Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Normális, hogy kérvényt kell...

Normális, hogy kérvényt kell benyújtanom, hogy bemenjek mamám házába?

Figyelt kérdés

Mamám nem rég halt meg. Azóta anyám( ő anyja volt mamám) majdnem hogy kitiltott mindenkit a házból.

Ma át mentem volna oszt anyám nagy undok stílusban, hogy minek mész át, nem szálloda stb.


Kis háttér infó. Nem igazán voltak jó viszonyban. Amíg nem lett beteg mamám addig anyám egy-két alkalommal ment át évente, pedig 10 perc sincs sétában az út, ha telefonon beszéltek annak is veszekedés volt sokszor a vége.


Én viszont nagyon közeli viszonyban voltam vele. Mindennap telefonon beszéltem vele, minden héten átmentem, amikor kicsi voltam ő vele mentem nagyon sokszor orvoshoz, ha beteg voltam akkor is mindig nála voltam, nyaranta volt hogy heteket voltam ott folyamatosan. Ha postára, gyógyszertárba, boltba kellett menni vagy a ház körül segíteni akkor is nekem szólt, nem anyámnak, pedig a fűnyíráson kívül egyik sem volt férfi munka. Azt is sokáig csak nekem mondta el, hogy hol tartja a pénzét.


Amikor elvolt neki törve lába, karja vagy amikor már a betegsége miatt nem bírta, akkor takarítani nővérem takarított nála, fürdeni ő segített neki.


Mi ezt iskola, aztán munka mellett csináltuk, anyám pedig háztartásbeli. Belemehetünk, hogy kinek lett volna több ideje... Nem panaszkodás miatt írom ezeket, mert nagyon szivesen segítettem és voltam mamámnál, sőt ő tartottam a hozzám legközelebb álló embernek a világon.


Mivel gyors lefolyású volt a betegsége, ezért fogalmazhatunk úgy is, hogy már a halálos ágyán feküdt, mikor anyámnak eszébe jutott, hogy jéé nekem van egy anyám.... Amíg élt addig rá se bagózott szépen fogalmazva, most meg ő a kisfőnök?


Nekem meg nővéremnek ugyanannyi jogom van ott lenni, már csak azért is mert mi szivesebben voltunk látva.



Mielőtt valami végtelen jó indulatú emberke elkezdene találgatni, azért mentem át hogy összeszedjem a dolgaimat amik még ott voltak.



okt. 11. 18:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
25%

9 es, sajnos én is így gondolkodtam mint te, hogy csak a szülő hibája kell legyen, ha a gyerek paraszt vele, vagy undok, de rájöttem, a saját bőrömön hogy nem így van!

A lányomnak mindent megadtam, mindentől kíméltem, odaadtam neki az utolsó forintjaimat is, hogy neki legyen. Százezreket.

Szeretetet kapott, meselolvasást, otthon voltam vele 5 éves koráig babugasgatást, mielőtt felhorkannál hogy biztos pénzt adtam csak es nen szeretetet) és megis egy belátástalan, rideg, követelőző undok lett belőle, aki születésnapomra azt se mondja isten éltessen édesanyám!

okt. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

9

Ez igen! Ze pszichológioából doktoráltál? :D Itt minden második ember hót ismeretlenek gyermekkorát elemzi ki a semmiből.


Csak szólók, a kapcsolatuk később is megromolhatott valami miatt, és nem, nem mindig a szülő a hibás. És még te emlegeted az árnyalt gondolkodást :)

okt. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
53%

"Nekem meg nővéremnek ugyanannyi jogom van ott lenni..."


Orbitális tévedés. NULLA jogotok van ott lenni. Anyad az örökös, neki van joga.

okt. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
15%
Egyébként nem tudom, honnan veszik egyesek, hogy fél év a hagyatéki, a sógorom decemberben meghalt, a párom februárban már megkapta a végleges határozatot az örökségröl.
okt. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, vigyázz milyen szavakat említesz a szövegben, mert ha kiejted a szót, hogy jog, akkor rádlép 5 kockafejű autista akik neked szigorúan a jog szempontjából fogják elemezni a családi helyzeted, paragrafusonként.

Es offolnak a végtelenségig.

Nem értik a lényeget.

okt. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
60%
Szerintük a morális rész nem számít, elhanyagolható, ha valami a neveden van, jogod van kizárni ok nélkül a családtagjaid, mert a TIED, jogod van átlépni bárkin, kibaszni akárkivel, ameddig nem sérti a jogot, csak a morális kódot! Ami ezen a fórumon nincs legtöbbnek!
okt. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
44%

A 15-ösnek fogalma sincs sem az autizmusról sem az általa említett egyéb pszichikai problémákról, az Ö értelmi szintjét minösíti, ha ilyen hülyedségeket ír.


Egyébként a feltett kérdést csak jogilag lehet megválaszolni, a ház az anyáé, ettöl kezdve ö dönti el, ki mehet oda és ki nem.

okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%
Na offolj 17 es, írjad le te is ismételd mint a papagáj a jogot!
okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%
Nem normális. Lehet tudni, miért nem került az érzelmileg érintett rokonok közös gondozásába a ház? Úgy lehetne a legjobban megoldani az állagmegőrzésést, mert úgy oszlik meg legjobban a törődés. El akarja adni? Az érzelmileg érintettek megkérdezése nélkül nem szép dolog, de lehet, hogy más módon meg lehet győzni hogy várjon vele. Mondjátok neki talán, hogy ti fel tudjátok növelni az értékét, biokertet tudtok csinálni, valami ilyesmit.
okt. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
78%

17


Csak jogilag lehet megválaszolni? Hogy tessék?:D A kérdésben az szerepel, hogy NORMÁLIS-e. Ez a központi téma, nem a jogi oldala, istenem. Ha jogi tanácsot akarna, nem ide írja ki, hanem a politika/törvények-jog kategóriába. Ennyi józan paraszti ésszel áldjon már meg az isten, légyszíves:DD

okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!