Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom butának néz?

Anyósom butának néz?

Figyelt kérdés

Sokszor burkolt megjegyzéseket tesz, hogy én milyen buta meg életképtelen vagyok. Férjemnek már próbáltam óvatosan felhozni ezt a témát, hogy ő ezt észre vette e, vagy csak én látom bele sokszor anyósom szavaiba, de annyit mondott "biztos nem néz butának", szóval előrébb nem jutottam.

Pár napja mondjuk konkrétan ki is mondta anyósom, szóval szerintem így már elég egyértelmű. Az történt, hogy náluk voltunk, és a beszélgetés közben valahogy feljött vicceskedve az a téma, hogy a férjem sose dicsér meg vagy sose bókol nekem. Majd mondja a férjem, hogy na, akkor most bókolok: "szép vagy". Mondom köszi, miért nem azt mondtad hogy okos? (De ezt ne úgy képzeljétek el, hogy komoly beszélgetés volt, tényleg csak poénkodtunk, nevetgéltünk.)

Erre anyósom fennhangon megszólal, hogy hát mert az nem vagy! Na ő már nem tűnt úgy, mintha csak poénkodna... nem is tudtam mit mondjak, csendben maradtam.

Tudom majd sokan lehet azt mondjátok, hogy ez nem is probléma, bolhából csinálok elefántot. Nem tudom miért, de valamiért nagyon zavar, hogy butának hisz. Bár talán valóban nem vagyok okos, de azért butának se gondolom magam. Hogy kéne kezelnem legközelebb, ha hasonló megjegyzést tesz? Mit mondjak? Hogyan reagáljak?

Férjem vagy észre se veszi, vagy ha igen, nem mond semmit ezekre a megjegyzésekre.


ápr. 17. 07:35
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyetértek, anyós sem egy szellemi fáklya. Egyébként hasonló helyzetben, mint a hát mert nem vagy az, kérdezz vissza, hogy miért, te kit tartasz okosnak?

Többnyire ilyenkor az emberek elrugaszkodnak a saját tulajdonságaiktól, mert a nagyotmondás az okoskodás azért könnyebb, mint bölcsen fogalmazni vagy méginkább hallgatni.

Aztán ha mond egy két dolgot, ami azért sok emberben nincs meg, akkor lehet rá reagálni, hogy igen, igazad van, tulajdonképpen ez alapján mondhatjuk, hogy mindannyian buták vagyunk valamiben.

Persze ez az udvarias válasz... Lehet rá azt mondani, ha nem a saját tulajdonságait fényezi, hogy hát ja, akkor ezek szerint magad is ostobának tartod. Mondjuk ez a válasz egyenes út az örök harag felé.

ápr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Az írásképed és az alapján ahogy fogalmazol biztos nem lehetsz "buta".

Szerintem is inkább az önbizalomhiány "zavar be" nálad.

Tanuld meg nem magadra venni anyós megjegyzéseit.

Amúgy ha legközelebb "lebutáz" visszavághatsz azzal, hogy a fia (aki meg sem véd...) ezek szerint még butább, ha téged vett el.

ápr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
91%

Anyósodnál minden esetre biztosan okosabb vagy, mert okos ember még akkor sem tesz ilyen bántó megjegyzést, még akkor sem alázza meg így a másik embert, ha az valóban nem a legélesebb kés a fiókban.

A kedves anyós se nem okos, se nem intelligens, ha így viselkedik.

ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
92%

Én simán visszaszólnék viccesen. Például:


A brit tudósok bebizonyították hogy a férfiak olyan feleséget választanak maguknak akinek a szellemi képessége megegyezik az édesanyjukéval. Így az anyós és a menny egy szellemi szinten van.

ápr. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 Darius- ***** válasza:
92%
Nem kell bizonyítanod neki semmit. Ha nem ezt, majd kitalál valami mást. Megmondod , hogy érdekes a többség máshogyan látja és a férjed is. Még azt is, hogy nem fogsz semmit bizonyítani. Sok sikert kiv. mindenkivel nem kell jóban lenni
ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%
cool story bro
ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Küld el a bánatos francba anyósodat,vagy állj a sarkadra és mond meg anyósodnak meg párod vagy tisztelnek vagy itt a vége.


Én biztos nem hagynám hogy hülyét csináljanak belőlem ott lenne vége mindennek.

ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

#20

Egyikünknek sincs semmi különös végzettsége, én is, anyósom is meg férjem is OKJ-t végeztünk, szakmánk van. Nyelvtudása anyósomnak nincs, nekem és derjemnek nyilván az angol de ez csak azért van mert mi tanultuk, ő nem, más generáció.

Anyósom és én is irodai munkát végzünk.

ápr. 18. 09:10
 29/30 A kérdező kommentje:
*férjemnek
ápr. 18. 09:11
 30/30 A kérdező kommentje:

#24

Ez jó! :)


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

ápr. 18. 09:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!