Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak a lányommal?...

Mit csináljak a lányommal? Vagy az anyósommal? Mivel győzzem meg Őket?

Figyelt kérdés

Amikor megszületett a kisebbik lányom már volt két nagyobb gyerekem.Az anyósom nagyon szerette Őket de amikor megtudta, hogy harmadjára is terherbe estem teljesen kiakadt, hogy az a gyerek már minek?! teljesen felborítjuk vele az életünket.. meg, hogy a nagyobbak ezt rosszul fogják megélni, mert egyik gyerek se szereti, főleg ebbe a korba (a kisebb 4,a nagyobb 6 éves volt), ha kistesója születik.Hiába mondtuk a párommal, hogy tudjuk mit csinálunk és akarjuk a babát, Ő csak a sajátját hajtogatta.. A terheségem alatt kijelentette, hogy nem segít semmibe és sokszor nyíltan a szemebe mondta, hogy jobb lenne, ha elvetélnék.Nagyon rossz lett a viszonyom ezért Vele..legszivesebben az unokáit se engedtem volna át de azt ugye nem tehettem csak úgy meg, pedig Őket is a kicsi ellen beszélte.Amikor megszületett a kislányom be se jött hozzánk a korházba, ezzel nagyon megbántotta a páromat és engemet is, mert nekem az anyukám 17 éves koromba meghalt és Őt tekintettem olyannak, mint egy anyát.

A két nagyobb gyerek is csúnyán bánt a kicsivel, mert a nagyi szerint Neki nincs helye a családba.Egy idő után meguntuk a párommal és nem engedtük át Őket hozzá.

Persze ez az anyósomnak nem tetszett, ezért jött Ő.Mindig hozott valamit a két nagyobbnak de a kicsit levegőnek nézte, köszönni se óhajtott neki.Sokszor mondtam, hogy ne jöjjön, ha nem tud normális lenni de megse hallotta.

Idővel kicsit jobban bánt vele.Emlékszem amikor az óvodából ballagott a legkisebb vett neki egy gyönyörű biciglit.Berni azt akarta, hogy a mamája tanítsa meg biciglizni de az anyósom a kislány előtt kijelentette, hogy nem óhajt sok időt rápazrolni, inkább a nagyokkal társasjátokozna.Azután már Berni se ragaszkodott hozzá.. míg a nagyok puszival köszöntek neki Ő magázta és csókolómmal köszönt.Sose aludt ott.. sőt, nem is járt hozzá.

Most Berni 17 éves.. a középső 21, a nagyobb 23.Ők nem foglalkoznak a nagyanyukkal..de Berni mindig megy át neki segíteni a kertbe, takarít nála.Teljesen magától, senki se kéri tőle.Azóta is magázza, sose fogad el tőle semmit.Ha az anyósom megakarja puszilni elhúzza az arcát.Volt, hogy egy 20ezrest rejtett el a táskájába..de amikor a lányom megtalálta egyből vissza adta.

Szinte mindennap felhívja az anyósom, hogy hogy van? mit csinál? mikor megy hozzá?

Egyértelműen látszik, hogy a lányom nem szereti a mamáját.Most az anyósom új "nagyszerű" ötlete, hogy Berni nevére íratja a házát és mindent Rá hagyj. Berni konkrétan megmondta neki, hogy nem akarja! Nekem se, a páromnak és a másik két gyereknek se tetszik az ötlet.Rengettek pénzről van szó..

Nem tudom mit tehetnénk....



2013. júl. 17. 15:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

A nagymama most próbálja pénzzel megvenni azt a szeretetet amit esélytelen azután amit gyerekként művelt vele.


Ne szólj bele.

2013. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne csinálj semmit hagyd a nagymamára és a lányodra.

A lányod nyilván azt tanulta, hogy tartsa tiszteletben az öregeket meg mégis csak a nagyanyja stb. így segít neki de szerintem lelkileg nem kötődik hozzá.


Szerintem hagyd rájuk.

Ha nagyi ráhagyja a házat akkor ossza el az örökséget a testvérei között és akkor nincs konfliktus. Ezt akár előre meg is beszélhetnétek egymás közt és nincs probléma.

2013. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szörnyű lehet ezt anyaként végig nézned. Sajnálom.

De tényleg ne szólj bele, rendezzék ezt el ők. Amit esetleg megtehetsz, hogy beszélj a lányoddal, nem akar-e nyitni a nagymama felé. Ez a sok önzetlen segítség, amit ő ad a nagymamának, akkor is szeretet, ha a puszit nem fogadja el tőle. Biztosan szereti a nagymamáját, hiszen segíti őt, viszont nem meri kimutatni az irányában, annyi csalódás érte.

Esetleg beszélj a lányoddal, hogy nyisson felé. De ne erőltesd rá, ha nem akarja.

A pénz pedig mellékes. A nagymama dönti el, kire hagyja azt, amije van. A lányod pedig ha nem akarja, majd nem fogadja el az örökséget.

2013. júl. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem ertem ha a lanyod nem szereti (ami jogos lenne) akkor miert jar at segiteni. Anyosod ossze fogja ugrasztani a gyerekeidet ha csak egyre iratja a hazat. A tobbi gyerek teljesen jogosan lesz felhaborodva. Ha ezt megteszi a legkisebbnek kell meg rogton a masik ket gyereknek ajandekozasiban lemondani a ketharmadrol. Ha nem igy fog tortenni szerintem nagy csaladi vitak varhatok.
2013. júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Nem az örökségen van a hangsúly.A lányom már kijelentette, hogy soha, semmi nem kell Neki Tőle.

Engem csak az zavar, hogy azok után, amit az anyósom csinált vele van képe mindent ráhagyni.. nem egy tárgy, hogy megvegye.Nem is beszélve arról, hogy a másik két gyerek is létezik.. ahogy régen is.

Sokszor mondtam a lányomnak, hogy legyen kedves vele.. de azt mondja nem tud.Pontosan tudja, hogy kiskorában nem szerette, hogy a testvérei miatta közösítették ki.Az a nagy igazság, hogy a másik két lányom imdja egymást..a kisebbiket pedig nem szeretik..ki is mutatják meg régen mondták is sűrűn.Nem tudom, hogy ez a mama miatt van-e..de így van.

Az anyósom meg már szinte zaklatja.Ment elé mindig az iskolába (egész évb!!!) akármit mondtunk neki.Mindig hívogatja, ajándékokat vessz neki, pénzt ad.Hiába nem beszélget vele, nem fogad el semmit...Ő rendületlenül adja és adja.

2013. júl. 17. 15:53
 6/23 A kérdező kommentje:
Sokszor mondtuk Neki, hogy ne menjen át segiteni, ha nem akar..a párom már szinte megtiltotta neki de Ő azt mondja mindig, hogy 60 évesen nemtudja a kertett és a házat is rendben tartani és mivel a testvérei túúl elfoglaktak.. (egyébként lenne idejük hetente 1x átmenni), én meg a ferjem dolgozunk..így neki maradt ez.
2013. júl. 17. 15:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. 17 évig nem tettél semmit, hagytad hogy az anyósod pokollá tegye a lányod gyerekkorát, hogy a testvéreit ellene fordítsa. Most is csak a pénz miatt akarsz beleszólni, nehogymár szegény lány kárpótlást kapjon.


Amúgy nincs abban semmi különös, hogy egy idős ember arra íratja a vagyonát aki foglalkozik vele. Foglalkozzanak vele a nagyok is és ti is a pároddal, akkor nem lesz gond.

2013. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valahol az utolsónak van igaza. Anyaként nem tettél meg mindent hogy megvédd a gyereked. És szinte 100 % hogy a nagymama miatt nem bírják a kisebbik testvért.

Szerintem is téged a lé érdekel. Amúgy ha nem szeretik a tesók a lányt akkor minek felezni az örökséget?

2013. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Semmit. 17 évig nem tettél semmit,

hagytad hogy az anyósod pokollá

tegye a lányod gyerekkorát, hogy a

testvéreit ellene fordítsa."

Már megbocsáss.. de nem hagytam! De mivel a nagyok szerették nem tehettem meg, hogy minden kapcsolatott megszakítok vele.. és egyébként én is kedveltem. Már írtam, hogy nem a pénzről szól.. csak ez így nem fair.

2013. júl. 17. 16:07
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

De igen, hagytad. Feláldoztad őt, mert neked így volt kényelmes.


De ettől függetlenül továbbra is úgy gondolom, hogy annak jár több az örökségből, aki gondozza az idős embert. Ha ezt a nagy unokák és ti nem teszitek, egy szavatok nem lehet.

2013. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!