Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ismerősi körötökben mennyire...

Ismerősi körötökben mennyire szoktak elmenni anyósék a meny/vej különleges táplálkozásának való megfelelésben vendéglátáskor? Tehát mennyi erőfeszítést tesznek annak érdekében, hogy neki olyat szolgáljanak fel, ami megfelel az étrendjének?

Figyelt kérdés
szept. 14. 13:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Sógornőm erősen cukorbeteg. Anya nagyon odafigyelt, hogy még véletlenül se legyen az ő ételében se cukor, se túl sok szénhidrát. Külön főzött neki mindent. Amikor egy ilyen nagyon low carb cukormentes sütit csináltunk és jól megkritizálta, onnantól kijelentette anya, hogy ez volt az utolsó eset, hogy bármit is külön főzött neki. Ha zabálni akar, hozzon magának otthonról. És valóban azóta nem főz külön, persze a sógornőm mindig kiakad, hogy nem tud nálunk mit enni.
szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
61%

Gluténérzékeny vagyok. Még sohasem lett bajom az ottani ételektől :)


Annyi, hogy tésztát külön főzünk nekem és én viszek saját kenyeret a reggelikhez.

szept. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valakik előnyben vannak, pl. aki vegetáriánus, annak viszonylag egyszerű, mert csak nem szed húst.

De pl. nálunk bonyolultabb, mert nálunk gyulldáscsökkentő étrendről van szó, ami sokkal szigorúbb:

Tilos minden ami finomított és fehér, ezért teljes kiőrlésű liszt lehet csak, és barna rizs. Márpedig a legtöbb ember otthon fehér lisztet és fehér rizst használ, ízét se szokták szeretni a barnának.

Tilos minden olaj az olívaolajon kívül (avokádó olaj is lehet, de ki használ olyat). És a legtöbb ember nem olívaolajjal főz otthon, meg rengeteg boltban vásárolható feldolgozott ételben vannak olajok, mind tilos.

Tilos a hozzáadott cukor, tilos a túl sok só.

Tilosak az olyan boltban vehető ételek, amikben sok az adalékanyag.

Nagyon kell figyelni pl. a telített zsírsavak mértékére, nehogy sok legyen per nap.

Jöhet a laktóz, glutén, hús, mert nincsenek ételérzékenységek viszont. Persze attól még a tehéntejes tejtermékek olyanok, hogy csak keveset lehet belőlük egy nap.

szept. 15. 20:34
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

#13 Ilyen étrendhez nem várható el, hogy igazodjanak.


Én nehezített teherbeesés miatt diétáztam mindenre, 2,5 év próbálkozás után már ez is ilyen utolsó szalmaszál volt, amibe kapaszkodtam.

Glutén, tej, cukor, vöröshús és szója mentesen érkeztem, mellé figyeltem, hogy csak lassú szénhidrátot egyek.

Én ezen a ponton vittem magammal a saját kajám vendégségbe. Megkérdeztük előre mi lesz és hasonlót csináltam magamnak. Ebből is sértődés volt, de nem érdekelt, inkább minthogy csak rizset tudjak enni...

szept. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
42%

Fú, kérdező, ez azért komplikált. A helyedben, az egészséged érdekében vinném magammal az ételt otthonról. Nem kockáztatnék. Persze előre megbeszélve, nehogy sértődés legyen. Mondd, hogy azért viszed, mert nem akarod őket ezzel terhelni.


Vagy vigyél egy receptet, hogy konkrétan ezt kéred. Látni fogod, mi a reakciójuk, ha nem pozitív, akkor hagyd, legközelebb vidd magaddal az ételt.


Ha mondjuk ismered anyósod, hogy megígéri, hogy főz neked külön, de mégsem teszi, te meg ott ülsz üres gyomorral, vagy még rosszabb, hazudik, hogy mi van az ételben, így te rosszul lesze tőle. Na oda többet be nem tenném a lábam! És remélem ilyen esetben a férjed/feleséged is kiáll melletted.

szept. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
*Igen, valószínűleg sértődés lesz így is, ahogy a 14-es írja, jogos. De inkább sértődjenek csak meg, hogy viszed a saját ételt, mint hogy megpusztulj a gyulladásban, na...
szept. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
Utálom az anyósomat, apósomat viszont kedvelem, de ha nagyon ritkán meglátogatnak (hálaisten két évente egyszer) akkor olyat rakok eléjük amit szeretnek. Mondjuk ebédre meg úgy kifejezetten kajálni nem szoktak, mivel nagyon max 1 órát vannak itt, így csak sütit sütök, de abból is olyat, amilyet szívesen esznek. Szüleimnek szint úgy, bár ő nekik viszek kaját kóstolóba ha valami újat csinálok.
szept. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%

Bár nincs semmi különleges étrendünk, de anyám amióta a férjemmel élek, mindig a férjem kedvenceit főzi. Ha lenne valami étrendje, 100%, hogy alkalmazkodna a látogatásokkor.

Én csak diót nem tudok enni, anyósom amúgy se sok diósat süt, de tudja, hogy nem ehetem meg, és nem csinál olyat, mikor mi megyünk hozzá. Másik menye cukorbeteg, ezt is mindig figyelembe veszi.

tegnapelőtt 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
62%
Nekem IR, PCos, laktóz, és anyósom mindig figyel rá, hogy legyen amit ehetek. Ha nem biztos valamiben, felhiv és megkérdezi. Még növényi tejet meg cm Nutellat is vett nekem, hogy én is tudjak enni a palcsintából. Nagyon cuki nő, nagyon szeretem.
tegnap 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!