Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy kérvényt kell...

Normális, hogy kérvényt kell benyújtanom, hogy bemenjek mamám házába?

Figyelt kérdés

Mamám nem rég halt meg. Azóta anyám( ő anyja volt mamám) majdnem hogy kitiltott mindenkit a házból.

Ma át mentem volna oszt anyám nagy undok stílusban, hogy minek mész át, nem szálloda stb.


Kis háttér infó. Nem igazán voltak jó viszonyban. Amíg nem lett beteg mamám addig anyám egy-két alkalommal ment át évente, pedig 10 perc sincs sétában az út, ha telefonon beszéltek annak is veszekedés volt sokszor a vége.


Én viszont nagyon közeli viszonyban voltam vele. Mindennap telefonon beszéltem vele, minden héten átmentem, amikor kicsi voltam ő vele mentem nagyon sokszor orvoshoz, ha beteg voltam akkor is mindig nála voltam, nyaranta volt hogy heteket voltam ott folyamatosan. Ha postára, gyógyszertárba, boltba kellett menni vagy a ház körül segíteni akkor is nekem szólt, nem anyámnak, pedig a fűnyíráson kívül egyik sem volt férfi munka. Azt is sokáig csak nekem mondta el, hogy hol tartja a pénzét.


Amikor elvolt neki törve lába, karja vagy amikor már a betegsége miatt nem bírta, akkor takarítani nővérem takarított nála, fürdeni ő segített neki.


Mi ezt iskola, aztán munka mellett csináltuk, anyám pedig háztartásbeli. Belemehetünk, hogy kinek lett volna több ideje... Nem panaszkodás miatt írom ezeket, mert nagyon szivesen segítettem és voltam mamámnál, sőt ő tartottam a hozzám legközelebb álló embernek a világon.


Mivel gyors lefolyású volt a betegsége, ezért fogalmazhatunk úgy is, hogy már a halálos ágyán feküdt, mikor anyámnak eszébe jutott, hogy jéé nekem van egy anyám.... Amíg élt addig rá se bagózott szépen fogalmazva, most meg ő a kisfőnök?


Nekem meg nővéremnek ugyanannyi jogom van ott lenni, már csak azért is mert mi szivesebben voltunk látva.



Mielőtt valami végtelen jó indulatú emberke elkezdene találgatni, azért mentem át hogy összeszedjem a dolgaimat amik még ott voltak.



okt. 11. 18:38
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%

Ha mamád azt akarta volna, hogy az unokái is részesüljenek az örökségből, akkor végrendeletet kellett volna írnia. Nem tudom, milyen viszonyban vagy anyukáddal, ha jól sejtem, nem jó. A kérdésre, hogy "most meg ő a kisfőnök?"

azt kell válaszolnom, hogy: nem, ő a nagyfőnök. Ha végrendelet nincs.

Próbáljátok rendezni a kapcsolatotokat, mert ez senkinek sem jó, és talán sok minden tisztázható, ha megbeszélitek.

okt. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

Igen, 17 es, itt mind jogászok vannak, aki csak jogi szempontból tudják megközelíteni a kérdést és megfelelő bizonyítékok beszolgáltatása után (lakcím, lábméret, kor, nem, párzási hajlam) megmondják a verdiktet!

Ha nem akar ismerkedni, lekamuzzák a szerencsétlen incelek!

okt. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
32%

Talán ne dobálózzon a jog szóval meg ti sem, ha nem tetszik a jelentése.

Amúgy kérdező, aranyos, hogy beismered, hogy nagyanyád ugyanúgy nem volt képes elfogadni anyád elveit, gondolkodását, ugyanúgy a sajátját fújta, mint fordítva, de mégis kizárólag anyádat tartod emiatt szemétnek.


Készülj fel, hogy anyukád esélyesen el akarja adni a házat és ebbe semmi beleszólásod nem lesz.

okt. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
30%
De miért olyan fontos neked a halott nagyanyád házába járkálni, mit csinálsz ott, amit anyád, az örökös nem tud megcsinálni? Minek akarsz odamenni?
okt. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%
Ez off, de megakadt a tekintetem azon, hogy csak a fűnyírást tekintetted férfi munkának. Nőként én nyírok füvet, viszont bőszít, ha bizonyos dolgokat tőlem várnak, mert nő vagyok.
okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Gondolom, kicsit emlékezni, nosztalgiázni is akar a mama házában. Anyád biztos megértené, ha ezt mondanád neki, talán veled is menne, kicsit közelebb kerülnétek egymáshoz.
okt. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
54%

Gondolom lényegében otthonod az ház. Hát igen, szállása sokfele lehet az emberenek, *otthona* viszont, még ha talán nem is csak egy, de az mindig egy kicsit kényesebb ügy, az nem pótolható csak úgy.


Elvileg jobb, ha egy kertet és egy régi házat azok gondoznak, akiknek érzelmileg már eleve sok hozott munkájuk van benne.


Elképzelhető, hogy sikerül megegyeznetek Nektek testvéreknek anyukátokkal, bár a szétesett magyar társadalom nem kedvez a hosszútávú előre gondolkodásnak.


Anyukád szempontjait nem látom, fiatalabb nem lesz, a magyar társadalom meg még jó pár évig, talán évtizedig szintén nemigen fog javulni, valószínűleg jó darabig még töredezett, szétesett marad, összeomló közszolgáltatásokkal. Ebben a közegben egy ilyen fokú érzelmi törést bevinni a családba pont egy ilyen életkorban és társadalmi közegben egy 40-60 közötti nőnek elvileg nem lenne érdeke, hacsak valami okból nem számol nagyon rövidtávú módon. Próbáljatok tanácsot, segítséget kérni valamilyen mediátori, közvetítői szakemberektől, esetleg családteraputától. lehet hogy lesznek pontok, ami mentén meg lehet egyezni.

okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!