Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy kérvényt kell...

Normális, hogy kérvényt kell benyújtanom, hogy bemenjek mamám házába?

Figyelt kérdés

Mamám nem rég halt meg. Azóta anyám( ő anyja volt mamám) majdnem hogy kitiltott mindenkit a házból.

Ma át mentem volna oszt anyám nagy undok stílusban, hogy minek mész át, nem szálloda stb.


Kis háttér infó. Nem igazán voltak jó viszonyban. Amíg nem lett beteg mamám addig anyám egy-két alkalommal ment át évente, pedig 10 perc sincs sétában az út, ha telefonon beszéltek annak is veszekedés volt sokszor a vége.


Én viszont nagyon közeli viszonyban voltam vele. Mindennap telefonon beszéltem vele, minden héten átmentem, amikor kicsi voltam ő vele mentem nagyon sokszor orvoshoz, ha beteg voltam akkor is mindig nála voltam, nyaranta volt hogy heteket voltam ott folyamatosan. Ha postára, gyógyszertárba, boltba kellett menni vagy a ház körül segíteni akkor is nekem szólt, nem anyámnak, pedig a fűnyíráson kívül egyik sem volt férfi munka. Azt is sokáig csak nekem mondta el, hogy hol tartja a pénzét.


Amikor elvolt neki törve lába, karja vagy amikor már a betegsége miatt nem bírta, akkor takarítani nővérem takarított nála, fürdeni ő segített neki.


Mi ezt iskola, aztán munka mellett csináltuk, anyám pedig háztartásbeli. Belemehetünk, hogy kinek lett volna több ideje... Nem panaszkodás miatt írom ezeket, mert nagyon szivesen segítettem és voltam mamámnál, sőt ő tartottam a hozzám legközelebb álló embernek a világon.


Mivel gyors lefolyású volt a betegsége, ezért fogalmazhatunk úgy is, hogy már a halálos ágyán feküdt, mikor anyámnak eszébe jutott, hogy jéé nekem van egy anyám.... Amíg élt addig rá se bagózott szépen fogalmazva, most meg ő a kisfőnök?


Nekem meg nővéremnek ugyanannyi jogom van ott lenni, már csak azért is mert mi szivesebben voltunk látva.



Mielőtt valami végtelen jó indulatú emberke elkezdene találgatni, azért mentem át hogy összeszedjem a dolgaimat amik még ott voltak.



okt. 11. 18:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%

Ja. De most, hogy megvannak a cuccaid, akkor nincs gond tovább.


Egyértelmű, hogy anyád nem kedvelte az anyját: én is a saját szememmel látom, hogy a saját anyám mennyivel több szeretetet mutat a lányom iránt, mint amennyit én valaha tapasztaltam. Szóval nem tudhatod, mi áll emögött.

okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom mi áll minden mögött. Mindkettőnek volt egy elképzelése mindenről és az esetek nagy részében nem bírták elfogadni, hogy nem ugyanazok az elképzeléseik és engedni sem engedtek.
okt. 11. 19:09
 3/27 anonim ***** válasza:
63%

Anyádnak minden joga megvan arra, hogy ne engedjen oda, ugyanis a mama halála óta ö a ház tuljdonosa, és mint ilyen, ö döntheti el, ki mehet be és ki nem.

Neked semmit közöd jogilag a házhoz, ezt kénytelen vagy tudomásul venni.

okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
74%

"Nekem meg nővéremnek ugyanannyi jogom van ott lenni"


NEM, NEKTEK semmi jogotok ott lenni, ha a tulajdonos (anyátok) nem akarja

okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%

Emberek, ne legyetek ennyire autisták, a "jogom/jogos/jog" szónak van morális értelemben vett köznyelvi definíciója is. Szinte biztos vagyok benne, hogya kérdező tudja, ha a ház az anyja tulajdona, akkor ő szabja meg, ki jár a házan.

Szerintem amúgy nyilván nem normális, de sajnos valószínűleg jogszerű.

okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%

"Anyádnak minden joga megvan arra, hogy ne engedjen oda, ugyanis a mama halála óta ö a ház tuljdonosa, és mint ilyen, ö döntheti el, ki mehet be és ki nem.


Neked semmit közöd jogilag a házhoz, ezt kénytelen vagy tudomásul venni."


Amíg nem volt hagyatéki, addig nem tulajdonosa az örökösök semminek sem. És a hagyaték vagy fél év, biztos nem volt még, ha nem rég halt meg a nagymama.


És nyilván nem jogi oldalról érdeklődik a kérdező.

okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
9%

Ki tudja megérteni az ilyen agyament viselkedést, hogy egy szűkeszű miért viselkedik lobotomáltként?

Mert bolond lyukból bolond szél fúj!

Mert túl szép lenne az élet ha mindenki normális lenne!

Úgyhogy a gondviselés elszór minden családban egy két rontópált, aki mindenki életét fokozatosan mérgezi, es ami lényeg, állandóan!

okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
12%

Azért születtünk a földre, hogy a lelkünk fejlődjön.

Ha kényelemben lennénk, normális kedves szülőkkel, az életünk szép és zökkenőmentes lenne, de nem sarkallna minket fejlődésre, ami menekülés által történik.

A végén már olyan szar lesz a helyzet, hogy futni kell a hulye szülőtől, aki már habzó szájjal az életünkre tör . Ez a kiválasztottak útja.

Ezek a szülők javarésze nem is humanoid, hanem robotszerűen programált az agya, a reakciói mint egy vírusos program, meg lehet nézni minden például nárciszikus személyiségzavarú ember identikusan viselkedik, a kínai az orosz nárci a magyar mind egyformán nyilvánul meg.

Mert ugyanaz a szoftver vezérli őket, ugyanaz a reakció, motiváció, habitus.

okt. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Maradjunk annyiban, hogy neked fogalmad nincs arról, hogy pontosan milyen szülője volt anyukádnak annak idején a te szeretett nagymamád. Te évtizedekkel később egy teljesen más életszakaszban, teljesen más viszonyrendszerben ismerted.

Senki nem akar direkt rosszban lenni a saját anyjával, szóval biztos vagyok benne, hogy anyukádnak rengeteg sérülése van, és azt is valószínűsítem, hogy nem anyád volt a kedvenc gyerek. Bizony ezek nem múlnak egy csak úgy, és a rossz viszony az mindig csak egy következmény.

Nem anyukádat akarom most mentegetni, mert senki nem tökéletes, de a szülő-gyerek viszony elsősorban a szülőn múlik. Szóval próbálj meg kicsit árnyaltabban gondolkodni, mert biztos vagyok benne, hogy a nagymamád nem volt olyan jó anya, mint azt te hiszed.


A házba meg az mehet be kedvére, aki megörökölte. Te is örökös vagy? Ha igen, akkor beszéld meg anyukáddal, ha nem, akkor meg sajnos ez van.

okt. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 NTBS ***** válasza:
56%

Teljesen.

Az ő öröksége.

okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!