Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek zavarhatja a...

Szerintetek zavarhatja a barátom szüleit, hogy ilyen sok időt töltök velük?

Figyelt kérdés

Nagyon kedvesek, és gyakorlatilag minden egyes programjukra hívnak magukkal, egyébként is gyakran vagyok náluk és mondhatom, hogy eléggé luxus ellátást kapok tőlük. A barátom apukájával eljárok néha koncertekre, az anyukájával is van, hogy csak úgy beszélgetünk, 1-2 pohár bor mellett vagy ilyesmi... én nagyon jól érzem magam velük, de szerintetek nem lehet zavaró az állandó jelenlétem? Bár azt látom, hogy szimpatikus vagyok nekik, de nem akarom, hogy esetleg csak illemből hívjanak mindenhová és túl sok legyek nekik.

Azért is fura ez, mert a korábbi kapcsolatomban a barátom szüleivel egyáltalán nem voltam jóban, szinte kiutáltak a házból ( bár igaz, ők mindenkivel ilyenek voltak...), és ez a mostani helyzet ennek a korábbinak pont az ellentéte.

Vagy nem kell ezen ennyit gondolkozni és örüljek, hogy ők így befogadtak?

22L


2013. szept. 1. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem hiszem, hogy zavarná őket, valószínűleg azért tennének valami gyenge célzást arra, hogy zavarja őket a jelenléted
2013. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%
Szépen kihasználod őket, grat.
2013. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem az érezhető lenne, ha csak illemből hívnának - a leírásod alapján nem így van.


De persze megkérdezheted ezt tőlük őszintén, vagy a barátodtól.

Ha akkor is azt mondják, hogy ugyan már, szívesen látnak, akkor pedig többet nem kell ezen gondolkodnod!

Van ilyen egyébként, az én szüleim is így vannak.

2013. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%
Te is viszonozhatód, hogy meghívod őket egy fagyira vagy segítesz nekik. Ha ez nem egyoldalú akkor nincs gond,.
2013. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem,ha nem akarnának nem hívnának.Ennyi.Örülj neki,hogy így van,és reménykedj,hogy így is maradjon!
2013. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
ha zavarnának akkor nem hívnának...
2013. szept. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem viszonozd te is, mert különben azért kellemetlen. Ha ott vagy pl.: segítesz a főzésben, megterítésben, teregetésben, vagy elmosogatsz. Ha napokat is ott töltesz, szerintem illik felajálani, hogy egy vacsorára (legalább) te menj el bevásárolni
2013. szept. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én mindenben szoktam segíteni nekik. :)

Egyedül az anyagi része, amit nem tudok viszonozni, persze néha viszek nekik ezt-azt, vagy sütök süteményt vagy ilyesmi, de nagyobb költségek nem igazán férnek bele sajna. :(

2013. szept. 1. 17:45
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Nyugi, biztosan nem is várnak többet, a gesztus a lényeg, nem az érték!
2013. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Ha zavarnád őket akkor nem hívnának ide-oda szerintem ez nem tartozik az illemhez
2013. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!