Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Neked is azt hiszi anyósod...

Neked is azt hiszi anyósod hogy a főzőtudásod kimerül a zacskóslevesben és éhezik a férjed ha ő nem főz rá?

Figyelt kérdés

Szerencsére nem lakunk közel,körülbelül 2 hetente pár órára látogatjuk őket.Olyankor kocsit színültig pakolná kajával,amit főzött,mondván nekem addig sem kell,párom ezt szereti,stb.

Nem érti meg hogy 2 nap után kukába dobom,mert kicsi a hűtőnk,nem tudom lefagyasztani és nem is esszük meg a 3 napos kaját hacsak nem töltött káposzta pl...

Nem éhezünk,jól keresünk,jól főzök,kb 10 éve főzök,6 éve saját háztartásban,párommal 1 éve lakunk együtt,nem fogyott le mellettem.

Csak épp vannak ételek amiket nem főzök,nem szeretem,undorodom,párom sem kéri,sőt,ő is megtanult főzni már pár dolgot.Ezt végképp rossz szemmel nézi a kedves mama,mi az hogy a picifiát befogom...hát még ha tudná hogy házimunkát is végez bőven,mégse esett le a gyűrű az ujjáról...

eleinte elfogadtuk a kaját,had legyen boldog hogy adhat,de már terhes a dolog,mert állandóan meg kell köszönni minden falatot szinte,pedig tudom hogy a nagyrésze kukába kerül,és hiába mondom hogy maximum 2 tányérnyit főzzön,nem kell több.

A másik része a dolognak anyagi,nem keresnek jól,igy mi adunk ha elfogy...pedig ha nem főzne hatszor annyit mint ami elfogy,akkor nem kellene...

De hiába mondom hogy ne főzzön annyit,tudok én,az nem olyan...



2012. szept. 10. 12:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
Igen. Az én anyósom is ezt hiszi. És te is ezt fogod hinni, ha megnősül a fiad. És te is anyós leszel. Nemsokáááá
2012. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nem mindenki ilyen.

Anyám nem tömi öcsémet a barátnőjével kajával ha azt mondják nem kérik.Megkérdezi hogy mit kérnek,és ha 2 ételesnyit akkor annyit ad,nem pakolja feleslegesen tele őket,tudván hogy nem fogy el,ők sem esznek meg 2 nap után semmit szivesen.

2012. szept. 10. 12:06
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
hála istennek az enyém nem hiszi azt... bár előtte se volt ilyen 'megtömlek kajával kicsi fiam' típus, a barátom sokszor péksütit evett az egyetemen, pedig vihetett volna otthonról. Egyébként azt hiszi, hogy ezzel jót tesz! Túl gondoskodó.
2012. szept. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Ez meg a jobbik fajta anyos:) Az en anyosom meg felse hivja csak amikor penzre van szuksege, pedig a parom sem keresi degeszre magat! Az en Anyam pl nem szokott fozni csak azert hogy elvigyem! Miert?En bena vagyok? vagy a parom az?Nem! Mindketten tudunk fozni, es ha ugy van idonk akkor egyutt fozunk es megosszuk egymas tapasztalatait!
2012. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Anyukák nagyon aggódósak:)

Mikor párom hozzámköltözött nálam is párszor elszakadt az a bizonyos cérna..pl hogy eszik -e rendesen,meg mindig azzal csesztette a páromat hogy mennyit fogyott pedig semmit nem fogyott.. Párom meg már ideges volt folyton hogy ezzel piszkálja.

Hál isten ez pár hétig tartott aztán belenyugodott hogy nem hal éhen a gyermeke mivel etetem rendesen :D

Elhiszem hogy bosszant a dolog,de párodnak kell beszélnie az anyukájával,rád nem fog hallgatni:)

2012. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

Az en anyosom azert szol be, mert nem ugyanugy fozom az adott eteleket, mint o.

De ket ember ha akarna se tudna ugyanolyat kesziteni.


Engem nem erdekel, mondja csak.Fianak, fiunknak izlik akkor semmi problema.



Anyosnak mondjatok meg, hogy nem kell, ennyi.

2012. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha szép szóval nem tudod neki megmagyarázni, hogy "köszönitek, de nem kéritek a főtt kaját", akkor két variációt tudok tanácsolni:

- amit ad, azt eszitek, vagyis te nem főzöl, ennyivel több a szabadidőd, ha pedig elfogyott és éppen nem adott, akkor átmentek és kértek kaját, mondván: amióta ő állandóan traktál titeket, azóta nem főzöl, éppen most nincs mit enni, tehát adjon!

- másik: amit ad, azt lefagyasztod, amikor viszont pénzt kér, megmondod neki: azt sajna nem tudok, de őrizgetem azokat a kajákat, amiket idehordott, úgyhogy most vissza-adod nekik, hogy éhen ne haljanak!

Valamelyiket bevetném, talán észheztér!

2012. szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Pár hétig engem se bosszantott volna,de már több mint 1 éve tart.

Párom is mondta már rengetegszer hogy fejezze be,nincs pénze,ne költse olyan kajára ami nem fogy el.Pedig többször mondtuk hogy a múltkorit is ki kellett dobni,mert megromlott,nem birtuk megenni.

És nem,nem érti hogy nem kell annyi,főképp hogy én sokmindent meg se eszek,mert nem úgy főzi ahogy én szeretem.

(Párom megeszi,szereti a főztöm,többször volt már hogy elhoztuk az anyjától a kaját vasárnap,hétfőn főztünk mást,mert nem talált ehetőt benne...)

2012. szept. 10. 12:23
 9/18 A kérdező kommentje:

Nem lakik annyira közel,hogy heti többször átmenni,2 hetente is sok a benzin,és nem is enném a főztjét szivesen gyakran.

Fagyasztóm sincs csak egy picike,ez se megoldható,irtam.

2012. szept. 10. 12:25
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :D mi nagy nehezen elértük, hogy csak 1 napi kaját csomagoljon, bőven elég. Főleg, hogy kicsi a mélyhütőnk, tehát le se tudjuk fagyasztani.

Nem azért, mert nem tudnék főzni, szerencsére nincs ebben civakódás, hogy ki főzzön rá, tudja, hogy tudok főzni, sokszor recepteket cserélünk. Csak ő úgy gondolja, hogy legalább azzal is segít, ha csomagol 3 napi kaját, de nem kell, mert úgyse esszük meg.

2012. szept. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!