Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ismerősi körötökben mennyire...

Ismerősi körötökben mennyire szoktak elmenni anyósék a meny/vej különleges táplálkozásának való megfelelésben vendéglátáskor? Tehát mennyi erőfeszítést tesznek annak érdekében, hogy neki olyat szolgáljanak fel, ami megfelel az étrendjének?

Figyelt kérdés
szept. 14. 13:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Az én esetemben ez történik. Nem kell elvárni nagy dolgot, de azért egyféle fogás biztosan jut nekem is vegetáriánusként. Nem lesz az egész menü húsmentes, de tudok enni. Szerintem ez teljesen rendben van, elvégre minek hívnak vendégül ebédre, ha nem akarnak adni semmit.
szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk anyósom mindig olyat főz, amiről tudja, hogy szeretjük. Mondjuk nincsenek speciális igényeink, de tudom, hogy odafigyelne, ahogy sógornőmre is, aki vega, neki mindig főz húsmenteset.
szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyósom képes 5 fogást úgy készíttetni (ő nem főz), hogy én ne tudjak semmiből enni. Amibe nem feltétlenül szükséges, vagy amibe egyáltalán nem illik abba is beleteszik azt, amire én allergiás vagyok, majd fejhangon sápítozik, hogy "jaj, hát te ezt sem szereted?". Nem is járok hozzá vagy 20 éve.

Én minden vendégem kedvére készítek ételeket, akkor is, ha nem betegség miatt étkezik máshogy.

szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk nincs ilyen a vegaságot kivéve. Így én csak köretet eszem, meg sajtot.
szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk pl semennyire. Vega vagyok. Nagyon viccesen bevágják a párom anyjáék hogy van cékla konzerv esetleg. HUEHUEHUEEEEEE az vega!

De persze ha mondom, hogy nyugi ettem mielőtt jöttem, mert tudtam hogy itt úgyse kapok semmit, akkor megsértődnek.

szept. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Figyelembe veszi anyósom a bélbetegségem miatti speciális étkezésem, általában külön készít nekem egy fogást, amíg a többiek mást esznek, jófej.


Anyukám pedig szintén figyelembe veszi a veje betegségét, és úgy főz neki (tesóm férjének). Annyira erősen gluténérzékeny, hogy külön fakanál, minden van, csak az ő ételeihez. És szerintem ez a normális, a törődés a családtaggal.


Még az alkohol-téma is okés. Nem itatnak le senkit anyósomék, szüleim, sógoromék, nem erőltetik az alkoholt.

Kérsz? Nem. Okés.


Nincs az, hogy miért "nem iszol, mi bajod, terhes vagy??" (férfiaknak tetszőlegesen behelyettesíthetően "b*zi vagy??")

szept. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Mennyem laktózérzékeny. Ha vendégségbe jönnek, mindent laktózmentes alapanyagból készítek. A megmaradt alapanyagokat (pl. tej vaj, sajt) elcsomagolom nekik. :-)
szept. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk a barátom laktóz érzékeny. Persze anyámék odafigyelnek erre, ugyanis ő erről nem tehet.

Ha valamilyen "divatos" hulyeseget követne pl vegánság akkor nem érdekelné az már őket.

szept. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

tejfehérje, tojásfehérje és glutén mentesen kell étkeznem betegség miatt. Ez gyakorlatilag vegán étrend rengeteg hússal.

Tesomat nem érdekli, így eszek mielőtt megyek oda vendégségbe, de mindenki más viszont figyelembe veszi. Mindig van olyan amivel jól lakom

szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

3.

Jó féreg ember. :(

szept. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!