Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg olyan hülye kérés ez?

Tényleg olyan hülye kérés ez?

Figyelt kérdés

Körbeadtam a gyerek babakötvényének a számlaszámát a közeli rokonok közt. Mindezt azért, hogy ne minden vicek-vacakot vegyenek az ünnepekkor, hanem amit arra szánnak, inkább utalják rá.

Nekem is ezt csinálták a szüleim, ebből van most házam.

Erre anyós kikelt magából, hogy márpedig nem, mert milyen mocsok dolog ez, hogy a gyerek nem kap ajándékot, pedig nem ezt mondtam. De egy csomó minden felesleges. Így is annyi játéka van, hogy azt se tudja, mit csináljon.

Minden mást, cipő-ruha, megvesszük menet közben. Meg ilyesmikre azért sincs szüksége, mert néha azokat a ruhákat hordja amiket én vagy a testvéreim, unokatestvéreim. Csak cípőt veszünk, de abból jobbakat.


2013. jún. 22. 10:30
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen jó ötletnek tartom. Főleg, hogy megvan a gyereknek mindene. De, ha nem is lenne meg, akkor is elképzelhetőnek tartom. Egy egyszerű kis ajándékot 2.000 Ft-ból meg lehet venni, csak hogy meglegyen az ajándékozás öröme, és igen, a többi összeg mehet a számlára. A kínais, piacos vackok helyett, vagy a komolyabb, nagy értékű játékok helyett ez sokkal praktikusabb.


Anyóssal ne foglalkozz, nem érdemes. Én is sokszor akadtam már ki a búcsús hülyeségek miatt, amivel játszani sem lehet, illetve szemmel láthatóan csak azért vették, hogy adjanak valamit. Ezek helyett tényleg jobb ötlet, ha inkább pénzt adnak, bármilyen formában /boríték vagy utalás/

2013. jún. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
59%

Szinte látom amint a kérdező népes családja körbekérdezgeti egymást: Róza te már utaltál Jancsika szülinapjára? Igen? És Petiére? Jaj, én meg elfelejtettem Julcsikának utalni? Te mennyit küldtél át?


Szerintem ez égő és gáz minden érintett számára.

2013. jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
50%

21: Egy egyszerű kis ajándékot 2.000 Ft-ból meg lehet venni, csak hogy meglegyen az ajándékozás öröme, és igen, a többi összeg mehet a számlára.


És ha kb ennyit szán? Pár ezer Ft-ot?

2013. jún. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
44%
20. vagyok.Hát ez az hogy a kis ajándékot meg lehet oldani 2000Ft-ból,a többit meg a számlára küldik a rokonok.De nekem a rokon gyerek számlájára kb. ugyanannyit kell utalnom mint amennyit az enyém kapott.Tehát ugyanott vagyok,mintha veszek egy kis ajándékot,és mindenki pakolgasson a saját számlájára a gyerekének.Persze van ahol megy a nagyzolás,és a rokonok egymást túllicitálva adják a pénzt,ott ez nem működik.Mint mondottam előbb,én nem adok pénzt,se drága ajándékokat,nem is várom el.A gyerekemet úgy nevelem,hogy egy csinos hajcsatnak is tud örülni,vagy egy virágnak is.A számláján meg gyűjtöm a pénzt.Nem a rokonság gyűjti hanem én.Azt még el tudom képzelni hogy a rokonság megbeszéli hogy egy nagyobb dolog kellene a gyereknek és közösen megveszik.
2013. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
44%
Amit pedig rászánnak a gyerekemre,legyen az bármi elfogadom,nem szabhatom meg hogy milyen formában adják,örüljünk hogy kap valamit.Ha olyan közeli rokon,hogy mindig ajándékozunk,ezt vele meg lehet beszélni(nagymama),de a távolabbinál szerintem nem illik ez.Nálunk a rokonok ismerik a gyerekek érdeklődési körét,úgy hoznak ajándékot.A fiam pl a kisautókat gyűjti,neki már mindenki tudja mit kell hozni.Utolsó voltam.Persze mindenki úgy csinálja ahogy akarja.
2013. jún. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!