Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kérdés! Ennyire pénzéhes...

Anyós kérdés! Ennyire pénzéhes nőt még nem ismertem előtte soha!?

Figyelt kérdés
Négy éve vagyok együtt a barátommal.Minden csodálatosan alakult a megismerkedésünk óta.Az iskoláim befejeztével munkát vállaltam,és albérletbe költöztünk.Ő már 6 éve csoportvezető egy gyárban,elég biztos állása van.Szépen éldegéltünk,mégnem egyszer le akartuk venni a fizetést a számláinkról,hogy rendezzük a hó eleji kiadásokat,de abban a pillanatban vége is lett a boldogságnak,és kettőnk életének.Én levettem a pénzem,az övén pedig egy fillér sem volt elérhető.Kiderült,kedves anyós szépen alánktett.Tudniillik anno a házukat,amiben a családja jelenleg lakik ő vette meg,mert csak ő kapott hitelt a családból,és az autóval is ugyanez volt.De persze anyósék igéretet tettek,hogy neki csak a nevét kell adnia az egészhez,a kölcsönöket ők fizetik.Hát persze hogy egy jódarabig így is történt,aztán amikor albérletbe mentünk,páromtól kezdték el vonni a pénzt.Anyósék bementek a bankba,és elintézték.Ezért volt üres a számla.Haza kellett költöznünk emiatt,hisz az én pénzem nem volt elég a megélhetésre.Én a saját családomhoz,ő pedig az anyjaékhoz.(De szerintem ez is volt a cél)Anyós 52 éves,és 8 gyereke van (nem kissebbségiek csak úgy megjegyzem).Az egyik fia mondta,hogy a saját anyja bevallotta neki,hogy azért szült ennyit,hogy ne kelljen dolgoznia,és a felnőtt gyerekei eltartsák.Ez így is van.Apóst kiküldte dolgozni németbe,két nagykorú fiát szintén,(ők hárman küldik haza a pénzt),a szintén nagykorú lánya nem hajlandó dolgozni és iskolába járni mert jó neki hogy eltartják,a legöregebb fiútesó mindezt megelégelte és elköltözött,és van 3 kisgyerek,akire anyós mindig tud hivatkozni ha baj van.Párommal pedig nem tudunk elmenni albérletbe vagy külföldre akár új életet kezdeni,mert tőle vonják a pénzt mindenre,persze most jelenleg anyós visszaadja neki egy fillérig amikor bejöttek a pénzek külföldről 15-e tájékán,de ha elmennénk albérletbe,és itthagynánk őket,megtenné megint,hogy nem adja oda,ezért teljesen ellehetetlenednénk.Szándékosan csinálja,mert így akarja itthon tartani a páromatis,mint minden gyerekét.Rengeteg adósságuk van.Lett volna miből fizetni,de amég mindenki kidolgozza a belét ő pedig költekezik,és még az áramot és a vizet is kikötötték jóidőre.És akármi van,senki se mer neki szólni,csak adják haza a pénzt,mert mindig a kisgyerekkel takarózik.Rengeteg pénz bejön neki külföldről após és a fiai által,a gyerekek után a családi,após nyugdíja,és amit a párom bead a közösbe!És ez neki nem elég!Hónap közepén már nincs mit enni(persze az más kérdés hogy még a gyerekek éheznek,a lánya és ő eszi a dugikaját,gyrost,kagylókat,rákokat)!Hová a francba veri el a pénzt?Öten laknak otthon és nem elég?Más család éhen hal,mert 50 ezrekből kell gazdálkodjon,neki meg majd egy millió nem elég semmire!Azt hallottam már,hogy após is kezdi megelégelni ezt az egészet.Anyós nem képes munkát keresni,legalább egy részmunkaidőset,hogy ne otthon üljön!Egyszerűen hihetetlennek tartom,hogy napi 24 órában nem takarít,nem csinál semmit,még a gyerekekkel sem foglalkozik!Csak a lányával járja az üzleteket.Megveszi neki a drága és márkás cuccokat.Az élelmiszerboltban 15 ezreket fizetnek!És nem a sok kaja kerül annyiba...rengeteg édesség,nyalánkság.Főzni nem főz.Szegény gyerekeket bedugta napközibe,pedig ő ráérne velük foglalkozni,de nem,Hazaérnek,és esznek amit találnak.A párom 12 óra munka és rövidváltás után magának főz!Ő sem bírja már ezt az egészet.Én is ki szeretnék maradni már ebből,mert nem bírom nézni ezt a tehetetlen nőszemélyt és a lányát.De egyszerúen nem tudunk lépni,mert anyagilag megint a padlóra küld.Ha képes volt az egyik saját fiát elszakítani a feleségétől,és gyerekétől,hogy aztán kimenjen dolgozni külföldre,és neki küldje a pénzt,ne pedig a saját családjának,bármire képes!Minden fiát próbálta eddig elszakítani a barátnőiktől,hogy nehogy lekössék magukat,mert akkor lenne saját családjuk,és nem anyósnak tankolnák a pénzt.Én maradtam egyedül.Még a lányának megvesz mindent,a többi gyerekének egy büdös zoknit nem képes adni,pedig kidolgozzák a belüket.Annyit tudok mondani rájuk,hogy jó hülyék,hogy nem veszik észre a helyzetet.Párom szabadulna,de jelenleg nem tud.Könnyű lenne azt mondani,hogy hozzánk költözik,de nem lehet,mert tőlünk nem tudna bejárnia munkahelyére,és fel kéne adnia,azt pedig azért nem kellene.Meg hát ki a franc lenne az a hülye aki havi 60-at csak úgy elajándékoz a tékozló anyjának?Hogyan szabaduljunk tőllük?Jó távolra?Vagy mit csináljunk?Attól félek hogy tönkremegy a kapcsolatunk!

2012. nov. 18. 12:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Én egy valamit nem értek: ha a párod vette fel a hitelt, hogy tudta anyós elintézni, hogy az ő számlájáról vonják a pénzt?

Ez olyan, mintha én elintézném stikában, hogy anyukám nyugdíját más számlára utalják.

2012. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 harleynagyi ***** válasza:
0%
miert nem ultok le egyutt a csalad es elmondani mi is nem tetszik ? Talan akor a csald tobbi tagja is ra jon hogy mi is tortenik
2012. nov. 19. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
az anyósnak nem kellett elintéznie semmit ahhoz, hogy a fiától vonják a pénzt, mivel ez automatikus levonás, ha a hitelt nem fizetik...tudom...völegényem is igy járt...felvetették vele a hitelt, nem fizették egy idő után, persze ezt nem közölték vele...a háromszázezres tartozás most emiatt egymillióra rug és a párom fizetéséből vonják...
2012. nov. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%

Tudom, hogy ha nem fizetik a hitelt, letiltják, ill. beszedik ahonnan csak tudják. Engem az zavart meg, h a kérdező ezt írta : "Anyósék bementek a bankba és elintézték." Más hitelével kapcsolatban nem lehet intézkedni, még úgy sem, hogy nekik vették fel, az ugyanis nem egészen legális.


A kérdésre válaszolva, az egész családnak kellene összefogni ellene, amúgy meg nem értem, 1 ember hogy terrorizálhat egy egész családot? Meg mi az hogy a fia nem a gyerekeinek küld pénzt, hanem az anyjának?

2012. nov. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mi ujsag? Egyutt vagytok meg?
2022. febr. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!