Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom FALUN napi szinten...

Anyósom FALUN napi szinten azon panaszkodik,hogy ugatnak a kutyák,nem tud tőle aludni,miért nem tanítja meg a gazda,hogy ne ugasson a kutya.. Hogy építsem le ezzel a hülyeségével?

Figyelt kérdés
Ő is,ahogyan én is, vidéki volt, most 60 éves. Most is vidéken élünk. Állandó szinten azon morgolódik a kocsiban, vagy beszélgetésnél,hogy ő füldugóval sem tud aludni,mert a szomszéd kutyái így meg úgy..Más témát sem ismer..És hozzátenném azt is,hogy mellettük nincs is kutya, hanem a mi szomszédaink kutyáját hallja, tehát engem merőben jobban kellene,hogy zavarjon mivel én hallom az ugatását, meg a bozótosban való zörgését is. (kuvasz a kutya). Nagyon gyűlik bennem,hogy megmondjam a kutyának az a dolga,hogy ugasson,ha ennyire nem bírja dugó mellett sem,akkor költözzön városba..Hogyan intézzem el békés módon,de úgy,hogy vegye a lapot,és nincs igaza?
máj. 24. 11:27
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
43%
Te akartad a kutyát, akkor hallgasd te. Másnak nem kötelező elviselnie. Igen, vidd be a lakásba. Egy madár a bús életben nem lesz olyan idegtépően hangos, mint egy éjjel csaholó kutya.
máj. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
32%

29# Ha direktben rákérdezünk és 6 szomszédból 5 azt mondja őket nem zavarja, akkor hazudhatnak ugyan, de minek?

Falu. A mi utcánkban pl. van ló és birka, akiknek idehallatszik a nyerítése/bégetése és van a szomszédban csirke, akiknek a reggeli kotlására ébredek. De a madarak is meglehetősen hangos mókát levágnak hajnali 4-től, 8-tól meg röffennek be a fűnyírók, este 9-ig szól flex, láncfűrész, a szomszéd hasogatja a fát, vagy a második szomszéd kertipartija hallatszik át hajnali egyig. Gyerekek játszanak visongva az utcán, heti egyszer megy a tejes autó, meg egyszer a szóljanyádnak... A futárok és a postás dudálva jelzik az érkezésüket, véletlenül sem telefonon, vagy csengetve. Nyáron pedig rendszeresen riaszt valaki(k) riasztója hajnalban, mert elmentek nyaralni és nincs aki kikapcsolja, távfelügyeletre befizetni meg drága. Nyaranta egész késő estig hallatszik ki duruzsolás és gyerek kacaj az udvarokból, vagy éppen a medencében pacsálás hangja. Az, hogy néhol ugat 5-5 percet egy-egy kutya, vagy vernyognak a macskák kb. ugyanilyen alapzaj. Szerintem nem bent kell tartani a kutyát, lovat, csirkét, birkát, anyóst, láncfűrészt, gyereket, fűnyírót mindenáron, hanem hogyha olyan tápos valaki, hogy őt minden ilyesmi "zaj" zavarja, akkor nem kell falura költözni. Részemről nagyon boldog életet tudok élni ezekkel a hangokkal és ezerszer inkább ez, mint egy lakásban hallgatni, ahogy a szomszéd fingik/böfög/szexel/üvölt a gyerekével, vagy éppen agyonbecsült panelnyuszikutyus vakkantgat az erkélyen sípoló hangon.

Egyébként jelenleg nincs kutyánk, pont azért, mert most nem férne bele az időnkbe felelősen tartani, az "udvarra kicsapásnak" meg továbbra sem vagyok a híve. Csak egy saját példát írtam a válaszomban, hogy nem minden fekete, vagy fehér, így nehéz igazságot tenni. Egy munkakutyát (pl. pásztor) nem fognak bent tartani, ellenben nagyon is tarthatják felelősen ígyis, jobb helyeken sokkal inkább megbecsült családtag, mint csinikecsivava a negyediken, így nehéz igazságot tenni, hogy a kedves mama tolja-e túl, vagy valóban a gazdák hozzáállásával van a gond.

máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
48%

Direktben sem fognak igazat mondani, mert akkor azt hiszik oda a jó szomszédi viszony. Tapasztalat.

Te boldog vagy ezekkel a zajokkal, más meg azért költözik vidékre, mert nyugalmat akar. Ha engem zavar valami, akkor igenis szólok érte, mert nem vagyok olyan szolgalelkű csicska, hogy mindent el kelljen tűrnöm azzal a címszóval, hogy “falu”. Mi nem flexelünk hajnalban meg éjjel, a gyerekem se ordít naphosszat odakinn. Ez a munkakutyázás meg nekem mezőgazdászként kezd unalmas lenni. Már nagyon nem modern és hasznos dolog kutyával tereltetni… Igen ritka is egyébként.

máj. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
25%

33# Az nem az én problémám. Akkor őrlődjön csendben.


Ha képben vagy, akkor gondolom tudod mi a különbség terelő és őrző/pásztor kutya között, de engedjük el. A pásztornak sok esetben éjjel is dolga lehet és igazán nem mondható, hogy napközben tutira nem fáradnak el, nem foglalkozik velük senki. :) Ettől még értem, hogy te milyen gazdákra gondolsz és egyet is értek, csak nem gondolom, hogy a kérdésben feltétlenül erről van szó, vagy hogy általánosítani kéne, mert nem lehet. Bőven benne van, hogy az anyós túlérzékeny.


Sehol nem írtam, hogy éjszaka flexelnek, meg hajnalban jön a tejes autó. Mindennek megvan a maga ideje és ezt faluhelyen még be is tartják zömében. Azt írtam, hogy vannak alapzajok, amiket egy faluban tudomásul kell venni. Szólhatsz azért, mert a szomszéd 8-kor már nyírja a füvet, a kakas 4-kor kukorékol, a lova meg 6-kor nyerít, de ha ott 30 éve ez elfogadott, akkor max körberöhögnek és csinálja mindenki tovább a dolgát. Részemről kb ilyen az is, ha Bundás éjjel vakkant 4-szer 5-öt. Ha nyugalmat szeretnél és neked ez nem az, akkor javaslom ne falura költözz, vagy legalábbis ne olyan helyre, ahol még él a falusias szellem. Simán lehet kölcsönös toleranciában élni anélkül, hogy mindig mindenki csendben ülne a négy fala között.

máj. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
37%

34-es, neked aztán van türelmed. Egyetértek az írásaiddal, én is belekezdtem de töröltem, mondván nem vagyok olyan hangulatban hogy elmagyarázzak dolgokat, amik ahogy látom nem is érnek célba.

De ettől függetlenül respect.:)

máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
40%

Mezőgazdász vagyok, pontosan tudom mi a különbség a kutyák közt. Már bocs, de egy faluban belterületi portán nem tudsz annyi libát tartani, hogy olyan nagyon kelljen egy kuvasz oda terelgetni… mondom ezt úgy, hogy a mi telkünk 2000 nm, ami nem egy átlag méret kb egyetlen magyar faluban sem..

Érdekes módon a mi falunkban nem elfogadott dolog a szerinted tök okés zajszint. Itt nem dudálgat a postás, mert meg lett mondva neki sok ember által, hogy ott a csengő meg a telefon. Nem visítanak a gyerekek, mert a szüleik foglalkoznak velük. Pedig elég falusias 2000 fő lakik itt, bölcsi, ovi, suli is van, több bolt, vállalkozás, sok gyerek. Vannak kutyák is, mégsem hallgatjuk a csaholást, mert itt normális az, hogy az emberek összeverődnek és elmennek a pár km-rel arrébb lévő kutyasuliba. Lovat meg nem tartanak a falu közepén.

Utolsó meg nyugodtan magyarázkodhat, nem izgatnak a problémái. Akinek kell a kutya, az vállalja, hogy lesznek olyanok, akik igenis szólni fognak, hogy kussoltassa el, mert a kutyának nem az a dolga, hogy ugasson.

máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
9%

36#

- A kuvasz még mindig nem terel, hanem őriz.

- Nálunk teljesen átlag az 1500+ nm-es telek. Mi 3500 nm-en élünk és itt nem az a megszokott, hogy ekkora területen nincs sem művelés, sem állat. Ahol mégis olyan városból szabadultak élnek ekkora telken, mint mi, ott meg nem a birka hangja/szaga az állandó, hanem a fűnyíróé. Dönthet ki-ki kedve szerint, melyik a kellemesebb. :D

- A logikád szerint pedig aki falusias környezetbe költözik, az vállalja, hogy természetesen nyugodtan pampoghat az ott elfogadott és megszokott dolgok miatt, szíve joga. Max körberöhögnek. Jobb esetben még el is könyvelnek városból szabadult prolinak és akkor a szebbik változatot használtam. :)

- Mit értünk elfogadható zajszint alatt? Valahol szabályozzák milyen fűnyírót vehetsz, vagy mekkora dB-lel kukorékolhat reggel a kakas?

- Ezennel pedig be is fejeztem, mert már rég eltértünk a témától és nem kívánok azon vitatkozni, hogy ki a bánatot érdekel délután 3-kor három duda szó, meg este 6-kor egy udvarban boldogan viháncoló gyerek? Ehhez komolyan mennyire kell megkeseredettnek lenni már? :D

máj. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
53%

30-as, ne legyél már ilyen értetlen.


Nyilván nem az zavarja az embert ha EGYSZER-KÉTSZER ugat a kutya, hanem amikor sötétedéstől hajnalig szinte megállás nélkül.

Ahol én nőttem fel gyerekként, meg az első lakás, ahol éltem, ott ez ment a szomszédoknál - gyakorlatilag egész átkozott éjjel ugatot meg vonyított az állat.

máj. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
46%

Menjetek már ezzel a paraszti világ magyarázkodással.

Megyeszékhelyen élek, mindig vannak, mindenhol egész éjjel örjöngő dögök.

Egészen elképesztő, hogy a nyomorék gazdát egy sem zavarja.

Mondjuk mind otthon lébecoló életművész, aki viszont korán kel és komoly munkát végez, az szeretne aludni.

máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
66%
De azért már ne keverjétek össze az egyszer kétszer ugatást, az egész ejjeles ugatassal. Nem ugyanaz....
máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!