Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A családotokban divat /szokás...

A családotokban divat /szokás az,ha valaki odakerül mint a gyermeketek barátja/barátnője bemehet akármelyik szobába,vagy akármelyik házhoz tartozó épületbe?Benyúlhat a hűtőbe,stb..?És ha el is vesz valamit nem kell beszámolnia róla?

Figyelt kérdés
Nos a kérdésem abból fakad,hogy nagyszülőkkel nőttem fel,és amikor lett barátom,nem engedtük be semelyik szobába az enyémen kívül, minden más ajtó csukva volt.Még a kazánházba sem mehetett le,ami a ház alatt volt, vagy mondjuk a faházba.Hűtőbe pláne nem nyúlhatott be. Nekem,ahogy idekerültem a barátomékhoz,nagyon furcsa,hogy oda mehetek,ahova szeretnék,nincs úgymond tilos helyiség náluk. Simán elhozhatok macskakonzervet is tőlük,ha akarok,még arról sem kell szólnom ( ennek ellenére mindig szólok,amit ők nehezményeznek), hogy nem kell..Más családban is van olyan,mint a nagyszüleimnél,hogy leülsz a seggedre és ott maradsz,ha "idegen vagy" a családban?
jan. 7. 14:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem normális esetben alapból nem olyan pofátlan az ember, hogy odamegy a párjához aki a szüleivel él és elkezd egyedül enni a hűtőből. Ha már a párommal vagyok akkor minimum neki mondom hogy nem jön enni vagy valami. De az viszont hogy kazánházba nem engedtétek be a barátodat abból az jöhetett le neki hogy titkoltok valamit. Nyilván anyámék szobájába én sem engedném be a barátomat de konyha, nappali, fürdő meg az én szobám az fix
jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

Ez nem idegenség szerintem csak illem és óvatosság.

Én sem kóborolnék mások házában és nem is kellene semmi tőlük, csak ha kínálnak vagy megbeszéljük, hogy vehetek, de még akkor sem. Nagyon visszás helyzeteket tud ez szülni.

Eltűnt ez meg az, gyanús családtagok odavissza, nem hiányzik senkinek.

jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
38%
Szerintem ez elég furcsa szokás...a barátodat nem zavarja?mert én biztos nem mennék valahova szívesen ha ilyen lenne a fogadtatás
jan. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%

Neveltetés kérdése, hogy valaki nem járja be a barátja/barátnője szüleinek a házát, nem nyúlkálsz és zabálsz a hűtőből.

Ez belülről kell, hogy jöjjön, mert rendkívül bunkó dolog.

Normális ember nem is csinál ilyet.

A nagyanyádék meg a másik véglet a vendéglátói oldalról, na nem azért mert szerintük is helytelen bejárni egy idegennek az egész házat, hanem mert a "seggeden ülsz és ott maradsz" nagyon fura.

Azért a wc-re ki lehetett menni, vagy oda kellett pisilni, kakilni a kanapéra?

jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
99%

Hát nézd, nálunk pont most aktuális a helyzet, a lanyom barátja sokat alszik itt nálunk.

A konyha, nappali, fürdőszoba egyértelműen nyitott terület, akkor megy oda, amikor akar. A hálószobánk és anyósom szobája tilos, de nem csak neki, mindenkinek: én sem megyek be anyosomhoz, ő sem jön hozzánk. Ha kell valami, kopogunk.

A hűtőbe simán benyulhat, készíthet magának enni, hasznalhatja a kávéfőzőmet. Ezekkel kapcsolatban pár szabály van: nézzen rá a menü táblára, hogy amit használni akar, nem e épp aznapra tervezett ételhez hozzávaló, illetve szóljon, vagy írja fel a táblára, ha valamiből az utolsó darabot vette el.

jan. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Leírtál kb. két szélsőséget. Ezek között azért vannak átmenetek is. Szerintem udvariatlanság más hűtőjében kotorászni.
jan. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%
Hát a konyha, nappali, fürdőszoba nyilván nyitott zóna, de a családtagok saját privát szféráját, saját hálószobáját illik tiszteletben tartani. Mármint, igazából miért is menne be egy vendég a hálószobákba például? Mármint lehet bunkó ezt így kerekperec kijelenteni, de semmi keresnivalója nincs egy vendégnek a családtagok hálószobájában. Én se nagyon megyek be a családtagjaim szobájába, nemhogy egy vendég. A hűtő pedig... hát szerintem ha olyan barátias viszony kialakul a partner és a családtagok között, meg ilyesmi, akkor jól van, de szerintem a más házában való hűtőnyitogatás sem annyira alap. De amúgy a hálószobákon kívül nekünk nincs ilyen tiltott zóna. Amúgy ha én vendégségbe megyek, eszembe se jut kóborolni a házban, meg ilyesmi. Ha a vendéglátó azt mondja, hogy nyugodtan menjek x szobaba, akkor jól van, de magamtól nekem igényem sincs arra, hogy most körbejárjam a szobákat. :D Szerintem ha az ember vendégségben van, akkor alap, hogy a vendéglátó "szabályaihoz" alkalmazkodik. Ez olyan, mint a cipő kérdés. Ha vendégségbe megyek, akkor ha a vendéglátó azt mondja, akkor levetem a cipőmet, de ha azt mondja, hogy ők sem szokták levenni, akkor nem. Ahogy a vendéglátó akarja. Én ezt várom el a többi embertől is, hogyha átjön, akkor ne bunkó módon viselkedjen, ne feltétlen viselkedjen úgy, mintha a saját otthonában lenne, hanem alkalmazkodjon ahhoz, hogy most nálam van.
jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
46%

A fiam barátnői, eddig kettő volt, bárhová mehettek, kivéve a hálószobám és a dolgozószobám.

A hűtő meg alapban használható, sőt használja is, vagy én szolgáljam ki?

jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
43%
Nem mindegy, hogy együtt éltek és gyakorlatilag ott is laktok mindketten, vagy csak vendégként van ott valamelyikőtök a másik szüleinél. Vendégre szigorúbb korlátozások szoktak vonatkozni, mint életvitelszerűen ott élőkre.
jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
41%

Barátnőmmel van egy kis korkülönbség közöttünk.

Én jó ideje külön élek, de ő még a családjával.

Inkább ő szokott nálam aludni, és nálam oda megy ahova szeretne, hűtő is szabad zóna:D


Én talán egyszer aludtam ott.

Elég későn is értünk oda, fürdőben illetve a barátnőm szobájában voltam. Másnap pedig reggel korán mennem kellett.


Szerintem ez attól függ, hogy milyen a kapcsolat a barátnő/barát szüleivel.

jan. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!