Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek, hogy hogy reagálna....

Félek, hogy hogy reagálna. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, sőt, már közelebb a 16-hoz. A gond az, hogy anyukám hallani sem akar a fiúkról. Ha meglátja az egyik lány ismerősünket kézenfogva egy fiúval (velem hasonló korút), akkor is fel van háborodva, hogy ilyen idősen még nem kellene. Eddig nem is volt soha barátom, még nem volt meg az első csókom, és úgy alapjában véve még nem közeledtem egy fiúhoz sem. Ha felém közeledtek, finoman visszautasítottam, részben anyukám miatt, főleg pedig azért, mert úgy éreztem, hogy nem tudnék iránta többet érezni, mint barátság. Most viszont más a helyzet. Megismertem egy fantasztikus fiút, akibe első látásra teljesen beleszerettem. Eddig egy napot töltöttünk együtt, és nem csak mi ketten voltunk ott, de ahogy beszélgettünk, egyre inkább fokozódott az első pillanatban előjött érzés. Úgy látom, hogy Ő is közeledik felém. Tényleg, még soha életemben nem éreztem ilyet. Egész nap felszabadultan lehettem vele, de estére már előjött bennem a félelem, hogy ha komoly dolog lesz ebből (márpedig nagyon remélem, hogy az lesz), akkor mit mondok anyának. Kiborulna és veszekedne, hogy én is csak egy kis liba vagyok, és elítélne. Mit tehetnék ilyen helyzetben?
2013. aug. 16. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem mondanám el anyámnak egy darabig.26/L
2013. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, még nem szóltam nekik, és egy darabig nem is fogok, de előbb-utóbb kiderül. Ha meglát anya egyik ismerőse, barátnője minket, és elmondja neki. Szerintem ez csak rontana a helyzeten, hogy nem tőlem tudná meg. De persze most csak előre gondoltam a dolgokat, mert 1 nap után nem fogunk kézen fogva mászkálni.
2013. aug. 16. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:

16 éves lányom van. Amikor látom hogy szerelmes, amikor látom hogy megy a fiújával moziba, bennem is ott van a féltés, és szívem szerint mondanám neki, hogy "nagyon fiatal vagy még ehhez" vagy " minek neked srác, még csak 16 éves vagy" De csak mosolygok, és annyit kérek tőle, hogy bármikor ha úgy érzi bajban van, vagy haza akar jönni, rögtön telefonáljon, és én megyek érte. Hogy miért nem szólok neki?? Mert egy hasonló beszólások után ( amit anyud is mondogat) a lányom egyenes rákérdezett

- anyu te hány éves voltál amikor először szerelmes lettél? Hány éves voltál amikor először megcsókoltak?? Hány éves voltál amikor elvesztetted a szüzességedet??

Nos, igazat adtam neki a lányomnak. Ne bántsam azért amit jó magam is elkövettem. Bizony én 15 évesen jártam először egy fiúval. 16 évesen már megkaptam az első csókot, és 17 évesen vesztettem el a szüzességemet.. Így ma már ha mondanék is valamit, a lányom mosolyogva mondja.. "anyukám... te is voltál 16 éves...


Te már kérdezted anyudat az első szerelemről? az első csókról???

2013. aug. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság. Talán ha komolyra fordul a dolog, megpróbálom hasonlóképpen tálalni neki. Köszönöm a tanácsot!
2013. aug. 16. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is mondd el, ha már komolyodik a dolog, inkább tőled tudja meg, mint mástól. Lehet, hogy először letépi a fejedet, de idővel be fogja látni, hogy lassan felnősz. Meg azért a szexuális felvilágosításodat se kéne sokáig húzni. Persze gondolom már tudod a lényeget netről, de szerintem mindenkinek kijárna erről egy cikis beszélgetés az anyukájával, fiúknak az apukájával, hogy a gyerkőcök tudják, anyáékkal lehet ilyesmiről is beszélgetni, és ha baj van, ne a gyakra írogassanak, hanem szóljanak a szüleiknek.
2013. aug. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy tényleg megérti...egyébként kétlem, hogy anyáról bármit is tudnék megbeszélni a szexualitásról. Ő annak a híve, hogy szex csak házasság után. Soha nem volt vele bensőséges kapcsolatom, tudok vele beszélgetni, megbeszélni, milyen napom volt, de a "kínosabb" témákról még nem esett szó köztünk.
2013. aug. 16. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!