem találkozni, a párom pedig kiáll mellettem.

Ne keress velük kapcsolatot, a párod jövője te vagy.

Persze, ha nem áll ki melletted, szakítani kéne.. Nehogy már kollektív téged oltogassanak ok nélkül...

2014. júl. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Mi a bánatos túrónak nem csaptad rá az öregre a telefont? Hát ki ő, hogy így beszéljen veled? Miért vagy te köteles végighallgatni őt, és magyarázkodni?


Két lehetőség van: vagy együtt maradsz a pároddal, de azzal a kikötéssel, hogy te semmilyen formában nem vagy hajlandó kapcsolatban lenni velük,

vagy

otthagyod a tutyimutyi párod, aki arra nem képes, hogy kiálljon melletted!


Jobb, ha inkább otthagyod, mert azt úgy sem értené meg a párod, hogy nem akarsz a pereputtyával jóban lenni, és az egész életed úgy telne el, hogy hadakozol a családjával, és szenvedsz, amiért a párod nem áll melletted.


Képzeld el, ha majd lesz gyereketek, mit fognak művelni! Vagy ha idős korukban ápolásra szorulnak...


Menekülj!

2014. júl. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindkét választ!! Ma derül ki hogy ott élőben megmondta e nekik, de ha a nagyapja kitudott osztani telefonban szerintem nem kelett volna megvárni hogy elmenjen mert ez sem lett volna telefon téma akkor őket miert megtisztelni személyesen. :/
2014. júl. 5. 18:15
 4/9 Különlegescsajszi ***** válasza:
72%
Én tehetetlen volnék,és emiatt tutira fejbe rúgnám őket! Bocsi.:D
2014. júl. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hasonlóképpen járnék el én is időnként! :) Mert ha olyan rosz ember lennék akkor Megértem, de így...
2014. júl. 5. 18:24
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Az anyósék kezelése a párod feladata (nem irigylem érte),Te sokat nem tudsz sokat csinálni, csak a párodat meggyőzni, hogy állítsa le a szüleit
2014. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom meggyőzni bár eddig is azon voltam :/
2014. júl. 5. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegul is az oreg nem hazudott, igazat modnott, meg hozza a szemedbe. Nem tetszik, nem tartod veluk a kapcsolatot, nem kotelezo. Itt neked a legtobb bajod a paroddal kellene, hogy legyen. O tojik arra te mit mondasz. Viszont igaza van, mit beszeljen a nagyszuleivel. Ne menj felejuk azt kesz. Nem latnak szivesen, ne igyekezz, jobb igy mindenkinek.
2014. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Így van egyébként a párommal van a legnagyobb gond, hogy nem áll ki mellettem. A bennem folyton a hibát kereső rokonaival pedig nem is szerettem volna tartani a kapcsolatot. Ha a családom minden hibájával együtt képes a párommal nap mint nap együtt élni szeretetben, akkor nem engem minősít hogy ők erre képtelenek pár havonta 1x. :)

2014. júl. 6. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!