Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Vagy az anyósommal? Mivel győzzem meg Őket?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett a kisebbik lányom már volt két nagyobb gyerekem.Az anyósom nagyon szerette Őket de amikor megtudta, hogy harmadjára is terherbe estem teljesen kiakadt, hogy az a gyerek már minek?! teljesen felborítjuk vele az életünket.. meg, hogy a nagyobbak ezt rosszul fogják megélni, mert egyik gyerek se szereti, főleg ebbe a korba (a kisebb 4,a nagyobb 6 éves volt), ha kistesója születik.Hiába mondtuk a párommal, hogy tudjuk mit csinálunk és akarjuk a babát, Ő csak a sajátját hajtogatta.. A terheségem alatt kijelentette, hogy nem segít semmibe és sokszor nyíltan a szemebe mondta, hogy jobb lenne, ha elvetélnék.Nagyon rossz lett a viszonyom ezért Vele..legszivesebben az unokáit se engedtem volna át de azt ugye nem tehettem csak úgy meg, pedig Őket is a kicsi ellen beszélte.Amikor megszületett a kislányom be se jött hozzánk a korházba, ezzel nagyon megbántotta a páromat és engemet is, mert nekem az anyukám 17 éves koromba meghalt és Őt tekintettem olyannak, mint egy anyát.

A két nagyobb gyerek is csúnyán bánt a kicsivel, mert a nagyi szerint Neki nincs helye a családba.Egy idő után meguntuk a párommal és nem engedtük át Őket hozzá.

Persze ez az anyósomnak nem tetszett, ezért jött Ő.Mindig hozott valamit a két nagyobbnak de a kicsit levegőnek nézte, köszönni se óhajtott neki.Sokszor mondtam, hogy ne jöjjön, ha nem tud normális lenni de megse hallotta.

Idővel kicsit jobban bánt vele.Emlékszem amikor az óvodából ballagott a legkisebb vett neki egy gyönyörű biciglit.Berni azt akarta, hogy a mamája tanítsa meg biciglizni de az anyósom a kislány előtt kijelentette, hogy nem óhajt sok időt rápazrolni, inkább a nagyokkal társasjátokozna.Azután már Berni se ragaszkodott hozzá.. míg a nagyok puszival köszöntek neki Ő magázta és csókolómmal köszönt.Sose aludt ott.. sőt, nem is járt hozzá.

Most Berni 17 éves.. a középső 21, a nagyobb 23.Ők nem foglalkoznak a nagyanyukkal..de Berni mindig megy át neki segíteni a kertbe, takarít nála.Teljesen magától, senki se kéri tőle.Azóta is magázza, sose fogad el tőle semmit.Ha az anyósom megakarja puszilni elhúzza az arcát.Volt, hogy egy 20ezrest rejtett el a táskájába..de amikor a lányom megtalálta egyből vissza adta.

Szinte mindennap felhívja az anyósom, hogy hogy van? mit csinál? mikor megy hozzá?

Egyértelműen látszik, hogy a lányom nem szereti a mamáját.Most az anyósom új "nagyszerű" ötlete, hogy Berni nevére íratja a házát és mindent Rá hagyj. Berni konkrétan megmondta neki, hogy nem akarja! Nekem se, a páromnak és a másik két gyereknek se tetszik az ötlet.Rengettek pénzről van szó..

Nem tudom mit tehetnénk....



2013. júl. 17. 15:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Próbáltam úgy csinálni, hogy mind három gyereknek jó legyen... általában úgy találkoztak a mamával, hogy mi is ott legyünk, mert akkor nem tudott minden félét beszélni nekik.

Nem a "lé" érdekel.. csak a másik két gyerekem is az unokája.. ahogy a párom testvérének a gyerekei is! Nem akarom, hogy megvásárolja a lányom.. és, hogy tárgyként kezelje!

2013. júl. 17. 16:12
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
De ti miért nem mentek segíteni? Meg az imádott unokák?
2013. júl. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg jó nekik... Nem kellett volna odaengedni, előbb-utóbb észhez tért volna.
2013. júl. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

A férjem kamionos van, hogy egy hónapba 5napot van itthon.A sógornőmnek két kisgyereke van..Ő szokott menni hozzá de ritkán.Az én gyerekeim.. hát, Ők nem tudom miért ilyenek.Ha felhozzuk nekik a témát azt mondják,minek ha Berni játsza az önkéntescsicskát? Én szombat délután leszoktam menni hozzá.. segíteni is szoktam de hatalmas a ház is meg a kert is.

Írtam, hogy rengetegszer megkértem ne jöjjön ha nem normális.. de jött.Nem fogom elzavarni azt aki 5 évig szinte eltartott.(a kapcsolatunk elején náluk laktam.)

2013. júl. 17. 16:32
 15/23 anonim ***** válasza:
95%

És amikor a két idősebb testvér úgy beszél a húgukról, hogy "minek ha Berni játsza az önkéntescsicskát?" akkor miért nem vágod őket szájon? Miért hagyod, hogy így beszéljenek a saját testvérükről?

Inkább becsüljétek meg ezt a lányt, hogy ennyi nemtörődömség ellenére ilyen jó ember lett belőle.

2013. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig igen 'fair',hogy Bernire akarja hagyni a vagyonát,hiszen gyakorlatilag most csak ő foglalkozik vele azok után ahogy Ő bánt vele. És ezt a mama is tudja,hogy,hogy bánt a kicsivel és attól,hogy 60 éves feléri ésszel,hogy mit hagyott ki és,hogy bánt a kicsivel és még jó,hogy kárpótolni akarja őt. A másik két naggyal hogy bánt és most ők,hogy bánnak vele? Ne is haragudj,de amit eddig olvastam és se adnám szívesen a vagyonom a másik két lányra.

Eltudod te képzeli min mehetett át az a kislány?Hogy a testvérei és a saját mamája utálta őket?Hogy bántak vele? Mikor egy kisgyerek magázza a saját mamáját az borzasztó lehet. Komolyan mondom,hogy sajnálom a lányodat.


És akkor most pontosan mit is akarsz?Hogy a nagyi rád is hagyjon némi zsetont ne csak a kisebbik lányoda?Még ilyen önző embert,mint te...

2013. júl. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Senki se mondta, hogy azt akarom rám is hagyjon bármit.. egyértelmű, hogy a 6unokájára hagyja az örökséget!

Nagyon jól tudom mit élt át Berni, hisz mindig mindenkit szeretett a nagyija csak Őt nem! Épp ezért kénne Őt most is békén hagynia! Eddig se volt jó viszonya a testvéreivel.. mostanába a nagyobbik lányommal eljárt ide-oda.. de ezek után Szabina ugyan úgy eltávolodott Tőle!

Ha legalább Berni akarná, ezt az egészet azt mondanám oké.. de Ő volt az első aki azt mondta, hogy szó sem lehet róla!

2013. júl. 17. 17:59
 18/23 anonim válasza:
27%

Én megértelek kérdező.Nekem se esne jól - és a lányomnak se - ha a mamája meg akarná venni.Egy unokát szeretni és nem semmibe venni kell!

Biztos rendes lány Berni ha ezek után is foglalkozik vele, már a neve is szimpatikus :) Büszke lehetsz Rá.A másik kettőre nem éppen.

2013. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
77%
Undorító anya vagy, kívánom a legrosszabbakat neked! Berninek meg a legjobbakat!
2013. júl. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés nem igaz. Egy három (felnőtt) gyerekes anya nem ír ilyeneket, ilyet meg aztán végképp nem:


"és egyébként én is kedveltem"


Milyen anya kedvel egy olyan nőt, aki azt kívánja menjen el a gyereke és a gyereke egész gyerekkorában úgy bánik vele, mint egy kutyával. Épeszű ember ilyet nem "kedvel".


Az meg más kérdés, hogy elég hihetetlen az egész sztori, hogy sárba tiporja a gyereket, az meg Teréz anyát játszik, miközben utálja a vénasszonyt és ezt ki is mutatja, aki erre mindent rá akar hagyni (amint amúgy se tehet meg, mert vannak törvények az öröklésre) amit meg senki se akar. Mekkora hülyeség!

2013. júl. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!