Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg olyan hülye kérés ez?

Tényleg olyan hülye kérés ez?

Figyelt kérdés

Körbeadtam a gyerek babakötvényének a számlaszámát a közeli rokonok közt. Mindezt azért, hogy ne minden vicek-vacakot vegyenek az ünnepekkor, hanem amit arra szánnak, inkább utalják rá.

Nekem is ezt csinálták a szüleim, ebből van most házam.

Erre anyós kikelt magából, hogy márpedig nem, mert milyen mocsok dolog ez, hogy a gyerek nem kap ajándékot, pedig nem ezt mondtam. De egy csomó minden felesleges. Így is annyi játéka van, hogy azt se tudja, mit csináljon.

Minden mást, cipő-ruha, megvesszük menet közben. Meg ilyesmikre azért sincs szüksége, mert néha azokat a ruhákat hordja amiket én vagy a testvéreim, unokatestvéreim. Csak cípőt veszünk, de abból jobbakat.


2013. jún. 22. 10:30
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
A szűk rokonságot 26 főre kell érteni. Eléggé népes család vagyunk (átlag 5 gyerek, 3 generációt alapulvéve)
2013. jún. 22. 10:33
 2/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem teljesen rendben van. Fel kell ébredni és a fontos dolgokra koncentrálni. Tök cuki az unoka, persze, meg kapjon ezt-azt, de felesleges dolgokra én sem szeretek költeni. Teljesen igazat adok neked. Elég húsvétra 1-2 csokitojás, a feleslegesen kiadott tízezresek helyett neki is legyen indulója a jövőben. Nagyon meg fogja köszönni. Látszólag pedig most sem szenved hiáynt semmiből, teljesen logikus lépés.
2013. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%
Mindenesetre fura. A gyerek annak örül, ha kap valamit. A kezébe. Ehelyett: "Isten éltessen sokáig, Jancsika, az ajándékodra szánt összeget tegnap átutaltam a babakötvényre. Sok boldogságot!" Kérdező, ha ennyire nincs szükségetek semmi tárgyi segítségre, mondd meg a rokonoknak, hogy ne vegyenek semmit, inkább süssenek sütit, vagy vigyék el a gyereket kalandparkba, stb.
2013. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a kérdező nem ennyire nyersen gondolta ezt. Csak a 20.000.-es legó helyett lehet adni 2000.- es játékkatonát, tökmindegy a gyereknek, és a maradék pedig a jövőjét alapozza meg. Én így értettem a kérését. Szerintem nem arra gondolt, hogy soha ne adjanak neki semmit. A gyerekkora így is megmarad, de jobb esélyekkel indul a jövőben.
2013. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
88%

Az úgy rendben hogy kapjon a gyerek valami apróságot, hisz ő a pénznek ilyen kicsi korban még nem tud örülni. 14 felett elképzelhetőnek tartom ezt az ötletet.


Viszont ha valaki vesz valami apróságot a gyereknek akkor a többinek olyan "koldulás" szaga van. De ez csak az én véleményem. Én így érezném. Mntegy nyomást, hogy oda fizetnem kell és punktum.

2013. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is fura egy kicsit, de érthető. Én ezt inkább úgy rendeztem volna le, hogy megkértem volna a rokonságot, hogy csak valami jelképes ajándékkal készüljenek, amit viszont rászánnának, azt adják neked, mert szeretnéd eltenni idősebb korára a gyereknek.

Így mégsem olyan tolakodó, hogy nesze a bankszámlaszám, ide lehet utalgatni, de még is tudatod velük, hogy mit szeretnél.


Egyébként korrekt kérés szerintem, bár nem tudom mekkora a gyerek. Ha már az ő ünnepe, akkor legyen benne meglepetés is, ne üres kézzel menjen mindenki, ezzel is egyetértek.

2013. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
23%
Családon belül szerintem nem koldulás. De persze ez családi mentalitástól is függ. Én nem kérek semmit a szüleimtől, mióta képes vagyok dolgozni és eltartani magam. De ez az én távolságtartásom. Tudom, hogy sokan mások máshogy élnek. Én nem hiszem, hogy fura ilyet kérni a nagymamáktól például. A huszadik távoli rokontól persze, hogy az. Szinte idegen. De hogy a nagyik egyszer-egyszer tesznek egy számlára egy kicsit, hogy segítsék őket, szerintem nem annyira extrém.
2013. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

14 felett se mindenki örül a pénznek Anyu meg anyós ki vannak akadva karácsony előtt, mikor a lány közli, hogy csak pénzt ne (17 éves és nem vagyunk gazdagok, szóval nincs tízezres zsebpénze). Csak hát a tesók gyerekei már 1213 éves koruk óta pénzt kérnek, a kölköm meg jobban örül egy könyvnek, körömlakknak, mint 5ezer ft-nak...


Én csak akkor tartom jónak a babakötvénybe utalást, ha a gyerek mellé kap valamit, mert tényleg nehéz megérteni egy 4-5 évesnek, hogy de hát majd lesz házad...

2013. jún. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ez régen is működött. Itt vagyunk pl mi a tesóimmal.

De pl nincs szükség a harmadik féle nagylegónak, amitől a gyerek idegbajt kap, hogy nem tudja összerakni...

A negyedik barbi is felesleges, főleg, ha bucsus.

Ami fogyóeszköz, az a labda. Valahogy mindig eltalálódik a rózsabokor.

Nem azt mondom, hogy ne vegyenek semmit, hanem hogy ne feleslegeset.

űMeg anyósnak az a hobbija, hogy 10-15E-ért minden kínai sorjás ujjbecsípős vackot vesz. Akkor állt le, mikor a szeme láttára szorult be a lányom ujjbegye valami csengettyűs-felhúzós lila-kék kacsaizébe, és vérhólyagja nőtt.

Ráadásul a lányomat istenigazából az újdonság varázsa max 10 percig keríti hatalmába, aztán folytatja a legkedvesebb játékát: főz.

Kint az udvaron van a konyhája, homoksütit süt, meg fűlevest a tyúkoknak.

Nem én "koldulok". Egyszerűen továbbnézek. A kötvényéből elmehet egyetemre, ha nem tudnánk finanszírozni, de akár lehet saját háza, de minimum indulótőkéje. Szerintem ez fontosabb, mint hogy hány kiló legója volt 6 éves korában.

2013. jún. 22. 10:59
 10/25 anonim ***** válasza:
58%

Bár körbe adhatnám,de sajnos a rokonság is csóró...

de jó ötletnek tartom.Később még hálás lesz érte,hogy nem indul nagy semmibe ebben a gyönyörű gazdaságos országban...

2013. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!