Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Neked is azt hiszi anyósod...

Neked is azt hiszi anyósod hogy a főzőtudásod kimerül a zacskóslevesben és éhezik a férjed ha ő nem főz rá?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem lakunk közel,körülbelül 2 hetente pár órára látogatjuk őket.Olyankor kocsit színültig pakolná kajával,amit főzött,mondván nekem addig sem kell,párom ezt szereti,stb.

Nem érti meg hogy 2 nap után kukába dobom,mert kicsi a hűtőnk,nem tudom lefagyasztani és nem is esszük meg a 3 napos kaját hacsak nem töltött káposzta pl...

Nem éhezünk,jól keresünk,jól főzök,kb 10 éve főzök,6 éve saját háztartásban,párommal 1 éve lakunk együtt,nem fogyott le mellettem.

Csak épp vannak ételek amiket nem főzök,nem szeretem,undorodom,párom sem kéri,sőt,ő is megtanult főzni már pár dolgot.Ezt végképp rossz szemmel nézi a kedves mama,mi az hogy a picifiát befogom...hát még ha tudná hogy házimunkát is végez bőven,mégse esett le a gyűrű az ujjáról...

eleinte elfogadtuk a kaját,had legyen boldog hogy adhat,de már terhes a dolog,mert állandóan meg kell köszönni minden falatot szinte,pedig tudom hogy a nagyrésze kukába kerül,és hiába mondom hogy maximum 2 tányérnyit főzzön,nem kell több.

A másik része a dolognak anyagi,nem keresnek jól,igy mi adunk ha elfogy...pedig ha nem főzne hatszor annyit mint ami elfogy,akkor nem kellene...

De hiába mondom hogy ne főzzön annyit,tudok én,az nem olyan...



2012. szept. 10. 12:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

szerintem néha néha te is meghívhatod anyósodat ebédre és akkor látni fogja a remek főzés tudásodat.

Örülj neki hogy anyósoddal ilyen "hú de nagy" problémád van.

Ja és ha nem tudsz a kajával mit kezdeni hazafelé add egy hajléktalannak.

2012. szept. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%
Én speciel örülök, ha anyós küld kaját, a férjem azt szokta meg, egye. Úgysem küld minden héten...ha meg nincs más, főzök. A kaját meg ne dobd ki, kínáld meg valamelyik szomszédot vele, legalább akkor neki sem kell főzni aznap.
2012. szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam, mint 11-es. Amikor összeköltöztünk a barátommal (azóta a férjem), szépen kitakarítottunk, berendezkedtünk, és legelőször anyósékat hívtuk meg ebédre. Pontosan ilyen célból, hogy lássák, a kisfiuk (akkor volt 29 éves) nem éhezik, van tiszta ruhája, nem kell a földön aludnia stb.

Be is jött, látni lehetett rajtuk, ahogy felengedtek, megnyugodtak.

2012. szept. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb anyós ezt hiszi. :) Én anyukám is azt hiszi, pedig a sógornőm nagyon jól főz.

Amikor még barátom volt, és sokat voltam nála, akkor is mindig felpakolt kajával.


Egyébként volt barátom anyja is ezt hitte, de az a vicc, hogy ő aztán tényleg nagyon szarul főzött. Ha nem dicsérted agyon a kajáját, akkor besértődött, és jött a lelki terror. Az exem is inkább anyukám főztjét és az enyémet szerette, de ha ezt meg is mondta volna az anyjának, akkor szerintem kitörik a 3. világháború.

2012. szept. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Voltak már párszor nálunk,sütöttem,főztem finomakat.

Csak én nem főzök zsiros húst tele fűszerrel (nem,nem is a másik véglet vagyok hogy csirkemell rizzsel,hanem inkább ő főz túl fűszeresen) és ehetetlenül édes süteményeket.

Már párom is hozzászokott és szereti hogy érzi az ételek ízét.


12:46: Én meg nem örülnék neki ha egész héten az anyja kajáját kellene enni,tudom,szeretek főzni,kikapcsol.És nem is igazán szeretem amit főz,bár megeszem.


Hajléktalannak/szomszédnakadással még mindig nem oldódik meg az a része a problémának,hogy igy elkölt egy csomó pénzt,amit hó végén mi adhatunk neki oda...

2012. szept. 10. 13:29
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Kerek perec megmondjátok, hogy NE adjon, mert NEM viszitek el úgy sem! Ebből csak megérti!
2012. szept. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Én is igy voltam anyukámmal, nem tudta megérteni h nem azért megyünk látogatóba hogy 1 heti kajával térjek haza, és nem hitte el hogy el tudom látni a páromat és magamat, megtanultam magamtól főzni és nem érdekel egy -egy receptnél hogy mit hogy "szoktak csinálni" kicsit átalakítom a régi recepteket néha egyszerűbbre és a saját ízlésünkre.És a párom miota velem él ( 3 éve) soha nem panaszkodott hogy éhezik inkább az a baj hogy felszedett pár kilót...Anyu azt se tudja elfogadni hogy a párom nem olyan husfalo mint a családunk általában, mindenevő, de ha választhat, inkább a krumplifözeléket kéri rántott hus helyett...Van ilyen, szerencsére nagyon hasonló az izlésünk ugyhogy nincs gondom hogy mit fözzek magunknak.Én azt a modszert választottam hogy nem mentünk olyan gyakran, a 2 hétböl lett 3-4-5 most meg már talán 3 havonta elnézünk.Sajnos amugy se volt valami szoros a kapcsolatom a szüleimmel, de már elfogadta hogy ha már tizen pár éve eltartom magam akkor a fözéssel se lesz gond.De egy másik jo dolog ami még bejött, a veszekedések elkerülésére( mert persze mindig én voltam a bunko hogy nem vittem haza még egy heti plusz kaját)hogy mielött mentünk-kb 1 óra kocsival-csak elötte egy órával szoltam hogy hát most arra járunk és beugranánk...így nem volt ideje készülni meg fözöcskézni...Aztán lassan rájött hogy miről szól ez az egész.El lehet ezt szerintem békésen! intézni
2012. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem anyósjelölt megmondta az elején, hogy mi éhen fogunk halni, ha ő nem lesz. Pedig tudja, hogy vendéglátós suliba jártam.
2012. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!