Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kinek van igaza? Azt mondja...

Kinek van igaza? Azt mondja én komplikálom túl?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kislányom, mellette egy pici fiam. Sok így a két gyerek egész napra, örültem neki, mikor férjem anyja azt mondta vigyáz a kislányomra 2-3 napot. Úgy gondoltam ilyenkor csak ő lenne ott, max az unokatestvére, de nem. Sógoromnak van a volt nőjétől egy gyereke, vagyis a gyerekeim unokatestvére, plusz a mostani nőjének is van egy fia. Mind a ketten 5 évesek, nagyon rosszak, ha együtt vannak pláne. Én úgy gondoltam hogy csak a saját unokára vigyáz anyósom, de mind a kettőre. Egész nyáron. Pedig van annak a gyereknek saját nagyanyja kettő is, de a két gyerek szeret együtt lenni.. Persze mert tudnak rosszalkodni. Mondtam anyósnak hogy így nem kell a segítsége, mert így úgysem tudna a kislányomra figyelni, csak rosszalkodnának, rohangálnának egész nap, teljesen felpörgetnék a lányomat, mert tényleg nagyon elevenek. Anyósom szerint persze csak fiúk, nem rosszak.. Egyébként is nagyon odavan értük.

2013. júl. 2. 14:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem tök mindegy mit mondunk, Te nem szeretnéd az általad kialakított burokból kiengedni a kislányt. Ezt Te már eldöntötted. Csak nem tudom, akkor pl sosem mentek játszótérre, játszóházba, gyerekprogramokra ahol más gyerekek is rohangálnak?
2013. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

És akkor mi van, ha leesik a lányod? Vagy ha fellökik véletlenül? Feláll, leporolja magát. Túlfélted. Óvodába sem adod majd, ahol nem tudod te felügyelni?

Nem egészséges ez a túlféltés.

2013. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ne vidd oda és ne tegyél fel róla kérdést. Úgyis eldöntötted.


Egyébként ha úgy gondolod rossz helyen van akkor ne vidd oda. Szerintem mondjuk nem feltétlen, de ezt neked kell tudni.

2013. júl. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen mindegy, mit írunk ide, te meg vagy róla győződve, hogy akkor teszed a legjobbat a kislányoddal, ha burokban tartod, és csak megerősítésre vársz.
2013. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem túlféltés, hogy nem akarod olyan gyerekek közé engedni akik szerinted rosszak együtt. Látom hogy sógorom fia is tud normálisan viselkedni ha a lányommal játszik, de ha hárman vannak akkor már rosszalkodnak. A másik gyerek egyedül is tud "alkotni", de a lányommal ketten általában még azt mondom rá is hogy oké. Szóval csak azzal van bajom, ha a lányom harmadik.
2013. júl. 2. 15:09
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, tök mindegy, hogy kinek van igaza, te eldöntötted, hogy nem engeded a gyereket, ugye? És megerősítést vársz. Egyelőre több olyat kaptál, hogy túlkomplikálod. Ebből sem következtetsz valamire?
2013. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekenk attól nem lesz baja, hogy fel van pörögve. Sőt!

Itt a gond azzal lehet, hogy neked olyankor nehezebb dolgod van vele. Egy nyugodt, csendes gyerek valóban kényelmes, viszont ne a saját kényelmedet helyezd előtérbe. Kérdezd meg például a gyereket, szeretne-e menni.

Tudom, miről beszélek. A fiam csendes, nyugodt kisgyerek volt, és rohadtul örültem, hogy ilyen. Aztán jött az óvoda, az elején még em sok gond volt, de középsőben már a gyerek sírva ment ovodába, mondván mindenki őt szekálja. Kiderült lassan, hogy képtelen a hangos rohangálós játékokban részt venni, zavarja őt az ilyen viselkedés. A többi persze, hogy szekálta, óvodásoktól ne várjon az ember mást. Iskolában sem lett sokkal jobb a helyzet. 7. oszályban kezdte úgy összekapni magát, hogy lettek végre barátai, elkezdett néha délutánonként elmenni itthonról, biciklizni a haverokkal, stb. Most 16 éves, nincsenek már ilyen problémái, de nem volt könnyű gyerekkora.

Ehhez képest én 3-5 éves koromban a 6 évvel idősebb bátyámmal és az ő barátaival róttam az utcákat, és nagyon klassz gyerekkorom volt. Van mire emlékeznem.

2013. júl. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az összes kölöknek ugyanúgy joga van ott lenni, mint a tiédnek. Anyósod dönti el kire vigyáz nem te. Ha neked nem tetszik, hogy más is van ott, akkor nem viszed oda. Nehogy már még te legyél felháborodva. A másikak szüleinek megfelel a helyzet, neked nem. Nem fog mindenki tehozzád alkalmazkodni, inkább örül neki, hogy vagy így, vagy úgy vettek volna le terhet a válladról. Ha nem tetszik, akkor nem viszed oda. Ennyi.


Nem is értem, hogy gondolod, hogy neked itt igazad van. két gyerek, akiket anyósod szeret, akik egymást is szeretik, azért ne legyenek együtt és ne legyenek anyósodnál, mert téged zavar? Vicc.

2013. júl. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de elolvastam a kérdést, és ez jutott eszembe: MI VAN????

Hát jó hogy nem sajátítod ki mindjárt a mamát. Serintem túlreagálod. A lányodnak semmi baja nem lesz. Miko kicsi voltam 2 nővér egy bátyj és egy unokabátyj gingyolt nap nap után engem EGÉSZ nyáron, nem 2-3 nap, és egész stramm kiskölyök lett belőlem. Pl. egyszer sem mentem haza sírva, hogy a Pistike meghúzta a copfomat.

Mégis mi baja lesz a lányodnak, ha két 5 évessel rohangál, rosszalkodik, és felpörgeti magát? Semmi mélyen fog aludni este.

2013. júl. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont ez jutott az eszembe utolsó. Végre szabadon lehet, levezetheti az energiáit és úgy fog aludni éjjel, mint a pele. Azonkívül lesz belőle egy életrevaló talpraesett kislány, aki majd a közösségben is megállja a helyét.
2013. júl. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!