Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom butának néz?

Anyósom butának néz?

Figyelt kérdés

Sokszor burkolt megjegyzéseket tesz, hogy én milyen buta meg életképtelen vagyok. Férjemnek már próbáltam óvatosan felhozni ezt a témát, hogy ő ezt észre vette e, vagy csak én látom bele sokszor anyósom szavaiba, de annyit mondott "biztos nem néz butának", szóval előrébb nem jutottam.

Pár napja mondjuk konkrétan ki is mondta anyósom, szóval szerintem így már elég egyértelmű. Az történt, hogy náluk voltunk, és a beszélgetés közben valahogy feljött vicceskedve az a téma, hogy a férjem sose dicsér meg vagy sose bókol nekem. Majd mondja a férjem, hogy na, akkor most bókolok: "szép vagy". Mondom köszi, miért nem azt mondtad hogy okos? (De ezt ne úgy képzeljétek el, hogy komoly beszélgetés volt, tényleg csak poénkodtunk, nevetgéltünk.)

Erre anyósom fennhangon megszólal, hogy hát mert az nem vagy! Na ő már nem tűnt úgy, mintha csak poénkodna... nem is tudtam mit mondjak, csendben maradtam.

Tudom majd sokan lehet azt mondjátok, hogy ez nem is probléma, bolhából csinálok elefántot. Nem tudom miért, de valamiért nagyon zavar, hogy butának hisz. Bár talán valóban nem vagyok okos, de azért butának se gondolom magam. Hogy kéne kezelnem legközelebb, ha hasonló megjegyzést tesz? Mit mondjak? Hogyan reagáljak?

Férjem vagy észre se veszi, vagy ha igen, nem mond semmit ezekre a megjegyzésekre.


ápr. 17. 07:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
ápr. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

#1

És ezekre tudsz választ?

Hogy kéne kezelnem legközelebb, ha hasonló megjegyzést tesz? Mit mondjak? Hogyan reagáljak?

ápr. 17. 07:42
 3/30 anonim ***** válasza:
82%

Ki tudnád osztani?

Meg tudnád neki mondani, hogy neked ez rosszul esik, nem érzed magad butának és tudnál következményeket is felállítani?

Mondjuk csak a férjed megy, te nem mész, hozzátok sem mehet.

Ha viszont a "mit fognak gondolni" mantra miatt a fejedben nem tudsz határt húzni, akkor nem fogsz tudni mondtokat mondani neki, bármit is írunk.

Neked nincs önbecsülésed, a férjed is csak akkor dícsér, ha kéred (wtf?)

ápr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt okos dolog hogy el hallgattál és nem álltál ki magadért.
ápr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
72%
Hát hallod, tényleg nem vagy okos, na.
ápr. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Valóban nincs önbecsülésem. Ezt eltaláltad. Pszichológushoz is jártam egy időben, többek között emiatt is + dühkitöresek, depresszió, gyerekkori trauma stb. Mindegy. Vegyük úgy akkor, hogy nem írtam ki ide semmilyen kérdést.
ápr. 17. 08:09
 7/30 A kérdező kommentje:

#5

Tudom.

ápr. 17. 08:10
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Te nem buta vagy, (a fogalmazásod,és a helyesírásod nem erről árulkodik),hanem önbizalomhiányos,amit anxósod kiszagolt,ezért próbál még mélyebbre rakni téged.
ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
27%
Ha tudod hogy nem vagy okos akkor miért baj ha más is tudja?
ápr. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
97%

Tervezel változtatni a dolgokon?

Mert segítség csak akkor van.

ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!