Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tényleg olyan hülye kérés ez?

Tényleg olyan hülye kérés ez?

Figyelt kérdés

Körbeadtam a gyerek babakötvényének a számlaszámát a közeli rokonok közt. Mindezt azért, hogy ne minden vicek-vacakot vegyenek az ünnepekkor, hanem amit arra szánnak, inkább utalják rá.

Nekem is ezt csinálták a szüleim, ebből van most házam.

Erre anyós kikelt magából, hogy márpedig nem, mert milyen mocsok dolog ez, hogy a gyerek nem kap ajándékot, pedig nem ezt mondtam. De egy csomó minden felesleges. Így is annyi játéka van, hogy azt se tudja, mit csináljon.

Minden mást, cipő-ruha, megvesszük menet közben. Meg ilyesmikre azért sincs szüksége, mert néha azokat a ruhákat hordja amiket én vagy a testvéreim, unokatestvéreim. Csak cípőt veszünk, de abból jobbakat.


2013. jún. 22. 10:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, hogy ez mennyire jó vagy rossz ötlet, az voltaképp a jövőben fog eldőlni, és első sorban a gyerek fogja eldönteni. Én spec megbocsájthatatlan bűnként listázom anyám összes "most még nem érted, de majd ,ha felnősz, amjd akkor hálás leszel érte" cimkéjű akcióját, amikor egy gyerek jelenét, a gyerekkorát rövidítik meg valamiféle ködös jövőért. De van ugye, aki másként reagál, ez csak akkor fog végleg eldőlni, ha az a gyerek felnő...

Másfelől, ajándékozóként nagyon nem szivesen utalgatnék ajándékozás helyett, mert úgy érezném, hogy ezzel ellopják tőlem az ajándékozás fő értelmét, az ajándékozott örömét, és az ezzel kapcsolatos dolgokat, az ajándék kitalálását, megszerzését, tehát azt a lelki ráhangolódást, ami ünneppé teszi, és nem pénzügyi aktussá silányítja, az adó befizetéséhez teszi hasonlatossá azt a születésnapot, vagy akármit. (meg ugye bankszámlám sincs szerencsére, ahonnan utalgassak:))

2013. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig tartom, hogy nincs ezzel baj, de attól még a gyerek örömét nem szabad elvenni olyan indokkal, hogy milyen jó hogy lesz indulópénze. Igen, jó lesz neki, ezt senki nem firtatja, de ő most gyerek, neki most van születésnapja, ballagása, stb, amiért igenis jól esik az embernek néhány apróság és ha pl anyósod egy arany nyakláncot szeretne venni, ami örök emlék lesz neki remélhetőleg, akkor ne beszéld rá inkább az utalásra.

Nem kell ezredik felesleges 20 ezres játék, ez érthető. Próbáld megértetni a rokonokkal, hogy max valami apróságot hozzanak a 20-ból 2 ezerért, amit pedig rászánnának, azt utalják inkább át, vagy adják a kezedbe.

2013. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Csak akkor tartom az ilyet jó ötletnek, ha azért a gyerek kap mellé valamit. Elég szomorkás szülinap egy kisgyereknek, ha semmit nem kap, "csak" sapkát, cipőt, meg pénzt mert: "fiam, úgyis van elég játékod, majd felnőtt korodban majd értékelni fogod". Praktikus ez nagyon, persze, de akkor is...
2013. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

nagyon jó ötletnek tartom. el is mondom miért: abban a tudatban nőttem fel, hogy mi csórók vagyunk, sosem kaptam olyan drága dolgokat mint az osztálytársaim, nem mentünk külföldre nyaralni minden évben, még autónk sem volt. ünnepekre kaptam ajándékot, volt sok játékom, tiszta ruhám, kajám. tehát nem nélkülöztem, egyszerűen csak nem voltam úgy elkényeztetve mint a kortársaim többsége.

sokszor hallottam én is a "most nincs rá pénzünk" kezdetű mondókát.

aztán 18 éves koromban jött a nagy meglepi, egy lakás formájában. akkor esett le minden néhány nap leforgása alatt, h mit miért csinált a családom anno.

egyáltalán nem bánom.


a kinyalt popsijú ismerőseim azóta is nyögik a hitelt vagy épp sakkoznak, h maradjon pénz hó végén a lakáskasszára.


persze, kell a gyereknek a sokféle játék, kell neki az ajándék öröme, de túlzásba sem érdemes vinni, hiszen 10 évesen már lomnak látja, szabadulna tőle, mert már más dolgok kötik le.


az egyetlen és legfontosabb dolog, h taníttasd a gyereked normális iskolában, járjon sportolni, és adj át neki egy egészséges értékrendet. a 3. szülinapjára kapott kisautót gyorsan elfejeti, a megszerzett tudás viszont egész életében vele lesz.

2013. jún. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Ötletnek nem rossz, de ha valaki pl 3000-4000 Ft-ot szán ajándékra, és ezt átutalná, akkor lehet kevésnek érezné. Az ajándékra nincs ráírva, hogy mennyi, viszont utalásnál a pénz meg egyértelműen látszik, szóval akkor már úgy is gondolhatja, hogy nem égeti le magát 3000 Ft-tal, hanem legalább egy 10.000 illene... Szóval lehet hogy az utalás keserű szájízzel történik majd.
2013. jún. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
93%
Igen, szerintem is az a gond vele, amit az utolso irt. Lehet csak ketezer forintom lenne ajandekra, ezt most utaljam at? De ebbol vehetnek egy csinos ruhat, jatekot, mesekonyvet. Egy gyerek orul meg az apro dolgoknak. Persze megertelek, ha 20 rokon utal at minden unnepkor 1000 forintot x even at, mar az is jelentos osszeg. De a csaladtagoknak kenyelmetlen lesz, ha nem eleg tehetosek.
2013. jún. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy te egy kicsit anyagias?
2013. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%
Soha életemben nem voltam fillérxxxxó, de most elakadt a szavam. Te tényleg felszólítottad a rokonaidat, hogy márpedig a te gyerekednek minden ünnep alkalmával készpenzt kötelesek átutalni? Mert így érthtő a kétésed. És mondd, ez oda-vissza működik, te is utalsz mind a 26 főnek karácsonykor, szülinapkor? Vagy csak ők perkáljanak, te meg küldesz egy felköszöntő e-mailt..?
2013. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

A testvérem két fiának is rendszeresen utalok. Az unokatesóm, aki négy, neki is.

Olyan 20 éves korig szokott komolyabb ajándék lenni, utána sms, max csoki, virág.

Senkinek nem volt ezzel problémája, csak anyósnak. Teljes mértékben logikusnak találta mindenki, miután tényleg nem lehet olyat mondani, amije nincs a gyereknek és kéne.

Konkrétan három kismotor van, ebből kettő túl magas neki még. Megvan a tricikli és a pótkerekes kisbicikli is.

Konkrét kiskonyha, labdák, egy kádnyi kislabda. A fél utca kisgyerekei itt játszanak. Már csak egy ugrálóvár hiányzik, de az ne is legyen. Külön kis hobbitháza van picinek. A legtöbb mindent megcsinálunk két kézzel.

DE most gondoljatok bele: ha mindenki vesz egyvalamit szülinapra, az minimum 15 ajándék, a szülőkön kívül. Pont azt nem akarom, hogy erről szóljon mondjuk a karácsony, vagy a szülinapja. A szülinap amúgy egy dupla zsúr, egy családi, egy baráti. utána egy hét balcsin nyaralás. (egytized részben tulaj a férjem egy balatoni nyaralóban, de nem kérünk a bérleti díjból, hanem helyette egy hétig a miénk főszezonban ekkor szűk körben is megünnepeljük a gyerkőc szülinapját, és a házassági évfordulónkat. Idén jön a 12 éves húgom is.)

2013. jún. 22. 20:50
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez kicsit fura kérés.Ha az én egyik rokonom tenné ezt kikerekedne a szemem.Ez majdnem olyan mint az én sógornőm aki a lányának borítékot kért minden szülinapjára stb.,és ő is borítékot hozott.A gyerekeink szülinapja egy héten van,és csodálatos volt mikor kicseréltük a borítékokat.Majd vesztek ami kell felszólítással.Én szeretek ajándékot adni,utána járni,látni ahogy örül a gyerek.Mondtam is a sóginőnek hogy ezt akkor fejezzük be,és legyen egy kis virág,vagy bon-bon és kész.Ha Te is csak egy apróságot adnál a rokon gyerekeknek,és ők is csak azt vennének(oké hogy sok játéka van,de lehet hasznos dolgokat is venni)a pénzed megmaradna,és Te betehetnéd a gyerekednek a számlájára.Ezt persze meg kellene beszélni a rokonokkal.Én ezt tettem és működik,most is egy csokor virágot kapott névnapjára az unokatesó,Szülinapjára meg egy 1000Ft-os pólóra festettünk neki mesefigurát,sütöttem tortát.Hidd el nagyon örült neki.Mert megemlékeztünk a szülinapjáról és együtt voltunk.
2013. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!