Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti magatokhoz vennétek a...

Ti magatokhoz vennétek a párotok beteg anyját?

Figyelt kérdés
Párom anyja 87 éves és rákos beteg. Párom szeretné, ha velünk lakna, de én reggeltől estig dolgozom, gondozót pedig nem tudunk fogadni. Mi legyen?
2014. febr. 18. 20:44
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, olyan esetben mikor mindkét házasfél dolgozik és beteg családtag szorul ápolásra, lehet igényelni. Nem ingyen, dehát neki van nyugdíja. Otthon maradni ápolásra a legrosszabb, mert az állam ezért csak 28 ezer forintot fizet és nyilván a munkáját is elveszíti az ápoló.
2014. febr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
76%
Én szüleimtől is ezt láttam így egyértelműen igen. Sajnos egyszer minden szülő megöregszik.
2014. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
61%
Termeszetesen igen, mivel a parom edesanyjarol van szo! Pozitivan kozelisd ezt meg, ne okozzon problemat, hogy dolgoztok, mivel a parod ezzel tisztaban van, s mivel felnott ember, igy tudja, hogy mit vallal!
2014. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%
Igen..fordított esetben Te is magadhoz vennéd a Te szüleid nem? :)
2014. febr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretne jönni az anyukája akkor természetesen velünk lakna.
2014. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Fordított esetben én elvárnám hogy anyukámat magamhoz vegyünk. Így én is megtenném a férjemért. Mellesleg nekem marha kellemetlen lenne ha az exével élne együtt. Még akkor is ha ott akar lenni...
2014. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
79%

Már megtörtént: Anyósom agyi infarktusban lebénult, egyedül lakott, magunkhoz vettük. Feleségem úgyis itthon van gyesen a tartós beteg lányunkkal, gondoltuk elfér a mama is, a gyerekzsivaj meg segít a gyógyulásban.

Hát nem! Olyan, mintha lenne még egy kisgyerekünk, aki rendszeresen maga alá piszkít, nyűgös, útban van, ráadásul beleszól mindenbe, de alig érteni amit mond!

Feleségem néha olyan mint az élőhalott, az biztos, hogy a mai fejemmel nem mennék bele még egyszer ilyenbe, pedig én javasoltam! Ha sokáig így lesz, rámegy a család!


Jövőre lejár a gyes, és a nejemnek dolgoznia kell, a mama meg megy az otthonba! Sokba kerül, de más megoldás nincs.


Ha rám hallgatsz nem vállalod el az anyóst, inkább szerezzetek neki valami otthont, vagy próbáljatok valamelyik hospice szolgálattal beszélni.


Szerintem.

2014. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
20%

"nyűgös, útban van, "

Útban van a saját anyád? Hát ha ilyen gyerekem lesz előbb adom a lakásom és élem fel, minthogy hagyak rá valamit.

2014. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

"Útban van a saját anyád?"


Szövegértési gondjaid vannak? :(


Nem az anyám, az anyósom! Csak próbáld ki, milyen 24 órás szolgálatban lenni ápolóként a hét minden napján, és rájössz, hogy a szülői szeretetnek is vannak határai!

Gondolom olyan se volt még, hogy időre mennél (pl. gyerekkel orvoshoz), és pont akkor hugyozza úgy össze magát, hogy még a kanapén is folyik...

Cserélünk egy hétre?

2014. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
87%

Semmiképpen sem! Egy idős, beteg ember nagyon nagy teher, fizikailag, de lelkileg méginkább. Ráadásul a munkádat nem adhatod fel. Mi lesz, ha a mami két hónap múlva meghal és te nem kapsz állást utána? Mi lesz, ha 10 évig elhúzza?


Egy ismerősömnél ez volt a helyzet, gondozóra nem volt pénzük, a mama egy szeretetotthonban (bocs, ha nem jól emlékszem az elnevezésre) kapott elhelyezést, ha jól emlékszem, a református vagy evangélikus egyház tartja fenn. A nyugdíja oda ment a maminak, ott odafigyeltek rá, volt ápoló, orvos. Ott is halt meg. Már nagyon öreg volt és nagyon beteg. Szerintem ez ilyen vagy hasonló elhelyezés jó megoldás lehet.

2014. febr. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!