Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom butának néz?

Anyósom butának néz?

Figyelt kérdés

Sokszor burkolt megjegyzéseket tesz, hogy én milyen buta meg életképtelen vagyok. Férjemnek már próbáltam óvatosan felhozni ezt a témát, hogy ő ezt észre vette e, vagy csak én látom bele sokszor anyósom szavaiba, de annyit mondott "biztos nem néz butának", szóval előrébb nem jutottam.

Pár napja mondjuk konkrétan ki is mondta anyósom, szóval szerintem így már elég egyértelmű. Az történt, hogy náluk voltunk, és a beszélgetés közben valahogy feljött vicceskedve az a téma, hogy a férjem sose dicsér meg vagy sose bókol nekem. Majd mondja a férjem, hogy na, akkor most bókolok: "szép vagy". Mondom köszi, miért nem azt mondtad hogy okos? (De ezt ne úgy képzeljétek el, hogy komoly beszélgetés volt, tényleg csak poénkodtunk, nevetgéltünk.)

Erre anyósom fennhangon megszólal, hogy hát mert az nem vagy! Na ő már nem tűnt úgy, mintha csak poénkodna... nem is tudtam mit mondjak, csendben maradtam.

Tudom majd sokan lehet azt mondjátok, hogy ez nem is probléma, bolhából csinálok elefántot. Nem tudom miért, de valamiért nagyon zavar, hogy butának hisz. Bár talán valóban nem vagyok okos, de azért butának se gondolom magam. Hogy kéne kezelnem legközelebb, ha hasonló megjegyzést tesz? Mit mondjak? Hogyan reagáljak?

Férjem vagy észre se veszi, vagy ha igen, nem mond semmit ezekre a megjegyzésekre.


ápr. 17. 07:35
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

#8

Megfordult a fejemben, hogy ezt azért csinálja, mert velem könnyen megteheti. Csak nem értem, ez mire jó neki.


#9

Nem baj, ha más tudja, hogy nem vagyok okos. Engem csak az zavar, hogy butának néz. Attól, hogy okos nem vagyok, még nem következik belőle, hogy buta lennék.

ápr. 17. 08:17
 12/30 A kérdező kommentje:

#10

Persze, hogy szeretnék változtatni. De az igaz, hogy lehet, hogy nem merek majd kiállni magamért. Az egyik válaszoló írta is, hogy ha az jár a fejemben, hogy majd mit fognak gondolni rólam, akkor nem fog menni.

ápr. 17. 08:19
 13/30 anonim ***** válasza:
96%
Ritkàbban kell oda járni.
ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%

A dolognak semmi köze nincs az értelmi képességeidhez. Az anyósod ilyenkor a veled szembeni fölényét demonstrálja önmagának és a hallgatóságnak, aki adott esetben a férjed. Úgy a legegyszerűbb mások fölé kerülni, ha lerántjuk magunk alá.

A férjed anyja évtizedekig bizonyos értelemben a főnöke volt a párodnak. Nincs ebben semmi, természetes dolog, minden szülő kénytelen a gyereke helyett gondolkodni és döntéseket hozni amíg az gyámolításra szorul. Ez egy komoly feladat, de egyben hatalom is egy másik ember felett.

Nem elég, hogy felnőtt a fia, még te is megjelentél a családban mint önálló döntéshozó, és anyósodnak ez a helyzeti fölénye szépen elkezdett elpárologni. Ami őt kissé megviseli; emberek vagyunk, végülis érthető.

Ezekkel a kis szurkálódásokkal próbálja mutatni, hogy még azért mindig ő a felettes, hiszen ha te buta vagy, az egyben azt is jelenti a szituációban, hogy ő meg okos.

Legközelebb ha butának nevez, mondd neki mosolyogva, hogy "taníts kérlek"!

ápr. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
84%

Azt a választ is én írtam igen.

Hosszútávú önismereti terápia, határmeghúzós csoportok, kommunikációs tréning. Ezek segítenek. Plusz olvass sokat. Könyveket.

ápr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
97%

Azok az emberek, akik másokat butának neveznek, voltaképpen a saját vélt vagy valós fölényüket akarják hangoztatni.

Te nem buta vagy, kérdező, csak önbizalomhiányos. Találj ki előre frappáns válaszokat, olyanokat, amelyek nevetségessé teszik anyóst, amikor ilyen kijelentéseket tesz.

ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
33%

Őszintén? Elnézve a tegnap esti àlommeló adásban Ráchelt... Ő is jó párszor hallgathatott volna, nem tűnt volna olyan ostobànak, mint ami.... Se nem hallgatott,se nem tette a dolgát, se nem tudta az elméleti hátteret... Ehelyett hangoztatta, hogy ő milyen alapos, ott akar mindent megérteni és kb kitanulni (amit már illett volna tudnia...), meg hogy a másiknál mennyivel jobb....

Szóval ha nem lãttad, ajànlom megnézésre, hogy lásd mik a jelei a buta jellemnek.


Az, ha valakire azt mondja valaki , hogy buta, az jellemzően csak azt zavar igazán, és küzd ellene vitákkal, aki valóban buta.

Az okos ember átlát az ilyen, és tudja jól, hogy az ő esetében inkább irigységről vagy furkálódásról van szó, és le sem àll vitatkozni.


Attól sem még butább sem okosabb nem leszel, hogy valakit az okosságodról próbàlsz szavakkal meggyőzni

ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd neg tőle, hogy miért tart butának. Ezt lehet konfliktus nélkül megkérdezni egy ilyen helyzetben. Pl amikor mondta, hogy hát mert te nem vagy okos, megkérdezhetted volna, hogy de miért. Erre ő nem tud jó választ adni. Ő csak azért utalgat erre, mert valószínűleg nem kedvel, és ezekkel a passziv agresszív megjegyzésekkel tudja csak ezt kifejezni, de nyíltan nem mondhatja meg.


Ha kikerüli a választ, akkor egyértelmű, hogy sértegetni akart csak. Ha meg példákat mond, azok valószínűleg kikezdhetőek, mert nem hinném én se, hogy buta vagy.

ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


"Attól sem még butább sem okosabb nem leszel, hogy valakit az okosságodról próbàlsz szavakkal meggyőzni"


Senkit nem akarok meggyőzni arról, hogy én okos lennék.

ápr. 17. 09:50
 20/30 anonim ***** válasza:
96%

Ahogy írsz, nem tűnsz butának.

Áruld már el, mi a géniusz anyós végzettsége? Szakmája? Nyelvtudása?

Most milyen munkakörben mutatja meg a zsenialitását?

Milyen családból jön? Sokadik generációs orvos, mérnök, jogász?

A férjéd végzettsége? Nyelvtudása? Munkaköre?

A te végzettséged? Nyelvtudásod? Munkaköröd?

Azért is kérdezem, mert az okos ember így nem.aláz, tehát anyóst nem feltételezem valami tanult embernek.

A másik, hogy aki ilyen bántalmazott, frusztrált ember, mint te, arra a jellemtelen, agresszor keselyűk azonnal lecsapnak.

A férjed is jó suttyó lehet.

Bocsi, ebből a viselkedésből ezt látom ki.

ápr. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!